VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ali pazite 2007 je bila rekordna i proizveli su 130 000 tona šećera i realizirali 120 000 tona.
Za 2008 govore da će isto proizvest 130 000 tona a sad su realizirali puno trgovačke robe,
mogli bi u drugom polugodištu realizirat puno vlastitog proizvoda jer ga sad nisu imali a misle
isto rekordno proizvest. Za ubuduće planiraju 250 000 tona godišnje.
Mogli bi krajem godine sve nadoknadit a sljedeće i prebacit ali ko bi ga znao.

moolio bih da mi kažete od kuda vam ti podaci o proizvedenim količinama šećera i onima
koje se planiraju prozvesti
Hvala



Ali pazite 2007 je bila rekordna i proizveli su 130 000 tona šećera i realizirali 120 000 tona.
Za 2008 govore da će isto proizvest 130 000 tona a sad su realizirali puno trgovačke robe,
mogli bi u drugom polugodištu realizirat puno vlastitog proizvoda jer ga sad nisu imali a misle
isto rekordno proizvest. Za ubuduće planiraju 250 000 tona godišnje.
Mogli bi krajem godine sve nadoknadit a sljedeće i prebacit ali ko bi ga znao.

moolio bih da mi kažete od kuda vam ti podaci o proizvedenim količinama šećera i onima
koje se planiraju prozvesti
Hvala
[/quote]

Čitajte izvještaje i to detaljno, evo recimo godišnji iz 2007 i odma na početku piše kolko su
proizveli
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/472-08-VIRO_izvjesce_o_poslovanju.doc

pozdrav svima….
jel mi moze netko reci zasto tekuci odnos na ovoj dionici pada..
dajem vam prikaz ove i jedne druge dionice i usporedba sa dobiti…

molio bih nekoga da mi objasni zasto misli da ce buducnost ove dionice biti dobra i bolja, s obzirom na liberalizaciju trzista secera, tj. slobodnoga uvoza iz zemalja poput Latinske Amerike, Australije i dr. koji proizvode secer od secerne trske (cija je proizvodnja 3 puta jeftinija usporedbi sa proizvodnjom secera od trske)

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

ako sam ja dobro razumio ugradnjom opreme iz ormoza moci ce se preradjivati secer iz secerne trske pa ce proizvodnja biti jeftinija tj. nece izravno ovisiti o proizvodjacima repe iz hrvatske to bi im uz kolu i 4mirovinca trbalo osigurati kroz vrijeme od 1.5godina sigunu investiciju tj ulazak na ovim razinama dobru zaradu

da, ali koliko je udio u proizvodnji secera od trske i onog iz repe?

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

53.349 tona konzumnog šećera
77.938 tona iz sirovog tršćanog šećera
ukupno proizvedeno rekordnih 131.287 tona šećera u 2007.


da, ali koliko je udio u proizvodnji secera od trske i onog iz repe?

Proizvodnja 2006-te repa:72 900t trska:34 300t
2007-te repa:53 400t (podbacila i više od 20%) trska:78 000t

Sve to ima u izvješćima, pozdrav…………..spavanje…


pozdrav svima….
jel mi moze netko reci zasto tekuci odnos na ovoj dionici pada..
dajem vam prikaz ove i jedne druge dionice i usporedba sa dobiti…

pa ako uzmeš da se računa kr imovina preko kr obveze onda su samo dva moguća odgovora zar ne?ili imovina pada ili obveze rastu.obzirom da oboje raste (odn.fluktuira) to jedino može značiti da obveze rastu brže nego imovina.Na kraju svega,vjerujem da te ne zanima zašto odnos pada nego zašto obveze brzo rastu ili zašto imovina ne prati taj porast…btw odnos uopće nije loš, jedino što može baciti lošiju sliku je da značajan dio te imovine čine zalihe

...pig slayer...



da, ali koliko je udio u proizvodnji secera od trske i onog iz repe?

Proizvodnja 2006-te repa:72 900t trska:34 300t
2007-te repa:53 400t (podbacila i više od 20%) trska:78 000t

Sve to ima u izvješćima, pozdrav…………..spavanje…
[/quote]

da, ali skuplji je transport trske nego gotovog secera…inozemni konkurenti ne moraju prevoziti trsku, oni to obrade doma, u brazilu….i zapljusnu EU-trziste….

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Pankretić je prije par dana najavio mogućnost ukidanja ogranićenja izvoza šečera u EU….kvota…

opala!

nešto o cijenama hrane a i šećera

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mladen-car/zaustavljen-pad-cijena-hrane,21879.html

nekaj o pregovorima sa EU…

http://www.poduzetnistvo.org/novosti.php?subaction=showfull&id=1217587701&archive=&start_from=&ucat=&select=novosti

New Report

Close