VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja si mislim da je to sve stvar kako knjigovođa odredi. Možda si sad namjerno knjiže velike troškove pruzimanja Županje tako da kroz neko vrijeme mogu da naprave buum. Možda i ni je tako ali ja drugog logičnog obrazloženja nemam. Imali su velike investicije koje se mogu svakako prikazivati. Izvješća ne moraju pokazivati stvarno stanje posebno ne kvartalna. Znam za neke firme koje dobre rezultate čuvaju za iduću godinu jer su ovu već odpisale kao lošu.

who dares, wins

pisalo u jednom business hr-u da ide dokap s velikim inv. jbg . ali sve neke nepotpune inf. zna li netko više ?
idem u dokup , pa kud puklo.


Ja si mislim da je to sve stvar kako knjigovođa odredi. Možda si sad namjerno knjiže velike troškove pruzimanja Županje tako da kroz neko vrijeme mogu da naprave buum. Možda i ni je tako ali ja drugog logičnog obrazloženja nemam. Imali su velike investicije koje se mogu svakako prikazivati. Izvješća ne moraju pokazivati stvarno stanje posebno ne kvartalna. Znam za neke firme koje dobre rezultate čuvaju za iduću godinu jer su ovu već odpisale kao lošu.

A ja si mislim da je pretpostavka majka svih zajeba.

eto moja san o viru ove godine na 600 je zavrsio,imam mjesec dana skoro dva zivota na javi i zatvaram poglavlje viro do iduce godine,a nisam htio na 500 prodat sa malom dobiti a sad cu kupiti na 300 ,uskoro i cekati…..


pisalo u jednom business hr-u da ide dokap s velikim inv. jbg . ali sve neke nepotpune inf. zna li netko više ?
idem u dokup , pa kud puklo.

Svi dioničari su doma dobili tu obavijest. Potraži malo ima ili na forumu ili ZSE.

who dares, wins

Da , ide se u dokap negdje sa 62 mil kn ako se ne varam…o tome ce se raspravljati na iducoj skupstini.



pisalo u jednom business hr-u da ide dokap s velikim inv. jbg . ali sve neke nepotpune inf. zna li netko više ?
idem u dokup , pa kud puklo.

Svi dioničari su doma dobili tu obavijest. Potraži malo ima ili na forumu ili ZSE.
[/quote]

a zakaj ja nisam doma dobila obavijest ? dvije godine skupljam njihove dionice,
svašta…


a zakaj ja nisam doma dobila obavijest ? dvije godine skupljam njihove dionice,
svašta…

Obavijest je bila od SKDD. A da se ni si u međuvremenu sretno udala i preselila na drugu adresu pa te ne mogu naći?

who dares, wins


a zakaj ja nisam doma dobila obavijest ? dvije godine skupljam njihove dionice,
svašta…

Stavi si ovo u bookmarks pa ćeš biti u toku:
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=VIRO-R-A

Konkretno za dokap:
http://www.zse.hr/default.aspx?id=27624

No respect

hvala SLK
ovo je već druga odluka o povećanju TK . u prvoj se nije spominjalo isključivanje prava prvenstva , vjerojatno jer je tada situacija na tržištu bila povoljnija nego danas .
čini mi se ali ne moram biti u pravu da je u igri neki inv. fond , naš ili iz vana uz vremenski rok jer domaći MF ovise o tome koliko Šuker nažica dugova po svijetu . s jedne strane možda očuvaju stabilnost cijene , ali ipak bi voljela znati zbog koga i čega mi se umanjuje omjer – pogotovo ako netko ulazi za npr . stotinjak kn.

Pravo prvenstva dioničara (njem. Bezugsrecht) je pravo dioničara na kupnju novoizdanih dionica prije nego što se ponude na kupnju drugim osobama. Ovo pravo omogućava postojećim dioničarima da očuvaju dotadašnji omjer u temeljnom kapitalu. Često je povezano uz povlaštenu kupnju novoizdanih dionica, obično uz kupnju po fiksiranim cijenama ili iz novoizdanih dionica na zajam.
Pravo prvenstva pri upisu novih dionica temeljni je i sastavni dio članskih prava dioničara po samom zakonu, te ne ovisi o statutu ili odluci glavne skupštine mogu li dioničari imati to pravo, niti se ono može unaprijed isključiti. Zakon je samo omogućio u slučaju povećanja temeljnog kapitala ulozima da zajedno s odlukom o povećanju može biti donijeta i odluka o isključenju ili ograničenju prava prvenstva, i to s 3/4 glasova koji čine temeljni kapital zastupljen na skupštini pri donošenju odluke. Statutom se ovi uvjeti mogu samo otežati, a ne olakšati

ps. viro trezor također nije 10%-odluka od zadnje skupštine

Nominalna vrijednost dionice je 180 kn i po toj cijeni bi vjerojatno bio dokap, ako se ne bi išlo na novu oznaku i nominalu emisije.

No respect

Danas sam skidao po 430 da ne navodim količinu neznam dali sam pogriješio prvi sam put u ovoj dionici
kakva su predviđanja


Nominalna vrijednost dionice je 180 kn i po toj cijeni bi vjerojatno bio dokap, ako se ne bi išlo na novu oznaku i nominalu emisije.

Da po 180 kn novih 346.667 dionica /.
Točno na četiri dionice jedna nova.
Da,ali u roku od 5 god.
Ali s obzirom na trenutnu nelikvidnost i teško zaduženje kod banaka možda bude brzo.
Ali najprije skupšina,zatim novi statut,prihvačanje od HANFA i tek tada moguća dokapitalizacija.
Na četiri dionice jedna.
Ako kupim četiri dinice po 430 stiićem pravo na jednu od 180.
Dakle,imam pet dinica za

4×430=1720 plus jedna 180 je 1.900:5 jedna dinica mi dođe 380.

sadašnja BV je 317 kn
317X4=1.268 plus 180=1.448

1.448:5=289,60

U ovom trenutku
p/BV=430:316,68=1,36

budući bv nakon dokapitalizacije bi bio
380:289,60=1,31
1.36:1,31=1,04
Dakle BV će biti veći za 4%.
Ali kako bi firma dobila najkvalitetnija sredstva tj keš koji u ova vremena zlata vrijedi to bi moglo
imati daleko povoljniji efekt na poslovanje,
Ipak ima jedan veliki problem.Da li je taj omjer P/BV 1,31/budući /ono što može zadovoljiti.
Viro je od visokorentabilne firme postao veliki gubitaš i smatram da je taj omjer prevelik i da nebi trebao biti iznad 1 BV,a to praktično znaći klizanje za daljnjih 20% i više.Ali dali će ići toliko dole ili pak gore/up/ o tome odlučuju veliki.
Da sam imao ovu dionicu bija bi pobiga isti dan kada je izašlo ovo zadnje katastrofalno izvješće.
Nemam Viro i bježat ću od njega kao đava od tamjana.

Kud bi pobjegao?
imao si ti i gorih bisera od ovoga.
Da je neko ludili i ni je ali da je baš za bežaniju. Prećero si malo ipak…

who dares, wins

Nebojte se ….naćerat će to ekipa na 500…a poslije ko ostane s papirima u ruci…jadna mu majka…

New Report

Close