VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

robizg:

Nije mi jasno….ovakve firme se mogu u HR nabrojati na prste jedne ruke. A dionica nikako da krene na zaslužene razine….kakve su to igre i igrice? Zašto ju fondovi ruše već duže vrijeme…?

Koliko sam ja cuo fondovi smiju rast samo odredjeni postotak godisnje, to su postigli i sada da ne rastu – prodaju
a onda nam se opet pridruze u slijedecoj godini
Lose je jedino sto neiskusniji dionicari prodaju kad je dionica u padu….i zato gube
PS. slobodno me ispravite ak sam u krivu !!!!

nije bas tako,fondovi mogu imati odredjeni limit neke dionice u svom portfelju.Rastom dionice taj portfelj se povecava i ta dionica prelazi % i onda fond taj mali dio proda da je na razini odredjeno zakonom

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

@ Wiking
Hvala na ispravku., ja sam to prepojednostavnio [smiley1]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

tocno to…posto je je viro brzorastuca dionica odnosno od pocetka godine narastao je 300%, a svijesni su da ce jos rasti, cesto ju moraju prodavati i kupovati…

OBAMA................SPASITELJ


tocno to…posto je je viro brzorastuca dionica odnosno od pocetka godine narastao je 300%, a svijesni su da ce jos rasti, cesto ju moraju prodavati i kupovati…

pa onda ima i prostora da padne za koji postotak???
Ljudi..nastala je panika i opez među malim ulagačima, a fondovima to odgovara. Korekcija će trajati još neko vrijeme, a sigurno joj pomažu katastrofične izjave političara, raznih analitičara, Ljube Jurčića..potpomognute političkom nestabilnošću u regiji (Bosan ,Kosovo)..kao i globalnom recesijom

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

ddarioo:

tocno to…posto je je viro brzorastuca dionica odnosno od pocetka godine narastao je 300%, a svijesni su da ce jos rasti, cesto ju moraju prodavati i kupovati…

pa onda ima i prostora da padne za koji postotak???
Ljudi..nastala je panika i opez među malim ulagačima, a fondovima to odgovara. Korekcija će trajati još neko vrijeme, a sigurno joj pomažu katastrofične izjave političara, raznih analitičara, Ljube Jurčića..potpomognute političkom nestabilnošću u regiji (Bosan ,Kosovo)..kao i globalnom recesijom

Gogo imenjace jel se ti to tjesis ili lagano ruka drhti[smiley2].

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Može mi netko objasniti zašto kod VIRO rezerve (AOP 018) toliko variraju od izvješća do izvješća? Npr. 31.12.2006. bila je 53.841, s 30.9.2007. 149.797.

U njihovom FI stoji ovako:
** U rezerve se uključuju sve rezerve i zadržana dobit/gubitak te sve ostale pozicije kapitala i rezervi koje nisu drugdje uključene

To povećanje od gotovo 96.000 ne može biti dobit ostvarena u 2007, jer je ona u FI za 3Q2007 iskazana u poziciji Dobit/gubitak tekuće godine (AOP 019) i iznosi 104.558.

Što onda predstavlja taj rast rezervi?


gogo1: ” ddarioo: ” tocno to…posto je je viro brzorastuca dionica odnosno od pocetka godine narastao je 300%, a svijesni su da ce jos rasti, cesto ju moraju prodavati i kupovati… ” pa onda ima i prostora da padne za koji postotak??? Ljudi..nastala je panika i opez među malim ulagačima, a fondovima to odgovara. Korekcija će trajati još neko vrijeme, a sigurno joj pomažu katastrofične izjave političara, raznih analitičara, Ljube Jurčića..potpomognute političkom nestabilnošću u regiji (Bosan ,Kosovo)..kao i globalnom recesijom ” Gogo imenjace jel se ti to tjesis ili lagano ruka drhti[smiley2].

imenjače..
i jedno i drugo. Kome može biti svejedno u ovakvim trenucima ??

P.S

Pomozi mi bože, nisam baš bistar i ostajem u ovom ludilu do kraja
[smiley8]

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

ma ljudi popite si tabletu i uzmite si pivicu za zivce i mir malo, ne toliko se frustrirat svaki dan isponova, polako nemoze ovo trajati zauvijek. I nemojte se sada smiriti, i onda u pon opet sve isponova haha, lijepo planirate i ocekujte na to da ce jos padati i onda ak bude raslo bit cete odusevljeni a ako ce opet padati na to ste vec racunali i tak i tak pa nema frke.
A moramo se jos malo strpit oko ovih izbora… [smiley1]

gledajte Viro je isprobao granicu prije 2 tjedna od 1400kn i tu je kraj,kao i jdpl od 750kn ipkk od 1100kn…ko je pratio zna gdje su granice.Ostale dionice nisam pratio osim npr. koei koji je zaronio ispod svoje granice od 1075kn.Moje se dionice dobro drze odnosno 50-50% jer sam tak i ulagao.Viro i Jdpl OK a IPKK i ATPL loseza HT nemam rijeci jer me je on skrsio[smiley16]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

samo nemojmo poveca ponudu nek
se iskrcavaju oko 1400

ako bas moraju

nista evo ga opet

bravo pustimoga nek se igra sam sasobom

sacekaj mo ga nize

New Report

Close