VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može li bolje?
lijevi click na privitak pa scrolati na 5. stranicu:

(iznosi u tisućama kn)
POKAZATELJ RAZDOBLJE INDEX %
I-IX 2006. I-IX 2007.
1 2 3 4 (3/2)
UKUPNI PRIHOD 352.908 458.663 130
OPERATIVNI PRIHOD 343.780 446.727 130
EBITDA 46.023 114.478 249
EBIT 38.681 103.033 266
DOBIT PRIJE POREZA 34.381 104.558 304
POREZ NA DOBIT – – –
NETO DOBIT 34.381 104.558 304
EBITDA MARŽA 13,39 25,63 191
BRUTO PROFITNA MARŽA (operativna marža)
11,25 23,06 205
NETO PROFITNA MARŽA 9,74 22,80 234
POVRAT NA AKTIVU (ROA) 5,64 13,45 238
POVRAT NA KAPITAL (ROE) 10,15 20,75 204

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

S tim da će prema mojim kalkulacijama ROE na godišnjem FI biti oko 25%.
Takav ROE u HR imaju možda 5-6 firmi uz Viro.
Od tih 5-6 ja imam dionice od 3, a i Plavi sad ima još jednu[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

žao mi što prišli tjedan nisma još dokupio. Što je tu je. sljedeći tjedan bi moglo biti ludo.

budi brz ujutro i dokupi,vjerujem da ce u iduca 2 dana ici gore.Ja sam kupovao kad niko nije i zao mi sto nisam jos dokupio[smiley3] a za sve je kriv HT u kojem sam do grla a ona mic po mic

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


budi brz ujutro i dokupi,vjerujem da ce u iduca 2 dana ici gore.Ja sam kupovao kad niko nije i zao mi sto nisam jos dokupio[smiley3] a za sve je kriv HT u kojem sam do grla a ona mic po mic

neznam kako biti brz uz ovakve brokere [smiley3]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


budi brz ujutro i dokupi,vjerujem da ce u iduca 2 dana ici gore.Ja sam kupovao kad niko nije i zao mi sto nisam jos dokupio[smiley3] a za sve je kriv HT u kojem sam do grla a ona mic po mic

Negdje sam na forumu pročitao plan izlaska jednog kolege pa opet vraćanje natrag za tjedan dva pod pretpostavkom da će se HT još neko vrijeme vrzmati oko 390-400 kuna. Možda jednim dijelom i ja tako napravim. Al nisam pametan [smiley10]

wiking:

budi brz ujutro i dokupi,vjerujem da ce u iduca 2 dana ici gore.Ja sam kupovao kad niko nije i zao mi sto nisam jos dokupio[smiley3] a za sve je kriv HT u kojem sam do grla a ona mic po mic

Negdje sam na forumu pročitao plan izlaska jednog kolege pa opet vraćanje natrag za tjedan dva pod pretpostavkom da će se HT još neko vrijeme vrzmati oko 390-400 kuna. Možda jednim dijelom i ja tako napravim. Al nisam pametan [smiley10]

vidis to sam ja htio napraviti na viru i biti daytrader sa 34k kuna (20 komada)i skoro sam u cetvrtak izasao na 1700kn da bi na kraju dana ulazio na 1640kn.Tak je skoro cijeli tjedan vrtila i kad oduzmes proviziju brokeru dizao bi dnevno nekih 500-700 kuna.Srecom nisam jer bi me u petak ozenili,receno je da FI ide u subotu van u javnost odnosno ponedjeljak.Bojim se da i HT bude napravio snazan iskorak i oni koji budu kalkulirali na slican nacin,izaci na tjedan dana okrenuti 2. dionice i vratitit se da budu zakasnili.Zbog toga ne izlazim iz HT-a.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ja sam imao “taj plan” i ostvario sam ga jedino jer mi je ostatak para što sam imao prošli tjedan završio u IGH, zato sam u nedostatku keša cca 50k HT dionica privremeno mijenjao za VIRO po cca 1700, možda se stignem vratiti u HT ispod 400 a možda i ne…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

ma izvući ću malo više od pola iz ht-a … neću tražit kruha povrh pogače.. i da se ne vratim na vrijeme 50% od IPO-a je sasvim OK.

Niko ne komentira povecanje ostalih kratkorocnih obveza na 87.446 milja kn… molio bi komentar ove stavke…


ma izvući ću malo više od pola iz ht-a … neću tražit kruha povrh pogače.. i da se ne vratim na vrijeme 50% od IPO-a je sasvim OK.

Hm, losa ti je racunica… zapravo ne znam kako si zaradio 50% jer pri trenutnoj cijeni zarada po paketu je oko 22%.
No, vratimo se VIRO-u. Mene zanima gdje ce se cijena zaustavit i koliki ce volumeni proci iducih par dana jer “odaziv” na 1H izvjesce je bio slab
[smiley8]

Pretpostavka je majka svih zaj***

Sutrašnja naslovnica Poslovnog.
Viro: Dobit povećana 204%
Očekujem jaki rast[smiley2]Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Znate onu da u RH cijene dionice rastu prije FI, a kad se već sve zna, onda krene rasprodaja

Hell is Empty and all the Devils are Here


Znate onu da u RH cijene dionice rastu prije FI, a kad se već sve zna, onda krene rasprodaja

Znate vi onu:
” Nakon IPO-a HT-a na tržištu kapitala ništa više neće biti isto kao prije ”

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Bal: ” ma izvući ću malo više od pola iz ht-a … neću tražit kruha povrh pogače.. i da se ne vratim na vrijeme 50% od IPO-a je sasvim OK. ” Hm, losa ti je racunica… zapravo ne znam kako si zaradio 50% jer pri trenutnoj cijeni zarada po paketu je oko 22%. No, vratimo se VIRO-u. Mene zanima gdje ce se cijena zaustavit i koliki ce volumeni proci iducih par dana jer “odaziv” na 1H izvjesce je bio slab [smiley8]

Odaziv na FI 1H je bio slab jer je tada bilo malo dioničara u igri. Ali, kako kaže kolega ententinis, sada nas je ipak nešto više.

New Report

Close