Vinjete bi Hrvatskoj mogle donijeti 560 milijuna eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Vinjete bi Hrvatskoj mogle donijeti 560 milijuna eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

sad ti budi pametan!!.. i šta ćemo sada? tko laže i šta ćemo s lažovima?

Sve mi se čini da ovi koji zagovaraju vinjete imaju tiskaru 🙂

Vinjete su pljačka svih onih koji se manje koriste autocestama.

Ako su vinjete toliko bolje, zašto ih ne koriste u Italiji koja ima veliku mrežu autocesta? Slovenija je dobro zaradila jer su sad svi kupili vinjete, sačekajmo kraj godine i usporedbe sa prošlim godinama. Zarađuje i Austrija, koja prvo naplati vinjetu, a onda i cestarinu kroz tunele…

Vinjete su definitivno budućnost prometovanja i u HR kao što su danas već sadašnjost u EU zemljama. To što još nisu uveden kod nas, razlog je taj što još uvijek postoji vrlo jak lobi onih kojima uvođenje vinjeta ne odgovara, taj lobi je naravno povezan s politikom i tu se za sad vjerojatno ne može ništa. Jasno je da je u prosjeku puno jeftinije i ugodnije putovati autocestama a lokalnom prometu prepustiti lokalne ceste.
A tko nas laže… pa lažu nas oni kojima ide u prilog (i u džep) to da ne možemo kupiti vinjetu pa se voziti sve-po-svuda nego lijepo plaćati paprenu cijenu za svaku dionicu. Nažalost raja “puši” sve što im njihovi “miljenici” iz skupocjenih fotelja i automobila ponude…pa dobro…nek plaćaju dok ne nauče…svakak škola košta, kažu… 🙂

Ja mislim sve najbolje o vinjetama.Puno su povoljnije za onog tko cesto putuje i zeli stici brze i sigurnije na odrediste.
Tko se ne vozi cesto moze ici i drugim cestama,nisu ni tako lose.Potpuno se slazem sa darko68.U Italiji ne koriste vinjete jer su lopovi veci od nas deset puta.Tko ne zivi u Italiji bolje da ne prica jer nezna nista o toj zemlji.Slovenci su posteni prema svom narodu i dali su im priliku da se voze brze i udobnije za puno manje novca.Mi smo napali cini mi se Slovence iz neznanja pa cak i iz ljubomore.Tko sumnja neka koristi malo matematiku,ako je sposoban.
Mi ne zelimo vinjete(zna se tko je mi) jer se boji da nece zaraditi exxxxxtra profit na brrrzinu.Sa 560 milijuna eura godisnje se moze vrlo lako odrzavati NOVE AUTOCESTE i vracati ulozeno u izgradnji tih.Tko kaze da ne je korumpiran i cijenjen gradjanin naseg drustva.


Vinjete su definitivno budućnost prometovanja i u HR kao što su danas već sadašnjost u EU zemljama. To što još nisu uveden kod nas, razlog je taj što još uvijek postoji vrlo jak lobi onih kojima uvođenje vinjeta ne odgovara, taj lobi je naravno povezan s politikom i tu se za sad vjerojatno ne može ništa. Jasno je da je u prosjeku puno jeftinije i ugodnije putovati autocestama a lokalnom prometu prepustiti lokalne ceste.
A tko nas laže… pa lažu nas oni kojima ide u prilog (i u džep) to da ne možemo kupiti vinjetu pa se voziti sve-po-svuda nego lijepo plaćati paprenu cijenu za svaku dionicu. Nažalost raja "puši" sve što im njihovi "miljenici" iz skupocjenih fotelja i automobila ponude…pa dobro…nek plaćaju dok ne nauče…svakak škola košta, kažu… 🙂

Ruta ZG-RI svaki dan ostavi milijonski promet….

Polugodišnja vinjeta košta oko cca 35€. Ruta ZG-ST košta više od 171 kuna u jednom smjeru (osobna vozila). Ukoliko odeš jednom u polagodine na more, i vratiš se nazad, isplatilo ti se…

A sad zamisli koliko bi mi napunili buđet od turista da prodajemo 10dnevne vinjete…

35€=cca 250 kn 171knx2=342

A sad zamisli da koristiš autocestu 2 puta godišnje, ili neku drugu relaciju…


Sve mi se čini da ovi koji zagovaraju vinjete imaju tiskaru 🙂

Vinjete su pljačka svih onih koji se manje koriste autocestama.

Ako su vinjete toliko bolje, zašto ih ne koriste u Italiji koja ima veliku mrežu autocesta? Slovenija je dobro zaradila jer su sad svi kupili vinjete, sačekajmo kraj godine i usporedbe sa prošlim godinama. Zarađuje i Austrija, koja prvo naplati vinjetu, a onda i cestarinu kroz tunele…

Doprinos za ceste je već uključen u cijenu goriva koju masno plaćamo, autoceste su se već isplatile, no ne prestaje se sa naplaćivanjem. Zašto? Tko vidi ovdje priliku za punjenje državnog proračuna? Neuspješni manageri koji upravljaju državom nisu spremni izgubiti zlatnu koku. Uvođenje vinjeta bi bio veliki plus za državljanje RH.

autoceste se neće početi isplaćivati sve dok vraćamo kredite za izgradnju autocesta a to je za još negdje oko 20-30 godina
vinjete su glupost
plaćaj koliko se koristiš,
uostalom imate enc, puniti ga je lako a imaš 10 % popusta

snaga udarca mi varira


autoceste se neće početi isplaćivati sve dok vraćamo kredite za izgradnju autocesta a to je za još negdje oko 20-30 godina
vinjete su glupost
plaćaj koliko se koristiš,
uostalom imate enc, puniti ga je lako a imaš 10 % popusta

Kompromisno riješenje bi bilo koristiti oboje. Tko zeli vinjete nek ih kupi, tko želi plaćat koliko se koristiš neka plaća po km. Nešto kao pokaz u javnom gradskom prijevozu.

New Report

Close