VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

držim da proaktivni ulagači a i sebe tu svrstavam sebi daju bitno veće šanse za zaradu od retroaktivnih ulagača koji u prošlosti traže razloge zašto kupit iili ne kupiti.
bolje rješenje je tražiti razloge za kupnju u budućnosti.
prošlost je u najvećem dijelu drvo od kojeg se ne vidi šuma.
recept za dug zdrav ispunjen život je po meni definitivno što više budućnosti.
večina to i pokušava ali najčeće su prenestrpljivi ,nedovoljno skromni i traže brza rješenja.
oni koji gledaju u 2018 i dalje su bliže uspjehu ovdje jer tek tada će doći čvrsto”crno na bijelo”
nebi bilo dobro niti da se svi ukrcaju sada pa tko bi kupovao 2018,2019.kada dođe crno na bijelo?
biti će tada materijala za bitno više municije pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

zanimljiva i tgovina,teško je odoliti da se ne prokomentira.
volumen nije velik ali rast zato danima postojan,čvrst,solidan…?
ako ne stječem krivi dojam čak je kota 400 napuštena,ne brani se velikim nalozima?
zanimljivo za pratiti u svakom slučaju bez obzira na rasplet koji može biti u oba smjera kratkoročno a srednjeročno je jedan ipak po meni izgledniji.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



invest
…cijena na burzi pritom dugoročno nije bitna… !!?? možeš to malo pojasniti, ne razumijem. vjerovatno si mislio kratkoročno?

cijena ne oslikava stanje firme u dugoročnom pogledu.
treba pričekati izvješće i vidjeti stanje kratkoročnih i dugoročnih obveza.
osobno su i meni dužni pozamašne svote.
p.s. nije nagovor na kupnju/prodaju
[/quote]
Index ti si ovdje najveci kupac već godinama….
i ps …nitko tebi nije dužan takve izmisljotine ostavi za vrtić..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


i dalje ne razumijem. da li samo u slučaju viadukta ili ….? ajde, donekle kužim. izvješća slaba ili loša, pa bi cijena trebala biti danas manja. ali očekuje se snažan rast investicija, posljedično prihoda i dobiti, pa gura cijenu gore.
ili ne misliš valjda reći da su i cijene stabilnijih kompanija rezultat događaja i izvješča iz budućnosti za koje ne znamo da li će se i ako će se dogoditi i kakvi ća oni biti!?

Jednostavno zbog evidentnih financijskih problema koji koče proizvodnju i daljnje poslovanje, iz mjeseca u mjesec je ono negativno, a obveze se svakim danom i mjesecom sve više povećavaju.
Možda griješim, ali izvješća će to pokazati, pa ćemo znati pravo stanje.
Ja sam uvjeren da je alarmantno.
Neki će preživjeti a neki ne, tako je uvijek bilo i bit će!

sada su šanse za”preživljavanja”značajno veće svim građevinarima a vdkt posebno.
čak bi i bankari zasigurno sada bili bitno kooperativniji u dolasku tsunamija poslova ako bi trebalo nekog spašavat, iako mi nije jasno ćemu ta rasprava ovdje ali….
ovdje bi rasprava trebala ići u smjeru koji su to projekti i poslovi na kojima vdkt ima najviše šanse da ugrabi svoj dio kolača?
uprava je nedavno najavila čak i poslove iz visokogradnje.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Hoćemo testirati 400 🙂

Uhljebe na ulicu!!!!!

Prosle smo godine pokupili veliku većinu velikih poslova
Ovo je samo za pocetak godine
od velikih poslova jos se ceka odluka Splitski aerodrom u korist VDKT ja se nadam ceka se zalba Tehnike ali nista od toga…
zatim masan posao koji cemo vjerovatno dobit jer smo daleko najbolji ponuđać

EIB provjerava natječaj za gradnju autoceste u BiH


Pa Peljeski most kojemu je cjena znatno skoćila uskoro natjećaj mi smo sa francuzima i imamo teglenicu
to je samo za pocetak godine

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Možda neko zna kako ide sa famoznim mostom Čiovo!!!!???

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Prosle smo godine pokupili veliku većinu velikih poslova
Ovo je samo za pocetak godine
od velikih poslova jos se ceka odluka Splitski aerodrom u korist VDKT ja se nadam ceka se zalba Tehnike ali nista od toga…
zatim masan posao koji cemo vjerovatno dobit jer smo daleko najbolji ponuđać

EIB provjerava natječaj za gradnju autoceste u BiH


Pa Peljeski most kojemu je cjena znatno skoćila uskoro natjećaj mi smo sa francuzima i imamo teglenicu
to je samo za pocetak godine

Ugovor potpisan pred vise od mjesec dana kolega:

Uskoro kreće obnova Zračne luke Split: Evo tko je dobio posao vrijedan 450 milijuna kuna

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

…. dajte se društvo ohladite glede Pelješkog mosta. Na tom famoznom mostu već godinama gradite kule od karata za ovu dionicu. Moglo je proći prije 5 god kad su okolnosti (prateća i tekuća politička pozadina) bile nezrela djetinjarija. Sad su stvari sasvim drugčije – tu su ozbiljni EU revizori i daleko ozbiljnija politika … Dakle, sad shvaćamo da HR građevina nema niti kapacitet niti iskustvo za takav zalogaj. Jednostavna stručna analiza je ukazala na ogromnu količinu samo željeza/armature koja ide u taj most i da bi tu stoga glavni konkurenti mogli biti Kinezi … VDKT će zacijelo dobiti dio posla kao podizvođač i to je to … Istina je da firma ima dosta poslova, ali sami znate s kojim rabatom se izlazi na tendere … Gdje su te godine kad se i nešto dividende podijelilo!? … Držao sam dionicu godinama i prodao. Nije mi žao, jer više en gubim živce oko nje, a gubitak saniram u drugom portfelju … Pozz zajednici!

Viadukt je ipak jedna od boljih tvrtki, sa dobrim referencama. Svakako da je zadnjih godina prolazila teško razdoblje, kao i drugi građevinari. Prema zadnjim informacijama vidimo da se očekuje porast poslova u ovoj grani. Za one koji su u ovoj dionici konačno dolaze bolja vremena, jer pored već ugovorenih poslova, nesumnjivo da će biti i novih. Nadam se da će strpljivi na kraju ipak biti zadovoljni ulaganjem u ovu dionicu. Sretno strpljivima.


migra koji bi po vama trenutno bio najbolji gradevinar za ulazak?

bolje ikad nego nikad odgovoriti,gužva na tipkovnici:-)
moje je mišljenje bilo isto i prije nego je potvrđeno a izrečeno na raznim građ temama više puta,svaki građevinar ima svojih specifičnosti,prednosti .
osobno imam sve osim ingr za sada.
preporućio bi da se diverzificira sa većom težinom možda pojedinim1-2 po osobnom izboru.
svaki građevinar ima svoju temu s pregršt korisnih informacija,ako već niste odlučili bilo bi mudro uložiti par sati vremena i pročitati prije odluke.
na private me možete kontaktirati ako mogu što pojasniti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

zar onda ne bi trebala ići obavijest na zse?

ako je plaća manja znači da ostaje više firmi, to je za dioničare kratkoročno bolje

dan je pametniji od noći!

Dečki, poslušeaje analitičare, ovdje (građevina ) tek slijedi rast . netreba gledati dnevne skokove i padove već dugoročan smjer.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

New Report

Close