VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koje je vaše misljenje po koliko ce se prodati m2 u Varaždinu a koliko u Novom Marofu??

Cijene bi mogle biti od 50-100 eura/m2 pri čemu u Marofu mislim da bliže nižoj granici, u Varaždinu bi
moglo ići bliže višoj.
Problem je taj što ima jako puno industrijskih zona na Sjeveru koje nude zemlju po 10eura/m2 pa u ove akvizicije nekretnine sigurno neće ići netko tko misli ulagati u proizvodnju.
Ostaje jedino poslovno/stambeno/trgovački kompleks, a za to treba biti jako veliki igrač pogotovo za parcelu u VZ koja se nudi jer nije mala, dok u Marofu će to biti malo problem zbog veličine mjesta.

Teško da će biti nešto od toga makar ne na tim razinama cijena. Potencijal Varaždina i okolice ne može podržati takav razvojni projekt. Te nekretnine su na raspolaganju jako dugo i do sada nije bilo interesa. Ne znam što puno mijenja objava oglasa osim što je sada to formalizirano. Bilo bi zanimljivo čuti mišljenje Denisa Čupića.


Cijene bi mogle biti od 50-100 eura/m2 pri čemu u Marofu mislim da bliže nižoj granici, u Varaždinu bi
moglo ići bliže višoj.
Problem je taj što ima jako puno industrijskih zona na Sjeveru koje nude zemlju po 10eura/m2 pa u ove akvizicije nekretnine sigurno neće ići netko tko misli ulagati u proizvodnju.
Ostaje jedino poslovno/stambeno/trgovački kompleks, a za to treba biti jako veliki igrač pogotovo za parcelu u VZ koja se nudi jer nije mala, dok u Marofu će to biti malo problem zbog veličine mjesta.

Ideje naše benzin Vaš!

Opet članak o prodaji nekretnina, opet nigdje natječaja za prodaju….
https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/nekadasnji-tekstilni-div-prodaje-atraktivne-nekretnine/9710500/?fbclid=IwAR2-zCzUkcn4LR8BABGi9zVIT4xyzfAsEXpS5UVSe0qU_ZeuUJsezMe6jJQ

110m duga prema banci, i skoro 58m pozajmice vlasnika su veliki iznosi. Naravno da je pitanje iznos koji se može postići prodajom i koliko će ostati za ulaganje u business.
Nekretnine koje se trenutno prodaju se praktički pokušavaju prodati već više od 10 godina tako da
je pitanje kakav uspjeh će po tom putanju polučiti sadašnja Uprava

mario44
u novi marof sigurno ne trče, ali u vž bi mogli. ne znam kolko je tko upoznat, ali u vž već duže vrijeme vlada nestašica stanova, stranih firmi sve više, mladi ljudi stalno pristižu. centar lumini je izvan grada, a ostali trg centri razbacani širom i na rubovima grada. varteksova lokacija je deset minuta pješke do centra na cesti prema zg. moje je mišljenje da interesa ne bi manjkalo.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://evarazdin.hr/nasim-krajem/u-novom-marofu-u-planu-izgradnja-buduceg-centra-grada-sa-sportskim-parkom-evo-kako-ce-izgledati-381629/&ved=2ahUKEwjK-ZDs36TmAhUOmIsKHYS1DxMQxfQBMAF6BAgBEAQ&usg=AOvVaw1Wh47oB0Bt7_2sJWfi65FW&cshid=1575763338981

“Grad Novi Marof ima velike planove za uređenje budućeg centra grada s izgradnjom sportskog parka te se istovremeno pozorno prati i što će biti sa zemljištem nekadašnje tvornice Levi’s koja je neposredno uz tu površinu, a trenutno nije u funkciji”.

Ne gledaj izvješće gledaj menadžera… Čini se da je dobri stari Buffet opet bio u pravu.

Jako lijepe vijesti na početku 2020.-e, očekuje se pozitivna normalizirana EBIDTA za 2019.-u, prvi put nakon dugog niza godina:

https://novac.jutarnji.hr/karijere/nenad-bakic-napusta-funkciju-predsjednika-uprave-varteksa-ucinili-smo-nemoguce/9802942/

Ja ne znam što su to točno oni napravili…iz članka se ne vidi nigdje iščitat…
Znam samo da i dalje generiraju gubitke…da je i dalje upitno tko će ih financirat…da i dalje dioničari sanjaju o nekretninama…za koje ne znaju tko sve ima ruke ili šape na njima…
Samo znam da se jako trude u medijam prikazat neke velike uspjehe…kao što je ono bilo…porasla prodaja u maloprodaji za 90%…nakon toga…izađe FI…koma…
Spinovi…

Možda griješim ali on što meni daje nadu da će biti priča sa sretnim “krajem” je prvo što su sredili web da izgleda prvoklasno.
Doveli su nove dizajnere i po svemu sudeći pokušavaju ući i u žensku modu u kojoj prije nisu bili u tolikoj mjeri.
Obišao sam par dućana i isprobao par stvari (ponešto se i kupilo) te priupitao prodavačice kako je od kada je “nova vlast”… sve su bile riječi hvale…

Svakako da nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju… potpuno sam svjestan svih zamki koje su vidljive iz FI… dalek je put do lijepog plusa a ja sam ušao dok je bilo na oko 8 kn. Vjerujem da će ići i preko 25…

Ajme jakih argumenata…sredili su web…to im jamči uspjeh…
Da sam Varteksov dioničar…odmah bi mirnije spavao zbog toga…
A i dobre su mi ta vlastita istraživanja po trgovinama…pa nitko ovdje nije osporavao Varteksovu kvalitetu proizvoda….samo što svaki od tih proizvoda Varteks košta više nego što na njemu zaradi…odnosno, zarade uopće nema, već samo gubitci…
Ako i ima zarade…ona je mizerna…i maloprodaja tu ne može ništa napraviti da bi pokrila silne gubitke…Varteks je jednostavno preogroman da bi se oslanjao na nekakvu maloprodaju…tu ga svi ostali igrači šišaju…koji imaju puno veću prodajnu mrežu i puno niže cijene…ne ulazeći sada u kvalitetu proizvoda…a nažalost…situacija u zemlji je trenutno takvs, da sve manje ljudi gleda sastav ili da li je proizvod kvalitetan…više je onih koji samo traže etiketu s cijenom…
A šta će jadne prodavačice reć? Sretne su da imaju posla…i da nisu u situaciji da čekaju 6 zaostalih plaća…šta ih nisi pitao jesu li zadovoljne primanjima? I kolke su im plaće…
Al nek si ti ušo po 8 kn…


Ajme jakih argumenata…sredili su web…to im jamči uspjeh…
Da sam Varteksov dioničar…odmah bi mirnije spavao zbog toga…
A i dobre su mi ta vlastita istraživanja po trgovinama…pa nitko ovdje nije osporavao Varteksovu kvalitetu proizvoda….samo što svaki od tih proizvoda Varteks košta više nego što na njemu zaradi…odnosno, zarade uopće nema, već samo gubitci…
Ako i ima zarade…ona je mizerna…i maloprodaja tu ne može ništa napraviti da bi pokrila silne gubitke…Varteks je jednostavno preogroman da bi se oslanjao na nekakvu maloprodaju…tu ga svi ostali igrači šišaju…koji imaju puno veću prodajnu mrežu i puno niže cijene…ne ulazeći sada u kvalitetu proizvoda…a nažalost…situacija u zemlji je trenutno takvs, da sve manje ljudi gleda sastav ili da li je proizvod kvalitetan…više je onih koji samo traže etiketu s cijenom…
A šta će jadne prodavačice reć? Sretne su da imaju posla…i da nisu u situaciji da čekaju 6 zaostalih plaća…šta ih nisi pitao jesu li zadovoljne primanjima? I kolke su im plaće…
Al nek si ti ušo po 8 kn…

Sve pet kolega, svatko je tu za sebe… nit ja tebi iz tanjura jedem niti ti meni 😉


Možda griješim ali on što meni daje nadu da će biti priča sa sretnim "krajem" je prvo što su sredili web da izgleda prvoklasno.
Doveli su nove dizajnere i po svemu sudeći pokušavaju ući i u žensku modu u kojoj prije nisu bili u tolikoj mjeri.
Obišao sam par dućana i isprobao par stvari (ponešto se i kupilo) te priupitao prodavačice kako je od kada je "nova vlast"… sve su bile riječi hvale…

Svakako da nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju… potpuno sam svjestan svih zamki koje su vidljive iz FI… dalek je put do lijepog plusa a ja sam ušao dok je bilo na oko 8 kn. Vjerujem da će ići i preko 25…

Sugeriram da kupite I po 5 kuna pa lijepo uprosječite!

Čak sam I pogledao jedan sako na webu ali kad sam ga vidio u živo rekao sam sebi nikad ovi neće na zelenu granu to je i dalje soc.kom. proizvod.DŽaba im tkanina iz Italije i hrv.dizajneri to nikad neće biti kurnetan proizvod…

A vi svi zaradite što se mene tiče x10….

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Ma nista na pet. Mozda na 4 ako padne 😛

New Report

Close