VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Varteks u Novom Marofu prodaje poslovno-proizvodni kompleks na površini većoj od 33 hektara. Vjerujem da za to može dobiti oko 4 milijuna eura. Kad Varteks proda taj kompleks i ako kod prodaje dobije 4 milijuna eura ili koji euro više, vjerujem da će tad pasti i prva dividenda od barem jedne kune.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Varteks u Novom Marofu prodaje poslovno-proizvodni kompleks na površini većoj od 33 hektara. Vjerujem da za to može dobiti oko 4 milijuna eura. Kad Varteks proda taj kompleks i ako kod prodaje dobije 4 milijuna eura ili koji euro više, vjerujem da će tad pasti i prva dividenda od barem jedne kune.

a što je s prenesenim gubitcima i gubitkom tekuće godine?
da malo proučite ZTD i MSFI o isplatama dividendi i pokriću gubitaka?
koliko vidim prema zadnjem kons. izvještaju imaju 25,5 mil kn prenesnenog plus 8,5 mil kn novog gubitka
plus neke kredite bankama koje moraju vratiti
plus neka pozajmica i vlasnik koju je dao
plus fali im novaca za obrtaj zaliha, pripremu proizvodnje
plus poslovanje koje ne dozvoljava isplate dividende jer bi toj isplati ipak trebalo prethoditi iole pozitivno poslovanje

ma znate što, ne morate ni proučavati ove propise koje sam naveo gore
dovoljna je zdrava logika
wishful thinking

@ accountant
potpuno se slažem.
Čak i da se može isplatiti dividenda (zakonski), to ne bi bilo pametno i ja kao dioničar to ne želim ako će se onda morati ponovo zaduživati za obrtni kapital.
Taj novac treba pametno iskoristiti u strojeve i opremu za proizvodnju tako da uskoro ima novaca za isplatiti dividendu iz poslovanja (više od 1kn).

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ok, ovo je stvarno netransparentno da se ne da gledati.
Dakle, u tromjesečnom izvješću od neki dan stoji ovo: “Uprava radi i na dugoročnom rješavanju likvidnosti i zaduženosti Društva kroz monetiziranje nekretnina Društva, a u prvom redu nekretnine na lokaciji sjedišta Društva u Varaždinu.”- po tome prodaje se Varaždin
Poslovni jučer, članak u kojem se priča o pozivu za kupnju Novog Marofa-je li itko stvarno vidio taj poziv, na webu ga nigdje nema. Najvažnije u članku piše da prodaju 33 hektara, a Varteks tamo ima 32.080 m2 od kojih je 11.500 m2 zgrada, dakle ima 3,2 hektara, a ne 10 puta više. Možda ima neka druga nekretnina, u katastru je u Novom Marofu i oko te pozicije nema, a usput ta nekretnina u Novom Marofu ima 2 tereta, 840.000 eura Raiff iz 2016. i 15 mil kn Erste od prije 2 mjeseca. Dakle ako prodaju ovu lokaciju banke će sve uzeti, samo neće dobiti za tu nekretninu niti toliko.

Je li tko našao oglas za prodaju tog pogona?


Ok, ovo je stvarno netransparentno da se ne da gledati.
Dakle, u tromjesečnom izvješću od neki dan stoji ovo: "Uprava radi i na dugoročnom rješavanju likvidnosti i zaduženosti Društva kroz monetiziranje nekretnina Društva, a u prvom redu nekretnine na lokaciji sjedišta Društva u Varaždinu."- po tome prodaje se Varaždin
Poslovni jučer, članak u kojem se priča o pozivu za kupnju Novog Marofa-je li itko stvarno vidio taj poziv, na webu ga nigdje nema. Najvažnije u članku piše da prodaju 33 hektara, a Varteks tamo ima 32.080 m2 od kojih je 11.500 m2 zgrada, dakle ima 3,2 hektara, a ne 10 puta više. Možda ima neka druga nekretnina, u katastru je u Novom Marofu i oko te pozicije nema, a usput ta nekretnina u Novom Marofu ima 2 tereta, 840.000 eura Raiff iz 2016. i 15 mil kn Erste od prije 2 mjeseca. Dakle ako prodaju ovu lokaciju banke će sve uzeti, samo neće dobiti za tu nekretninu niti toliko.

Ideje naše benzin Vaš!

Njemačkom gospodarstvu vrijednom 3,4 bilijuna eura, leđa okrenuo najveći trgovinski partner

Evo potvrde teze da ulazimo u recesiju. Ako znamo da je BOSS glavni partner što mislite kakav će efekt imati na potražnju i posljedično promet firme.
Što se tiče prodaje Marofa, mislim da je to samo nastavak stare politike bez jasnih vizija jer u izvješćima se ne da vidjeti kako će sve to imati utjecaja na FI.
Ali ako su gore objavljene brojke o hipoteci točne onda se bojim da neće za poslovanje ništa ostati već će samo monetizirati dio duga

Oglas za prodaju Marofa objavljen je prije par dana u Jutarnjem, čini mi se subotnje izdanje.

Pogoni u NM van funkcije 10 godina!
Bivša uprava napravila ukupni gubitak od 800 MKuna!
Broj zaposlenih pao je, koliko ja pamtim i sjećam se, sa 5 T na današnjih 1 T! I ovih 1T spasio je BOSS zadnjih 25 godina.

Dionice koje sam imao prodao sam po cijeni od 263 kune! Nedavno su iste trgovane po 8 kuna!

Sve po zakonu i svi na slobodi!
Nije prvi a ni zadnji put!

Ovdje netko pominje dividendu!
..,,
Otkazujem internet, gasim sve, skupljam kablove, odlazim daleko!
Ovaj put zauvjek!

Dionice koje sam imao prodao sam po cijeni od 263 kune! Nedavno su iste trgovane po 8 kuna!

Hoćeš reči da je 263kn bila realna cijena?
A da 8 kn nije realna?


Sve po zakonu i svi na slobodi!
Nije prvi a ni zadnji put!

Nisam razumio, tko treba u zatvor – onaj koji je napucao cijenu na nerealnih 263kn? 🙂
Jer je tad kružila priča kako će se pogoni u centru Varaždina preseliti izvan grada, a tu graditi stanovi po 3.000 EUR po m2

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Maloprodaja skočila 71 posto: Nenad Bakić posrnuli tekstilni brend Varteks vraća na tržište

https://evarazdin.hr/magazin/sredistu/varteks-prodaje-veci-dio-kompleksa-predvida-se-trgovacki-centar-i-stambene-zgrade-381447/

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


https://evarazdin.hr/magazin/sredistu/varteks-prodaje-veci-dio-kompleksa-predvida-se-trgovacki-centar-i-stambene-zgrade-381447/

Super!

Kreće monetizacija nekretnina.
Osobno mislim par godina prekasno, jer
se akumulirani gubitak zadnjih 5 godina mogao
spriječiti/smanjiti da se prije krenulo zajedno s ozbiljnim tržišnim i organizacijskim restrukturiranjem.
Ovako će prodaja pokriti tekuće obveze prema bankama i vrlo malo ili gotovo ništa neće ostati za tekuće poslovanje ili još manje za ulaganje u razvoj i modernizaciju koja je prijeko potrebna.
Ipak ključ svega će biti cijena. Nažalost trenutno je
situacija relativno loša jer je ponuda nekretnina eksplodirala i nisam siguran koju cijenu će postići, odnosno koji je target.


Kreće monetizacija nekretnina.
Osobno mislim par godina prekasno, jer
se akumulirani gubitak zadnjih 5 godina mogao
spriječiti/smanjiti da se prije krenulo zajedno s ozbiljnim tržišnim i organizacijskim restrukturiranjem.
Ovako će prodaja pokriti tekuće obveze prema bankama i vrlo malo ili gotovo ništa neće ostati za tekuće poslovanje ili još manje za ulaganje u razvoj i modernizaciju koja je prijeko potrebna.
Ipak ključ svega će biti cijena. Nažalost trenutno je
situacija relativno loša jer je ponuda nekretnina eksplodirala i nisam siguran koju cijenu će postići, odnosno koji je target.

Mislim da ste jako pristrani. U zadnjih 10 godina nije bilo boljeg trenutka za monetizaciju nekretnina.

To lako mogu dokazati ako vam pašaljem podatke DZS-a. Također, lako je biti general poslije bitke. Varteks pobjeđuje jer mu raste maloprodaja vlastite robne marke dok se udio lohn poslova polako smanjuje. To nikako nije proces koji će preko noći učiniti Varteks profitabilnim. Ali je pozitivan trend jasan. Kad vam gori kuća ne prodajete ju nego sanirate štetu, restrukturirate i tek onda prodajete dio koji ionako trenutno doprinosi 0.

New Report

Close