VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

FI za 3. kvartal, pa u konačnici i FI 2019. će nam
pokazati smjer poslovanja i efekte rada Uprava u posljednjih godinu dana.
Naravno, najbitnije je zadržati kontinuitet pozitivnog poslovanja (a što bi prema dosadašnjim objavama Uprave trebalo se obistiniti). EU ide prema recesiji, a to znači i da modu čekaju teški dani tako da u ovoj priči preostaje vrlo malo vremena za konsolidaciju poslovanja, a kako je intenzitet javnih objava pao nakon za sada neuspješnog dokapa treba pričekati kraj tjedna i javnu objavu za daljnji komentar


FI za 3. kvartal, pa u konačnici i FI 2019. će nam
pokazati smjer poslovanja i efekte rada Uprava u posljednjih godinu dana.
Naravno, najbitnije je zadržati kontinuitet pozitivnog poslovanja (a što bi prema dosadašnjim objavama Uprave trebalo se obistiniti). EU ide prema recesiji, a to znači i da modu čekaju teški dani tako da u ovoj priči preostaje vrlo malo vremena za konsolidaciju poslovanja, a kako je intenzitet javnih objava pao nakon za sada neuspješnog dokapa treba pričekati kraj tjedna i javnu objavu za daljnji komentar

S ovim boldanim se jako NE slažem!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ovaj izvještaj je ključan i pokazati će ispravnost svih dosadašnjih odluka … nažalost uz sve simpatije koje pobire revitalizacija brenda Varteks nema tu dovoljno potencijala … nažalost dosta su netransparetni po pitanju prikaza operativnih postignuća i prepreka … isto čini mi se da im sama proizvodnja zbog tehnološkog zaostajanja nije u mogućnosti držati niske cijene proizvodnje kako bi se otvorio prostor za ulaganja u segmentu prodaje i marketinga … VARTEKS je prestao biti modna kuća davnih dana i teško može konkurirati čak i u segmentu mode za srednju i višu srednju klasu.


FI za 3. kvartal, pa u konačnici i FI 2019. će nam
pokazati smjer poslovanja i efekte rada Uprava u posljednjih godinu dana.
Naravno, najbitnije je zadržati kontinuitet pozitivnog poslovanja (a što bi prema dosadašnjim objavama Uprave trebalo se obistiniti). EU ide prema recesiji, a to znači i da modu čekaju teški dani tako da u ovoj priči preostaje vrlo malo vremena za konsolidaciju poslovanja, a kako je intenzitet javnih objava pao nakon za sada neuspješnog dokapa treba pričekati kraj tjedna i javnu objavu za daljnji komentar

Ideje naše benzin Vaš!


Ovaj izvještaj je ključan i pokazati će ispravnost svih dosadašnjih odluka … nažalost uz sve simpatije koje pobire revitalizacija brenda Varteks nema tu dovoljno potencijala … nažalost dosta su netransparetni po pitanju prikaza operativnih postignuća i prepreka … isto čini mi se da im sama proizvodnja zbog tehnološkog zaostajanja nije u mogućnosti držati niske cijene proizvodnje kako bi se otvorio prostor za ulaganja u segmentu prodaje i marketinga … VARTEKS je prestao biti modna kuća davnih dana i teško može konkurirati čak i u segmentu mode za srednju i višu srednju klasu.


FI za 3. kvartal, pa u konačnici i FI 2019. će nam
pokazati smjer poslovanja i efekte rada Uprava u posljednjih godinu dana.
Naravno, najbitnije je zadržati kontinuitet pozitivnog poslovanja (a što bi prema dosadašnjim objavama Uprave trebalo se obistiniti). EU ide prema recesiji, a to znači i da modu čekaju teški dani tako da u ovoj priči preostaje vrlo malo vremena za konsolidaciju poslovanja, a kako je intenzitet javnih objava pao nakon za sada neuspješnog dokapa treba pričekati kraj tjedna i javnu objavu za daljnji komentar

[/quote]

Q3 u kojem je bio kolektivni godišnji odmor je vama relevantan za smjer poslovanja? Prije bi rekao da je Q4 relevantan.

Molim te elaboriraj utjecaj kolektivnog GO na rezultate prodaje i troškove. Potrošili su manje struje i za gablece tih 15 dana?



Ovaj izvještaj je ključan i pokazati će ispravnost svih dosadašnjih odluka … nažalost uz sve simpatije koje pobire revitalizacija brenda Varteks nema tu dovoljno potencijala … nažalost dosta su netransparetni po pitanju prikaza operativnih postignuća i prepreka … isto čini mi se da im sama proizvodnja zbog tehnološkog zaostajanja nije u mogućnosti držati niske cijene proizvodnje kako bi se otvorio prostor za ulaganja u segmentu prodaje i marketinga … VARTEKS je prestao biti modna kuća davnih dana i teško može konkurirati čak i u segmentu mode za srednju i višu srednju klasu.


FI za 3. kvartal, pa u konačnici i FI 2019. će nam
pokazati smjer poslovanja i efekte rada Uprava u posljednjih godinu dana.
Naravno, najbitnije je zadržati kontinuitet pozitivnog poslovanja (a što bi prema dosadašnjim objavama Uprave trebalo se obistiniti). EU ide prema recesiji, a to znači i da modu čekaju teški dani tako da u ovoj priči preostaje vrlo malo vremena za konsolidaciju poslovanja, a kako je intenzitet javnih objava pao nakon za sada neuspješnog dokapa treba pričekati kraj tjedna i javnu objavu za daljnji komentar

[/quote]

Q3 u kojem je bio kolektivni godišnji odmor je vama relevantan za smjer poslovanja? Prije bi rekao da je Q4 relevantan.
[/quote]

Ideje naše benzin Vaš!

Lohn poslovi.

Krivo ste me shvatili. Ja sam tvrdim da ćemo iz Q3 vidjeti dinamiku poslovanja, naravno uspoređivat ćemo s Q3 ranijih godina i vidjeti da li je Uprava pokrenula stvari na bolje ili tvrtka i dalje ima iste probleme. Nažalost vrlo štura izvješća kvartalna nam ne mogu dati cijelu sliku pa sam i naveo da će tek FI za 2019 i to revidirani da se ispravim pokazati pravo stanje stvari samo na to ćemo čekat još pola godine

Q3_2019
jel ja ovo dobro vidim?! povećanje zaliha 18.699.243 kn
za koga oni proizvode, jel to za zimu ili…?

i dodatnih cca 21 mil kn duga

https://www.index.hr/vijesti/clanak/poslodavci-negoduju-zbog-povecanja-minimalca-to-je-veliki-udar/2128435.aspx

Konačno 3Q objavljen. Na prvu rekli
bi na zapadu ništa novo, ali kad se malo dublje pogleda u izvještaje vidimo da se stvari mijenjaju jako sporo. Po meni smjer Uprave nije loš, ali pitanje je koliko vremena imaju za uspjeh.
Najviše me zabrinjava rast duga s osnove pozajmica, kredita i kad to zbrojimo vidimo da dugoročne i kratkoroče obveze za zajmove i kredite iznose skoro ko cijeli godišnji promet. Kako se misli vratiti ja ne znam, ali s ovakvim poslovnim rezultatima to nije moguće i ovisi o dobroj volji kreditora.
U izvještaju se ipak vidi dio rješenja, a to je monetizacija nekretnine, samo tu je pitanje cijene, dinamike realizacije i ono ključno sto ce ostati kad se i ako dugovi saniraji monetizacijom imovine.
Svakako pohvala na objavi analitike prodaje po segmentima no tu tek vidimo kako je ovisnost o lohn poslu još uvijek ogromna, a današnja objava rasta minimalca će svakako negativno utjecati na buduće poslovanje ako je tocna informacija da vecina ljudi radi za minimalac (bilo objavljeno tokom godine od Uprave drustva).
Tu je u biti i najveci rizik za naredno razdoblje a to je mogucnost održavanja radne snage na tim razinama plaća u dugoročnoj perspektivi, odnosno mogućnost adekvatnog novog zapošljavanja u situaciji da tvoja konkurencija nudi puno bolje uvjete.

Također mislim da su indirektno priznali da je dokap iz srpnja propao jer su naveli novu kreditnu liniju od 10m od poslovne banke ( nisu naveli koje !?) a sto je i bio minimum koji su u dokapu tražili. Nije mi jasno zašto jednostavno to ne objave

Dosta su netransparetni.


Također mislim da su indirektno priznali da je dokap iz srpnja propao jer su naveli novu kreditnu liniju od 10m od poslovne banke ( nisu naveli koje !?) a sto je i bio minimum koji su u dokapu tražili. Nije mi jasno zašto jednostavno to ne objave

Ideje naše benzin Vaš!


Također mislim da su indirektno priznali da je dokap iz srpnja propao jer su naveli novu kreditnu liniju od 10m od poslovne banke ( nisu naveli koje !?) a sto je i bio minimum koji su u dokapu tražili. Nije mi jasno zašto jednostavno to ne objave

jer bi investicijski guru na taj način priznao da je falio s ulaganjem

Micardo, upravo je suprotno od onoga kako razmišljaš. Gosp.Bakić prije pokušaja dokapitalizacije nije uspjevao prikupiti nova likvidna sredstva ni od jedne poslovne banke što mu je očito sada uspjelo. Mislim da Varteks ima perspektivu,a to če se vrlo brzo vidjeti i na rezultatima poslovanja.Treba biti optimist, ne po našem dobrom običaju sve unaprijed osuditi na neuspjeh. Dioničar sam Varteksa i ovim mojim razmišljanjem ne pozivam na kupnju dionica.

Varteks prodaje pogon iz kojeg su izlazile levisice

Krenula je monetizacija. Pitanje je samo koliko će dobiti, odnosno koliko od toga će im ostati jer sumnjam da će se banke olako odreći svog dijela

New Report

Close