VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zašto misliš da će dokapitalizacija biti po nominali?

U planu financijskog restrukturiranja o kojemu će vjerovnici glasovati 13. 05. stoji da će država dokapitalizirati VART s 31,3 milijuna kuna, za što će dobiti maksimalno 25% dionica.

Ako znamo da prema zakonu nominala ne može biti manja od 10 kuna, a VART ima 1.920.807 dionica, u slučaju da se ide na smanjenje temeljnog kapitala na 10kn per šer, država uz uvjet da kupi 25% dionica, može VART dokapitalizirati s cca 4 milijuna kuna.

A ako se nominala neće dirati, onda za ovih 31,3% taman dobiju nešto malo ispod 25%.

Zato nominala ne ide dolje. Dakako, u planu financijskog restrukturiranja ni na jednom mjestu se ne spominje smanjenje temeljnog kapitala, a takvu stvar valjda ne bi prešutjeli nama napaćenim dioničarima. [emo_smijeh]
[/quote]

OK.
Nisam išao u detalje jer ne pratim Varteks.
A što je sa imovinom, ne ostaje li Varteks bez većine imovine ako prođe predstečajna?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


OK.
Nisam išao u detalje jer ne pratim Varteks.
A što je sa imovinom, ne ostaje li Varteks bez većine imovine ako prođe predstečajna?

lp

Naravno da ostaje. Sasvim sigurno ne možemo govoriti o nekakvom booku od 170 ili koliko već kuna, ali ovdje je glavna igra u tome da ak je državi VART dobar po 50, zašto nama malima nije dobar po recimo 25?



OK.
Nisam išao u detalje jer ne pratim Varteks.
A što je sa imovinom, ne ostaje li Varteks bez većine imovine ako prođe predstečajna?

lp

Naravno da ostaje. Sasvim sigurno ne možemo govoriti o nekakvom booku od 170 ili koliko već kuna, ali ovdje je glavna igra u tome da ak je državi VART dobar po 50, zašto nama malima nije dobar po recimo 25?
[/quote]

Evo zašto.
Ako se umanjuje imovina, tada je to jednokratan GUBITAK.
A za to onda treba umanjiti temeljni kapital.
I opet se ide u smanjenje temeljnog kapitala.
Ovako ili onako.

I gdje ste onda??

Bez koliko imovine ostaje?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nekima nije ni na 15 dobra pa se guraju na prodaji… kako će neki žaliti ito već za par dana što su prodali.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Evo zašto.
Ako se umanjuje imovina, tada je to jednokratan GUBITAK.
A za to onda treba umanjiti temeljni kapital.
I opet se ide u smanjenje temeljnog kapitala.
Ovako ili onako.

I gdje ste onda??

Bez koliko imovine ostaje?

lp

Bez tri kuće, dvije štale i bunara. Postoji plan financijskog restrukturiranja, u njemu sve piše, a ja znam da vi znate lijepo čitati.

Mi ovdje govorimo o firmi koja trenutno vrijedi 27,2 milijuna kuna.

Dakako, ako se država odrekne 100 milijuna kuna potraživanja, to je DOBITAK.



Evo zašto.
Ako se umanjuje imovina, tada je to jednokratan GUBITAK.
A za to onda treba umanjiti temeljni kapital.
I opet se ide u smanjenje temeljnog kapitala.
Ovako ili onako.

I gdje ste onda??

Bez koliko imovine ostaje?

lp

Bez tri kuće, dvije štale i bunara. Postoji plan financijskog restrukturiranja, u njemu sve piše, a ja znam da vi znate lijepo čitati.

Mi ovdje govorimo o firmi koja trenutno vrijedi 27,2 milijuna kuna.

Dakako, ako se država odrekne 100 milijuna kuna potraživanja, to je DOBITAK.
[/quote]

Nisi mi odgovorio, ali nema veze.
Može biti dobitak, ali ako je veći gubitak, onda je suma sumarum ipak gubitak.

Vidjet ćemo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Varam li se ili upravna zgrada Varteksa vijedi više od 27 milja kuna, meni ova dionica izgleda dosta jeftino

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Rekli bi liječnici, premalo je to zavoja za tako veliku ranu!

Kratkoročno može bit ok, al dugoročno VARTKES vjerojatno nestaje kao industrija..


zašto…? hvala vam na možebitnom konkretnom i argumentiranom pojašnjenju… naravno… ako vas je volja istog…. sa ovom forumskoj zajednici…
podijeliti…
[/quote]

zizi zar ne pratis od 90te na ovamo varteks?
zato jer je to radno intenzivna industrija s placama koje su previsoke s obzirom na prihode-iako su male..
i sve veca konkurencija super jeftinog rada iz azije..itd itd losa uprava,bacanje para..socijalisticki mastodont..skupo skupo..kastelanski staklenici..



Zašto misliš da će dokapitalizacija biti po nominali?

U planu financijskog restrukturiranja o kojemu će vjerovnici glasovati 13. 05. stoji da će država dokapitalizirati VART s 31,3 milijuna kuna, za što će dobiti maksimalno 25% dionica.

Ako znamo da prema zakonu nominala ne može biti manja od 10 kuna, a VART ima 1.920.807 dionica, u slučaju da se ide na smanjenje temeljnog kapitala na 10kn per šer, država uz uvjet da kupi 25% dionica, može VART dokapitalizirati s cca 4 milijuna kuna.

A ako se nominala neće dirati, onda za ovih 31,3% taman dobiju nešto malo ispod 25%.

Zato nominala ne ide dolje. Dakako, u planu financijskog restrukturiranja ni na jednom mjestu se ne spominje smanjenje temeljnog kapitala, a takvu stvar valjda ne bi prešutjeli nama napaćenim dioničarima. [emo_smijeh]
[/quote]

dakle ako ne smanje nominalu,onda dokap po nominali 🙂

a tko bi lud placao nesto sto kad se restrukturira i dokapitalizira nema perspektive i opet ce proizvoditi gubitke..[emo_naivan][emo_plazi]

elijah, toliko praznih naklapanja, subjektivnih zaključaka, da ne govorim neupućenih netočnosti, neinformiranosti…


elijah, toliko praznih naklapanja, subjektivnih zaključaka, da ne govorim neupućenih netočnosti, neinformiranosti…

želi čovjek kupit pa pili naopako.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Možete vi pisati i ovo i ono, i ovako i onako…džaba vam.
Ovoga proljeća samo su dva papira IN, jedan od njih je VART-R-1, a sutra će te vidjeti koji je drugi.

Ustvari, prav da vam velim,
ovoga proljeća IN su samo
predstečajne nagodbe[emo_smijeh]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close