VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novosti ovaj tjedan? [emo_naivan]

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


Novosti ovaj tjedan? [emo_naivan]

Ma hajde, kud žuriš? Bit će novosti za jedno dva-tri mjeseca, ne gori voda, ovo je Hrvatska… [emo_smijeh]

E tada možda jave da su prošli tjedan dobili kredit.

Evo Varteks najsigurnija tvrtka u Hrvatskoj ipak…predstečajna je prihvaćena,nema bojazni od koje kakvih sudaca…samo se čeka kreditić![emo_smijeh][emo_plazi]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

@ajkulazg
ako Ustavni sud sruši zakon o PSN, onda i potpisane nagodbe dolaze u pitanje tj. vjerojatno padaju, pogotovo ako nisu usvojene jednoglasno, a ovdje mi se čini da banke nisu glasale za plan…

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@gismund

neide to baš tako…ništa ne dolazi u pitanje..šta je prihvaćeno je prihvaćeno.

cash je cash,a sve ostalo je sex!

@ajkulazg
griješiš, ako je neki akt proglašen protuustavnim i poništen u cijelosti ili djelomično, svatko tko smatra da mu je tim aktom bilo povrijeđeno neko pravo može u određenom tražiti da se revidiraju i posljedice koje je zbog tog akta pretrpio

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Neće doći do toga da ustavni sud ruši zakon o psn,onda se jednostavno svi možemo iseliti iz ove zemlje ako dodje do toga..[emo_smijesak][emo_namigusa]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

@gismund
Ok,tu si u pravu što se tiče tog dijela da ako je neki akt proglašen protuustavnim i poništen u cijelosti ili djelomično, svatko tko smatra da mu je tim aktom bilo povrijeđeno neko pravo može u određenom tražiti da se revidiraju i posljedice koje je zbog tog akta pretrpio,to stoji,ali čisto sumnjam da će dolaziti do takvih razmjera (nećemo pretjerivat) to su po meni već katastrofićni scenariji,jer kažem onda se možemo svi spakirat i otići iz ove zemlje!

cash je cash,a sve ostalo je sex!


@ajkulazg
ako Ustavni sud sruši zakon o PSN, onda i potpisane nagodbe dolaze u pitanje tj. vjerojatno padaju, pogotovo ako nisu usvojene jednoglasno, a ovdje mi se čini da banke nisu glasale za plan…

Sada se postavlaj pitanje dali će ZABA se uopće usuditi dati potreban kredit Varteksu… sve dok se ovaj novo nastali hokus pokus ne završi…

Slavko Linić:
Zgrožen sam ovim sucem
Sudac Mislav Kolakušić mogao bi biti odgovoran za val stečajeva i otkaza u Hrvatskoj. Tako njegovu odluku da na ocjenu ustavnosti pošalje članak 66. Zakona o predstečajnoj nagodbi tumači ministar financija Slavko Linić. “Zgrožen sam ovime što je napravio taj sudac. To je napravio da može ići na godišnji odmor. Vjerovnici sjede na ročištima, u Ministarstvu radi preko 500 ljudi na ovom poslu, potrošili smo ogromne novce i svima je stalo da se nagodbe čim prije završe osim sucu kojem je ljepše 15 godina voditi stečaj, trošiti novce i neodlučivati”, kazao je Linić. Drugim riječima, ako još nekoliko sudaca odluči odbiti sazvati ročište u predmetima predstečajnih nagodbi ponovno će se blokirati preko 4300 tvrtki koje zapošljavaju 40-tak tisuća radnika i imaju dugove teške 37 milijardi kuna. To bi bio poraz Linićeva nastojanja da restrukturira gospodarstvo i značio bi kraj za ogroman broj tvrtki, a utjecao bi značajno i na stanje u gospodarstvu.

Pobunjeni sudac ruši predstečajne nagodbe

Ovo je dirketan napad izvrsne na sudsku vlast. Vracamo se u srednji vijek

Ne! Ovo je direktan napad sudske na izvršnu vlast i nije prvi put. U ovom ludilu ima sistema koji se ne vidi na površini.


Ne! Ovo je direktan napad sudske na izvršnu vlast i nije prvi put. U ovom ludilu ima sistema koji se ne vidi na površini.

Sudačka udruga osuđuje Linićevo “obrušavanje” na trgovačkog suca

Jeli Varteks sada možda zbog novonstale situacije sve dalje… a ne sve bliže ovome…? :

Varteks korak bliže dobivanju kredita od 10 milijuna eura

Sporazum s razlučnim vjerovnicima o uređenju međusobnih odnosa i dodatnom financiranju između Varteksa i poslovnih banaka i HABOR-a još uvijek nije potpisan, no neslužbeno smo doznali da Uprava Varteksa očekuje da bi se to trebalo dogoditi ovog tjedna. Pregovori su počeli odmah nakon što je prije 10-ak dana uspječno okončana predstečajna nagodba u Varteksu, a taj je sporazum osnova da Varteks dobije kredit od 10 milijuna eura neophodan za stabilizaciju poslovanja, odnosno za isplatu zaostalih plaća radnicima, otpremnina višku radnika i nastavak proizvodnje. Prošlog su tjedna radnici u 2 najveća pogona Varteksa, njih oko tisuću – dobili zaostale plaće za travanj, dok će ostali morati pričekati konačan dogovor Uprave tvrtke s HBOR-om i poslovnim bankama.
Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Sudačka udruga osuđuje Linićevo “obrušavanje” na trgovačkog suca

Jeli Varteks sada možda zbog novonstale situacije sve dalje… a ne sve bliže ovome…? :

Varteks korak bliže dobivanju kredita od 10 milijuna eura


http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-sucu-sada-jadnik-nece-raditi-da-bi-isao-odmor-clanak-587879

– kazao je Linić te dodao kako je sudac u Varaždinu donio odluku u slučaju Varteks.

Ajde ti sad meni reci druže ZiZi, zašto je od svih firma u ps nagodbi Linić spomenuo baš Varteks, ako ne misli da će baš Varteks ovih dana dobiti spasonosni kredit?

Možda je spomenuo Varteks zato što zna da neće dobiti kredit, odnosno ne zna hoće li dobiti kredit, pa mu se želi da dobije dodatnu porciju govanaca? Što misliš?

New Report

Close