Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledajte ako ste razočarani što ste bili kupovali PTKM pod tim cijenama, Vaš problema, a pogotovo ako ste to sve načuli iz dnevnih tiskovina.
Polančec nije javno kazao da će to učiniti za vrijeme ovoga mandata, već da je MOGUĆE da dođe do privatizacije, no nije došlo, nema veze,nadam se da će u bliskoj budućnosti

Kolega citajte sto pisem s razumijevanjem. Napisah da nisam kupovao na tim razinama, no svejedo jedan ministar si ne bi trebao dozvoliti ni izjave tipa MOZDA ili MOGUCE za firmu gdje svi ko ozebli sunce cekaju takvu informaciju. Takvo nesto je najblaze receno neprofesionalno.


matrix90: “Gledajte ako ste razočarani što ste bili kupovali PTKM pod tim cijenama, Vaš problema, a pogotovo ako ste to sve načuli iz dnevnih tiskovina. Polančec nije javno kazao da će to učiniti za vrijeme ovoga mandata, već da je MOGUĆE da dođe do privatizacije, no nije došlo, nema veze,nadam se da će u bliskoj budućnosti ” Kolega citajte sto pisem s razumijevanjem. Napisah da nisam kupovao na tim razinama, no svejedo jedan ministar si ne bi trebao dozvoliti ni izjave tipa MOZDA ili MOGUCE za firmu gdje svi ko ozebli sunce cekaju takvu informaciju. Takvo nesto je najblaze receno neprofesionalno.

Znam da ste napisali da niste ‘kupovali dionice ptkm’, no zašto ste tako zapeli za PTKM?

U ovoj korekciji izgubio sam 25K. Da sam morao platiti porez na kapitalnu dobit to bi me stajalo 10K. Ne znam što je gore?


Znam da ste napisali da niste ‘kupovali dionice ptkm’, no zašto ste tako zapeli za PTKM?

Zato sto mi je to frisko u sjecanju kao jedan od Polancecovih bisera

gubitnik, 17.11.2007. u 14:35
U ovoj korekciji izgubio sam 25K. Da sam morao platiti porez na kapitalnu dobit to bi me stajalo 10K. Ne znam što je gore?

Jurcic je rekao da ce se oporezivati dobit a ne gubitak


U ovoj korekciji izgubio sam 25K. Da sam morao platiti porez na kapitalnu dobit to bi me stajalo 10K. Ne znam što je gore?

Pitaj Jurčića hoće li ti nadoknaditi gubitak bar 10k.

anketa

Glasat ću za:

HDZ 50%
SDP 34%
HSP 5%
HNS 4%
HSU 1%
HSS/HSLS 2%
neku drugu stranku 2%
neću glasat 2%

početak ankete: 12.11.2007. broj glasova: 10591

Gnom je opet u akciji:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e9f1f3a4-eab1-4318-a434-0aac8fea9a71&open=sec

skype - ivek1234

Mesić: “Nisam se miješao u izbornu kampanju”
Neutralni predsjednik

“Ja se nigdje nisam miješao u izbornu kampanju osim što sam uvijek govorio da država mora funkcionirati i za vrijeme izborne kampanje”, odgovorio je predsjednik Mesić na novinarsko pitanje. “Budući da je moja ustavna pozicija takva da je predsjednik Republike čvrsta točka sistema, on odgovara i za funkcioniranje institucija i državnih mehanizama za vrijeme izborne kampanje”, naglasio je predsjednik Mesić, dodavši da država nije prestala postojati za vrijeme izborne kampanje. “Osobno ne propagiram niti jednu stranku, ali govorim o problemima ove zemlje, govorim o funkcioniranju institucija. O tome ću govoriti, o tome govorim i o tome sam govorio”, rekao je novinarima predsjednik Stjepan Mesić u Puli, gdje je otvorio regionalni Forum poduzetnica zemalja Podunavlja.
Ne jok,ja se miješam.

Što ako izgube? Sanader siguran, Milanović upitan
Autor Jasmina Popović

Dobili ili izgubili izbore SDP-ovci će morati sazvati izbornu konvenciju najkasnije šest mjeseci nakon završetka parlamentarnih izbora.To je statutarna obveza koja omogućava da stranka ili potvrdi svoju pobjedu potvrđujući i vodstvo koje ju je do nje dovelo, ili da gubitničkoj ekipi dade još jednu šansu, ili da izabere nove ljude za četiri nove godine u opoziciji. SDP-u bi, izgubi li ove izbore, to bio drugi mandat zaredom u opoziciji, a osam godina izvan vlasti nije ni za jednu stranku dobar osjećaj. Vlast postaje nedostižna, motivacija u stranci pada, a podjele i međusobna okrivljavanja postaju sve veća.

Pobjednik i u oporbi
Gubitak izbora 2003. godine Račan je preživio jer nije bilo kritične mase onih koji su željeli nametnuti novog vođu. Konvencija je pokazala da Račan nema protukandidata, bez obzira na to što su mu mnogi zamjerali ne samo gubitak izbora nego i odbijanje pokušaja da sastavi parlamentarnu većinu. Novi predsjednik Zoran Milanović imat će posve drugačiju situaciju.

On se od prvih izjava oprezno ograđivao rekavši da je njegov cilj da SDP bude najjača stranka, ne spominjući svoju ostavku u slučaju da SDP ne bude mogao sastaviti vladu, ali ostavljajući mogućnost da ponudi mandat na raspolaganje. To u prijevodu znači da će se Milanović smatrati pobjednikom i ako SDP ne bude mogao sastaviti vlast, jer veći broj saborskih zastupnika znači i snagu stranke. No, znači li to automatski i Milanovićevu sigurnu poziciju? Ne baš!

Rijetkima koji se u SDP-u, u trenutku očekivanja pobjede, usuđuju razmišljati što ako izgube, nameće se nekoliko scenarija. Jasno je da bi ta situacija bila frustrirajuća za stranku vjerojatno i više nego da je Račan izgubio i druge izbore. Jer da je to bio slučaj, rasplet bi bio jednostavniji: Račan bi se nakon toga sigurno morao povući, a stranka bi izabrala novog vođu. U slučaju novog predsjednika koji će nakon izbora imati staž od samo nekoliko mjeseci stvari bi se moge zakomplicirati.

Prema mišljenju stranačkih analitičara konvencija nakon parlamentarnih izbora neće biti samo izborna, bit će i programska i vrijednosna. A to znači da neće biti najbitnije nekome skinuti glavu i optužiti ga za gubitak izbora, nego će se SDP morati suočiti s puno većim problemom. Programski će trebati vidjeti je li klizanje prema neoliberalnoj koncepciji i zanemarivanje radničkih pitanja doista njihova budućnost. Vrijednosno će trebati odrediti želi li SDP doista, kako bi to rekao Andrija Hebrang, provesti “deračanizaciju”.

Odnosno, ako je stranka spremna odreći se svega onoga što joj je u amanet ostavio Ivica Račan, kojim će to drugim sadržajima zamijeniti. No, ono što će javnosti u slučaju poraza na izborima biti sigurno najzanimljivije jesu upravo unutarstranački odnosi. Pitanje je bi li iza Milanovića stala ista struktura koja ga je podržala na izborima za predsjednika stranke. Neki od najjačih ljudi SDP-a projicirali su u njega želju za pobjedom, smatrajući da se s novim licem može postići taj cilj i dobili od njega obećanje da se neće miješati u dogovor oko podjele predsjedničke i premijerske funkcije.

Ako se sve to ne realizira izbornom pobjedom, lako je moguće da mu okrenu leđa. Milanović bi tada morao dokazati je li za nekoliko mjeseci uspio napraviti dovoljno jaku podršku u stranci koja bi mu omogućila da “preživi” neosvajanje vlasti. Jer na strančkim izborima je Milanović dobio u prvom krugu samo 150 glasova više od drugoplasiranog i pitanje je bi li se ta prednost ponovo mogla održati.

Upiranje prsta
Milanović bi se mogao pokušati pravdati prebacivanjem odgovornosti na druge: Jurčića, koji je cijelo vrijeme u anketama prolazio lošije od njega, a ipak je ostao premijerski kandidat, ili Bandića, kojeg su načele afere i otopile podršku u četiri izborne jedinice koje pokriva Zagreb. Ali to bi bila opasna igra s neizvjesnim rezultatom.

Ono čega se u SDP-u najviše boje je

Naslov: Jurčiću, tko će glasati za Vas ako je i Vaša mama za HDZ?

Autor: Duje
Grad: Split
Ocjena:
Broj videa: 112
Pogledano: 2520 puta

Tekst pitanja:
G. Jurčić imam pitanje za vas. Vaša majka je izjavila da je uvijek glasala za HDZ. Kako mislite privući birače SDP-a ako vaša obitelj glasa za vaše najveće političke protivnike

Htio sam samo utvrditi da je Jurčić ipak jeftiniji nego korekcija!

New Report

Close