Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bigfoot
pa ja kad sam bio došao sam u vrijeme marende i gotovo…nema obo da će dvije radit a ostalih 8 ić na marendu…nego svjet staje…a što je najsmiješnije rade sa strankama do 13.30…a sa marenda se vraćaju u 12.00..
i to naravno nikad točno….
može im bit …i šta ćeš sad tu…

A BALVANA!!! :) :) :)

molio bih za pomoc glede postupka prijave i uplate poreza. Naime nisam siguran kojim redom krenuti.

Treba li se uplata napraviti unaprijed te potvrda o uplati predati zajedno sa joppd obrascem u poreznu ili pak poreznu trenutno ne interesira uplata vec ce to provjeravati jednom kad krenu sa obradom mog slucaja?

hvala

..ovu godinu ovako a za sljedeću možda bude sve automatizirano…

I na kraju pitanje svih pitanja, da li izvješća od brokera šaljem zajedno sa JOPPD ili ih šaljem samo na zahtjev porezne?

*razmišljam si da bi neka bu.dala ta izvješća tamo mogla krivo protumačiti, pa mi ne daj Bože opaliti veći porez

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ja osobno nista osim joppd ne bih predavao.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


I na kraju pitanje svih pitanja, da li izvješća od brokera šaljem zajedno sa JOPPD ili ih šaljem samo na zahtjev porezne?

*razmišljam si da bi neka bu.dala ta izvješća tamo mogla krivo protumačiti, pa mi ne daj Bože opaliti veći porez

Ja sam danas pitao na poreznu i zena mi rekla da je dovoljno poslati joppd i potvrdu o uplati..


I na kraju pitanje svih pitanja, da li izvješća od brokera šaljem zajedno sa JOPPD ili ih šaljem samo na zahtjev porezne?

*razmišljam si da bi neka bu.dala ta izvješća tamo mogla krivo protumačiti, pa mi ne daj Bože opaliti veći porez

I ja sam pitao, za ovu vrstu dobiti rok za prijavu je do 28. veljače, ništa se ne plaća na svoju ruku, nego oni pošalju uplatnicu negdje sredinom godine, lokacija Split. Čudi me toliko različitih tumačenja, a sve je jasno opisano u članku PD-a.
Ponavljam, ne plaćati ništa prije nego vam porezna pošalje izračun.
Ne davati u privitku cijeli pregled trgovanja od brokerske kuće, nego samo zadnju stranicu na kojoj je iznos realizirane dobiti.

Prvo me pitala koliko imam za platit.. ako je manje od 112 da ne moram platit.. imao sam problem oko uplate i dobio sam tocnu sifru koju upisati.. rekla je da posaljem postom do 31.1 ,na upit sto moram sve poslati kaze obrazac i potvrdu o uplati..nikakve liste trgovanja nije spominjala..


..ovu godinu ovako a za sljedeću možda bude sve automatizirano…

Da bar ali bas ne vjerujem u to.. bilo bi najjednostavnije da se uvede placanje odmah po prodaji da odbije od iznosa isto kao u kladionicama.. jedino bi prirezi ostali neplaceni kada su oni za svako mjesto drugaciji.. ali bilo bi puno zavrzlame.. program bi odmah trebao prepoznati kad su dionice kupljene, koja kolicina a to ce bit tesko izvedivo

uključih se kasno ..samo kratko …u 2016 prodao stare atpl…od ranije …i kupio opet nove ..ali niš više prodao ..
kolko kužim ne treba prijava kaj ne ? .. tek kad prodam te nove … ev. u 2017..
al imam još i starih od ranije ….koja komedija ..ak njih prodam u 2017…kak budu znali da su starije a ne nove ..

Oznaka izvjesca kaze hita 16366 a vi kazete da treba datum na koji se podnosi izvjesce, danas 17024?

Vrsta izvjesca kaze hita 8 a vi kazete 1?

Dali trebam prijaviti dionice RIVP , koje sam uzeo umjesto dividende u novcu za prijavu poreza na kapitalnu dobit ??


I ja sam pitao, za ovu vrstu dobiti rok za prijavu je do 28. veljače, ništa se ne plaća na svoju ruku, nego oni pošalju uplatnicu negdje sredinom godine, lokacija Split. Čudi me toliko različitih tumačenja, a sve je jasno opisano u članku PD-a.
Ponavljam, ne plaćati ništa prije nego vam porezna pošalje izračun.
Ne davati u privitku cijeli pregled trgovanja od brokerske kuće, nego samo zadnju stranicu na kojoj je iznos realizirane dobiti.

mene čudi da neki ovdje, PD, kao ni porezni službenici nakon 103 stranice ove teme ne znaju pročitati zakon i zbunjuju javnost.


Dali trebam prijaviti dionice RIVP , koje sam uzeo umjesto dividende u novcu za prijavu poreza na kapitalnu dobit ??

edit:
sad tek vidim da pitate za dividendu…. ne znam odgovor. isplate dividende inače prijavljuje isplatitelj.

Dakle , po mom izračunu s obzirom da sam primio dividende i štednnju ( dobitak) a na dionicama ( ove koje su prodane) imam gubitak , znači imam pravo na povrat poreza jer sam uplatio više poreza i prireza nego sam trebao.
A u poreznoj se čude kako sad imam povrat? Rekli su javiti pa ćemo vidjeti. Ima li iko sličan slučaj da ima povrat?

New Report

Close