Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što je sa GE? Opet je u dubiozi 15% [huh]? Gosn Ententinis, znate li?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Dragi gledatelji,dame i gospođe, kao što sam već najavljivao.
GE je već na 5,96 dolara iliti -15%

Bojim se da Buffettu drhte ručice ali ne od starosti [bye]


[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
Ma puca njemu k…. a ne da mu drhte ručice.
Lik je dočekao krizu sa cashom i još pun kufer casha za dokup.

A to kako je on kupio tako se i kupuje, pa neće valjda lupat po ask-u ili drukat na forumu kao ti ili ja.
Nemoj se ti brinuti za njega, on je stari lisac, rađe se brinu za našu lijepu jadnu malu državu i brini se gdje idemo jer ovo gdje mi idemo je strava.

Mene ne brine niti Bufet niti USa, pa oporaviti će se oni jako brzo, mene više brine Hrvatska i stanje u Hrvatskoj koje je sve gore i gore.

Poz

btw izgleda da moj ostatak novaca neće ući ovaj tjedan.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Stara lopina Buffet je uzeo povlastene koliko se ja sjecam, koje garantiraju ljepu dividendu. Samo mu je problem ako GE bankrotira. [tongue]
Mada se uvaljao izgleda dosta u izvedenice, tu je u debeloj pusioni… Neznam sto mu je to trebalo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

GE je u velikim problemima.
Ne samo da je navodno GE Capital jako izložen u Istočnoj Europi,imaju veli problem sa CDS a čeka se i downgrade od Rating agencija, a ono što je gadno je što se ne zna koliko će ga downgrejdati.To bi značilo da bi trebali iskeširati 8 milijardi dolara a ukupna očekivana zarada u 2009. je oko 12 milijardi.
Što se tiče ovog što kolega deimos kaže, da to je istina,Buffett ima povlaštene dionice,ali ja govorim o mogućnosti bankrota koja više nije nemoguća.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Dax umalo na +4%. [sealed]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


GE je u velikim problemima.
Ne samo da je navodno GE Capital jako izložen u Istočnoj Europi,imaju veli problem sa CDS a čeka se i downgrade od Rating agencija, a ono što je gadno je što se ne zna koliko će ga downgrejdati.To bi značilo da bi trebali iskeširati 8 milijardi dolara a ukupna očekivana zarada u 2009. je oko 12 milijardi.
Što se tiče ovog što kolega deimos kaže, da to je istina,Buffett ima povlaštene dionice,ali ja govorim o mogućnosti bankrota koja više nije nemoguća.

Hvala, spremam se da tamo malo trgujem, a ovo mi je bio jedan od potencijalnih pickova, mislim da odustajem od nje

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

GE ne može otići u bankrot jer je važniji i od autoindustrije, banaka i Obame samog. A redovnu dividendu i jesu odrezali da bi i dalje imali kreditni rejting AAA. A vi sanjajte i sanjarite koliki je to visok rejting i kako se do njega dolazi.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

On the 11th February the Daily Telegraph’s Brussels correspondent Bruno Waterfield wrote an article under the header: "European banks may need £16.3 trillion bail out, EC document warns." In the article, the reporter revealed that he has seen a secret document produced by the EU Commission which briefed the union’s finance ministers on the true extent of the banking crisis. Less than 24 hours later, the article’s header was changed to "European bank bail-out could push EU into crisis" and two paragraphs had mysteriously disappeared. Here they are:

"European Commission officials have estimated that "impaired assets" may amount to 44pc of EU bank balance sheets. The Commission estimates that so-called financial instruments in the ‘trading book’ total £12.3 trillion (13.7 trillion euros), equivalent to about 33pc of EU bank balance sheets.

In addition, so-called ‘available for sale instruments’ worth £4trillion (4.5 trillion euros), or 11pc of balance sheets, are also added by the Commission to arrive at the headline figure of £16.3 trillion."

Do yourself a favour – read those two paragraphs again. Newspaper editors do not change content light-heartedly. Did the Telegraph editor receive a call from Downing Street? Or Brussels? Did he have second thoughts about the avalanche that he could possibly instigate? I don’t know and I probably never will. But one thing is certain. If the EU Commission’s estimate of £16.3 trillion of impaired assets is correct, then the crisis is far worse than any of us could ever imagine. Not only would we have to get used to the prospects of a systemic meltdown of our banking system, but entire nations may go down as well.

As jensen notes, even if losses realized are just a fraction of this, the crisis will be very severe. this is what is meant when it is suggested that major banks have likely lost whole number multiples of their capital.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Factory output is collapsing at the fastest pace everywhere. The figures for the most recent month available are, year-on-year: Taiwan (-43pc), Ukraine (-34pc), Japan (-30pc), Singapore (-29pc), Hungary (-23pc), Sweden (-20pc), Korea (-19pc), Turkey (-18pc), Russia (-16pc), Spain (-15pc), Poland (-15pc), Brazil (-15pc), Italy (-14pc), Germany (-12pc), France (-11pc), US (-10pc) and Britain (-9pc). Norway sails blissfully on (+4pc). What do they drink up there?

This terrifying fall has been concentrated in the last five months. The job slaughter has barely begun. Social mayhem comes with a 12-month lag. By comparison, industrial output in core-Europe fell 2.8pc in 1930, 5.1pc in 1931 and 3.9pc in 1932, according to RBS.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Swiss banks have given billions of credit to eastern europe – now the customers cannot pay back the money. switzerland is threatened with the fate of iceland, says economist Arthur P. Schmidt.

In countries such as Poland, Hungary and Croatia, the Swiss franc has become an important currency. Thousands of households and small firms took out loans in Swiss francs, and not in the national currency zloty, forint, or kuna because of lower interest rates. In Hungary, 31 percent of all loans are in Swiss currency. Amongst household loans, they are almost 60 percent.

http://www.creditwritedowns.com/2009/02/switzerland-threatened-with-bankruptcy.html

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ne vidim razloga za strah koji je neke obuzeo. Kunska likvidnost se popravlja, tečaj se smiruje, glavni udar je prošao.

Eu se prilično oporavila
FTSE 3645.87/133.78/+3.81%
DAX 3890.94/200.22/+5.42%
CAC 40 2675.68/121.13/+4.74%

Glavni udar se tek očekuje. Ovo je bio pred-udar, manje magnitute. S

Hell is Empty and all the Devils are Here

Dok neki plaču kao kakve babetine……..neki i kupuju.

DOW/6949.27/223.25/+3.32%
NASDAQ/1363.77/42.76/+3.24%
S&P 500/719.55/23.22/+3.33%


Dok neki plaču kao kakve babetine……..neki i kupuju.

DOW/6949.27/223.25/+3.32%
NASDAQ/1363.77/42.76/+3.24%
S&P 500/719.55/23.22/+3.33%

Gotova je kriza. VB je proglasio da je kriza gotova.

Sutra udaranje po asku dok kosti ne popucaju. [thumbsup]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Dok neki plaču kao kakve babetine……..neki i kupuju.

DOW/6949.27/223.25/+3.32%
NASDAQ/1363.77/42.76/+3.24%
S&P 500/719.55/23.22/+3.33%

Nitko ne plače. I ja bih kupovao u americi, ali ne i kod nas. Ti kupuj onda kod nas kad je sve tako bajno. Kupi u petak i već u ponedjeljak ćeš knjižiti 10% gubitka.

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close