Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

GM-pad prodaje od 53%

Može li gore? [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


GM-pad prodaje od 53%

Može li gore? [bye]

Moze. 100% je gore


GM-pad prodaje od 53%

Može li gore? [bye]


Sve više i više mi se čini da ćemo kupovati aute za 1000 eura.
Heheh biti će jeftinih fordova, GM, opela, a bogami i zemljišta kuća i stanova.

Sve u svemu ako imaš neku lovu nije kriza niti loša kaj ne?

Meni osono nije jasna jedna stvar, zašto toliko forsiraju market, zašto ne puste da odradi svoj prirodni put, neka se dionice zrokaju i neka se sve samo oporavi,

jer ovo kaj rade ako neće funkcionirati tek će onda biti sranje, i tek će onda burze roniti a moguće da dioničarstvo kakvo smo poznavali će nestati.

Nisam pesimist već dobro informirani optimist.
Samo me malo muči kaj sa lovom na banci?
Držim ih u eu ali hmm…niti eu mi ne izgleda stabilno

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!




Ameri krenuli ne baš hrabro.

Nema odbijanca s obzirom da su jučer gadno potonuli.


Ima ali tek u petak.
Još imamo tri teška dana i onda ulazak i veselje.
Budi spreman.
Nemoj molim te opet da vidimo da se nisi ukrcao na vrijeme
[/quote]

Po koji put ulaziš u ovom nizu prema dolje?
[/quote]
Dečko hebate vrag pa nije bitno kaj ja pišem…lol
još uvijek nisam ušao sa ostalih 50%, a ako bude rock and roll onda povlačim lovu sa banke za daljnju kupnjuu, ali to samo ako crobex padne ispod 700

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ispovijesti stručnjaka….

I confess we are in a bear market
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

@pobjeda

Dečko hebate, ako nije bitno kaj ti pišeš, ONDA NEMOJ PISATI. [wink]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


GM-pad prodaje od 53%

Može li gore? [bye]

Upravo mi je sinulo.

GM=Gore Može

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

U minutu srokali dow jones 0,5%

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

GE-ispod 7 dolara,pada ko kruška na prometu od skoro 400 milijuna[shocked] a prosječni promet inače je 134 milijuna, počinje se širiti priča o tome da je GE Finance eksponiran u istočnoj Europi
DRYS-pad od 8%,dogovorili prodaju tri broda,firma koja je trebala kupiti dva je odustala a treći brod za kojeg je dogovorena cijena bila 66 milijuna dolara je na kraju prodan za samo 30 [shocked]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Glede Buffeta, kad ste se već dotakli njega, čovjek me totalno iznenadio…U ovom poslu deviza je nikad ništa nije sigurno…Nije mi jasno kako je takav investitor mogao ljudima davati savjete tipa…Kupujte sad jer je ovo dno….
Ne znam, razačorao me s tim pristupom….No, možda su i mediji tu odigrali svoju ulogu pa malo preoblikovali njegove riječi….

E,pa vidiš popušio nije. Valjda vam je jasno da je produžena ruka određenih fin.oligarha za koje čuli nikad nismo. I onda će se u nekakvim ekonomskim udžbenicima jednog dana pisati: "Bila jednom jedna kriza, ma najveća je bila. I stradali ljudi, puk obični…"
A gdje novac, nekretnine, zlato,mirisi i tamjan završiše???
Niko pojma nema!

Njemačka prodaja vozila porasla u veljači 22 posto
03/03/2009

Prodaja novih vozila u Njemačkoj skočila je u veljači za 22 posto u odnosu na isti mjesec godinu ranije, uglavnom zahvaljujući bonusima ponuđenim onima koji se rješavaju starih vozila, dok je izvoz pao za 51 posto, pokazali su podaci koji je u utorak objavilo Udruženje njemačkih proizvođača vozila VDA.

U Njemačkoj je prošlog mjeseca prodano ukupno 277.800 vozila, pokazuju podaci VDA, "što je najviša razina prodaje za veljaču u proteklih 10 godina", kazao je predsjednik udruženja Matthias Wissmann .

"Očekujemo da će domaća prodaja biti viša za cijelo prvo tromjesečje", kazao je Wissmann.

Skok je objašnjen vladinim poticajima u visini 2.500 eura za zamjenu starih za nova vozila koja manje zagađuju i osiguravaju opstanak njemačkim proizvođačima u razdoblju ozbiljne krize u tom sektoru diljem svijeta.

Prodaja za izvoz, inače glavni oslonac za tržište, doživjela je tako u veljači pravi krah, smanjivši se za 51 posto, dok je proizvodnja smanjena za 47 posto, objavio je VDA.

Tako trenutno domaća prodaja osigurava poticaj njemačkim proizvođačima vozila.

Opel, kojeg je u krizu gurnula matična kompanija, američki gigant General Motors, objavio je prošlog mjeseca da će povećati proizvodnju u jednoj tvornici, zbog snažne potražnje za modelom Corsa.

Istraživanje instituta Ifo o poslovnoj klimi u Njemačkoj u veljači pokazalo je da su se očekivanja za idućih šest mjeseci popravila među trgovcima na malo, što uključuje i prodavače vozila.

Usporedba za dvomjesečno razdoblje, koja bi trebala otkloniti jednokratna kolebanja, pokazuje pak daleko umjereniji rast prodaje u siječnju i veljači, za četiri posto, u odnosu na prva dva mjeseca prošle godine, ističu u VDA.

Hina

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

VW povećao dobit u 2008., očekuje povećanje tržišnog udjela
03/03/2009

Najveći europski proizvođač automobila, njemački Volkswagen priopćio je da je u 2008 ostvario 15-postotni rast dobiti, prognozirajući da će njegov udio u svjetskom tržištu u ovoj godini porasti, usprkos krizi u automobilskom sektoru.

VW je ipak upozorio da će nakon 4,75 milijardi eura dobiti ostvarene u 2008., na 4,5 posto uvećanim prihodima u visini rekordnih 113,8 milijardi eura, prihodi i dobit u ovoj godini ipak biti niži.

Operativna dobit kompanije u 2008. je porasla tri posto, na 6,3 milijarde eura.

"Ostvarili smo zadane ciljeve i nadmašili rekordne rezultate iz 2007. unatoč težim tržišnim okolnostima", zaključio je predsjednik uprave Martin Winterkorn.

Prema njegovim riječima, VW u ovoj godini namjerava nadmašiti izvedbu cjelokupnog sektora, a smatra i da će uspjeti povećati udio u tržištu, unatoč krizi koja je dovela do pada prodaje automobila diljem svijeta i unatoč tome što će i tekuća godina biti izuzetno teška za čitavu automobilsku industriju.

Kompanija je, međutim, odbila dati ikakve konkretnije smjernice za ovu godinu.

"Izuzetno visok stupanj promjenjivosti tržišnih okolnosti trenutno ne dopušta nikakve pouzdane prognoze za fiskalnu 2009. S obzirom na izuzetno slabe poslovne rezultate zabilježene na samom početku godine, ovogodišnja dobit neće dosegnuti visoke razine iz prethodnih godina", istaknuo je VW.

Cjelovito izvješće o svojem poslovanju VW će predstaviti na tiskovnoj konferenciji 12. ožujka.

Hina

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Shanghai Composite +6.12%

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Prva dva mjeseca trgovanja kroz povijest.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

* SHANGHAI CMP
* 2,198.11
* +6.12%

* SHENZHEN A
* 2,307.53
* +6.11%

* SHENZHEN B
* 140.21
* +6.44%

who dares, wins

New Report

Close