Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ima li netko priču za nikkei, povijest, što se dogodilo 90-tih i zašto se nije još oporavio …

priča se po kvartu da ih je njihov bankarski sustav zajebo…..one keiretsu grupe gdje je svako svakog vlasnik unutar jedne grupe ne djeluje stimulativno na burzu.


ima li netko priču za nikkei, povijest, što se dogodilo 90-tih i zašto se nije još oporavio …

Ljudi su čuli da je sad pravo vrijeme za ulaganje u Nikkei ali su greškom masovno počeli s ulaganjem u tenisice, ostalo je povijest.. http://www.investorguide.com/stock-charts.cgi?osymb=NKE&siteid=8BD6B6FD-860E-46B8-9949-D17C8BCB359F&sid=3409&symb=NKE&time=all&go=Draw+Chart&uf=0&compidx=aaaaa%7E0&ma=0&maval=

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Hrvatska bi danas mogla postati svjtski poznata po dvije stvari:
1. zemlja-utociste za profi-ubojice i mafijase
2. jedina burza koja danas nije uzletila

“Please, God, Just One More Bubble.”



@Prinos

Crobex +0,41%

Opet spominješ japance koji su trenutno na 9.000 bodova, dok je ATH na 35.000 BIO prije 18 godina.
Kažeš da je Europa potegla 20% od dna u ovih tjedan dana.
Ne misliš li da je to to, što se tiče rasta Europe?

Ne mislim jer je DAX trenutno na cca 5000 što znači da raste cca 1000 bodova od dna
DAX(XETRA: ^GDAXI)
Index Value: 4,948.57
Trade Time: 5:52AM ET
Change: 139.88 ( + 2.91%)
Prev Close: 4,808.69
Open: 4,894.14
Day’s Range: 4869.12 – 4960.74
52wk Range: 4,014.60 – 8,117.79

Američki Futuresi su trenutno ovakvi :
ESZ08.CME E-Mini S&P 500 Dec 08 952.25 4:07am ET 25.25 ( + 2.72%) Chart
YMZ08.CBT Mini Dow Jones Indus.-$5 Dec 08 9,102.00 4:07am ET 248.00 ( + 2.80%) Chart
NQZ08.CME Nasdaq 100 Dec 08 1,332.50 4:07am ET 38.50 ( + 2.98%)

Mi smo trenutno na 2.166,09 + 0.21% i jedini smo koji smo u tjedan dana euforije porasli
samo cca 140 bodova [lol] [thumbsup]

Dakle možemo svi skupa izvesti zaključke da je od cijelog svijeta, krava "krepala" samo nama,
tj. našoj vladi i bankama u bliskoj budućnosti !

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Po svemu sudeći našmiinkaće danas crobeks na 0,1 – 0,2 u plusu, tek tolko da završi u plusu…..
Da toj omfovskoj g.madi nemože niko ništa pa to mi stvarno nije jasno…..
Po svemu sudeći kako stvari sada izgledaju čeka nas 1,2 tjedna cmrljenja i pada na malim prometima a onda opet u 1,2 dana brutalno rušenje krobexa na razine 1600-1800…..gadi mi se sve ovo…..

[bye]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Koji bi to strani kapital trebao uletiti na našu burzu kad i vrapci na grani znaju da se planira organizirano rušiti grobeks na 1600 ? [cool]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ups, njemci probili 5000. Bar na trenutak. A to je i +4%. Nisu loši.
http://www.finanzen.net/indizes/indizes_realtime_chart.asp?strSymbol=D1DEDB2KE7=DBBL

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Nimalo mi se nesvidja rast futursa u amera preko 3%, jer sta se to promjenilo od sinoc kod njih, jedino ak neko ima info da je BDP veoma dobar,ili je ovo sve navlakusa,ostajem u kesu jer mi smrdi na veliki PAD.


ima li netko priču za nikkei, povijest, što se dogodilo 90-tih i zašto se nije još oporavio …

Kad je bio velika baloncina… Jbga, njih je deflacija zveknula. Lako dostupan kapital je potaknuo spekulaciju i preinvestiranje, a Japanci slabo trose. Jos ih pogodilo starenje populacije (stariji manje trose), pa zatim je vlada odlucila intervenirat pa pogorsala stvar (javni radovi, pumpanje novca itd..).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



ima li netko priču za nikkei, povijest, što se dogodilo 90-tih i zašto se nije još oporavio …

Kad je bio velika baloncina… Jbga, njih je deflacija zveknula. Lako dostupan kapital je potaknuo spekulaciju i preinvestiranje, a Japanci slabo trose. Jos ih pogodilo starenje populacije (stariji manje trose), pa zatim je vlada odlucila intervenirat pa pogorsala stvar (javni radovi, pumpanje novca itd..).
[/quote]

iščitavam li ja u tvom upisu … neku poveznicu saaaaaaaa …

🙂

I love the Smell of Profits in the Morning

Pa svi ti krahovi su slicni… Samo japanci su katastrofalno lose vodili politiku. Upravo ko Ben… [lol]

Ma ne, Ben je valjda nesto naucio od Japana… On je opsjednut tom japanskom deflacijom i vise puta se k..cio da bi on to rijesio bolje. Pa eto, povijest mu je dala sansu. [thumbsup]

Japanci recimo godinama nisu rekapitlizirali banke, tako da su se vukli ti repovi gubitaka. Totalni gubitak povjerenja se desio. Spustali kamatu, ali banke umirale zbog gubitaka na hipotekarnim kreditima. Onda su imali velike javne radove, most do nigdje i slicne price. Totalno neproduktivno. U jednom trenutku su jos digli i poreze kad ih je deficit stisnuo. I tako, one thing lead to another…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pa recimo drzavne subvencije firmama koje su bile nezdrave… Djelili sakom i kapom, bacanje novaca.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close