Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Upravo su rekli na Bloombergu da je danas rekordni promet na NYSE otkad računaju. 10.8 milijardi dionica. Valjda i to nešto znači. [thumbsup]

i kod nas je bio rekordan promet ak ti to znaci [smiley]
[/quote]

Ne, ovo je rekordan promet _ever_, ako sam ga dobro čuo. Kod nas je rekordan promet ever bio 10x veći (prije 2 godine, Pliva), milijardu i pol kuna skoro (ne znam koliko dionica). Bitna razlika.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Morgan Stanley još crveniji
http://www.marketwatch.com/news/story/morgan-stanley-shares-hit-again/story.aspx?guid={93F8D0AB-8DC5-4190-BCA7-F1E376CB11A2} [tongue]

http://www.forex.ponuda.hr


Zbog malo zelene boje odmah gubite razum i vičete DNNOOO DNNOOO..! Isuse bože pa zar je moguče da niste ništa naučili i nikad nećete?Naši vlasnici udjela su danas faksirali zahtjeve za isplatom love i fondovi će u ponedeljak prodavati pošto poto.Drugi će vidjeti da je tjedan loše počeo i također tražiti isplatu i tako u krug.Ili mislite da naše kumice i šljakeri prate amere? [lol]

Ovo je vrlo realan problem, samo nije za ovu temu. Ovdje ipak pratimo što se vani događa. Također, kako je spirala straha stiskala prema dole, jedan pristojan rally bi mogao zaustaviti i taj negativni trend. Što ne znači da nas fondovi ne bi mogli još jednom junački otresti od pod u ponedjeljak, čak i ako se vani stanje popravi, ali kao što rekoh, to je za neku drugu temu. Ja želim prvo vidjeti stabilizaciju vani, a onda ću vjerovati i u oporavak kod nas, to mi je trenutno stajalište (dok mi ga opet ne izbije neka nova kriza).

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


http://www.nyse.com/about/newsevents/1176373643795.html?sa_campaign=/internal_ads/homepage/08262008holidays

Kolko ja vidim ameri rade u ponedeljak normalno…..pogledajte si na stranicama NYSE

Hm, gle stvarno. Fala na info. Negdje sam iščitao da je neki Columbus day, ali izgleda da to neće burzu spriječiti u… [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Dokle nas je doveo bear market.

Prije bi na -1.49 DOW rekli ajme, sada je reakcija jupiii …

Normalno da je jupii ako iz minus 8% dođeš na 1.49% na velikom prometu i još tokom dana triput testiraš dno a zatvoriš oko otvaranja a pošto si ti ipak vičan TA tebi bar ne moram objašnjavati što to znači.
[/quote]

Prodajni pritisak je i dalje jak, ali mogući dan obrata trenda. Teški oversold, pa vjerovatno je i vrijeme.

E kako su samo povukli, da su se samo zadržali momentum …

Ali, nisam siguran, pa moja odluka i dalje sjediti i čekati potvrdu. Da se ispravim, odluka i dalje sjediti i dokupljivati INDG.

Možda, zakasnim na prvi vlak, ali bar sam siguran da u žurbi neću završiti pod točkovima lokomotive.


Kod nas je rekordan promet ever bio 10x veći (prije 2 godine, Pliva), milijardu i pol kuna skoro (ne znam koliko dionica). Bitna razlika.

1.436.727.690,57 kn
29.06.06.

[smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning

Vidjet ćemo da li će se što iznjedriti na sastanku G7.
U srijedu imamo prilično velik dan što se tiče izvješća.
Moglo bi biti zanimljivo.
Delta Airlines,ebay,JPMorgan,CocaCola,Wells Fargo.
A Morgan Stanley sve više izgleda kao kandidat za jedno vikend preuzimanje ili bankrot.
Osim što je dionica pala skoro 70% u tjedan dana, sad im i Moodys želi smanjiti kreditni rejting.
Bojim se da oni neće dočekati slijedeći vikend

[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Možda, zakasnim na prvi vlak, ali bar sam siguran da u žurbi neću završiti pod točkovima lokomotive.

[thumbsup]

Treba pripaziti da ovo nebi bilo ko zadnji put kad je bio ovoliki promet. TA prognoze ok, ali ono šta je geronimo kaže da prvenstveno vrijedi kratkoročno. Pogotovo uzevši u obzir nevjerovatan pad indeksa u ovom tjednu. Da ne bi bilo samo dead cat bounce…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


A Morgan Stanley sve više izgleda kao kandidat za jedno vikend preuzimanje ili bankrot.
Osim što je dionica pala skoro 70% u tjedan dana, sad im i Moodys želi smanjiti kreditni rejting.
Bojim se da oni neće dočekati slijedeći vikend

[bye]

Gotovo je s propadanjem fin institucija. Pročitaj izjave s G7 sastanka.
Koristiti će se sva moguća sredstva da se stabilizira sustav.
Jedno od sredstava, nadam se, je i uklanjanje tipova koji šire paniku.



Možda, zakasnim na prvi vlak, ali bar sam siguran da u žurbi neću završiti pod točkovima lokomotive.

[thumbsup]

Treba pripaziti da ovo nebi bilo ko zadnji put kad je bio ovoliki promet. TA prognoze ok, ali ono šta je geronimo kaže da prvenstveno vrijedi kratkoročno. Pogotovo uzevši u obzir nevjerovatan pad indeksa u ovom tjednu. Da ne bi bilo samo dead cat bounce…
[/quote]

Ovih dana je stvarno sve moguće, pa se slažem. Oprez prije svega. Ali treba nam i malo optimizma, ronimo već predugo, svi se trebamo malo odmoriti prije nastavka ove golgote, koji god smjer bio primarni.

Baš gledam ovog šupka Paulsona i sve se nešto mislim, da taj ima bar neke osnove komunikacijskih sposobnosti, ne bi ameri pali ni upola ovoliko. Busha da ne spominjem. A tek Bernankea sa svojim mrtvačkim glasom. Argh…

Puno previše toga je u psihologiji i komunikaciji, a tamo sve pajaci na ključnim mjestima, ako Obama pobijedi, nije bitno što će raditi, samo njegov govornički nastup će vratiti puno povjerenja u US & A pa i na tržište kapitala. Čovjek je predobar govornički.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




Upravo su rekli na Bloombergu da je danas rekordni promet na NYSE otkad računaju. 10.8 milijardi dionica. Valjda i to nešto znači. [thumbsup]

i kod nas je bio rekordan promet ak ti to znaci [smiley]
[/quote]

Ne, ovo je rekordan promet _ever_, ako sam ga dobro čuo. Kod nas je rekordan promet ever bio 10x veći (prije 2 godine, Pliva), milijardu i pol kuna skoro (ne znam koliko dionica). Bitna razlika.
[/quote]

Tada je i situacija bila bitno drugacija, zar ne?

Gledam te vase trokute, promete, oscilatore – sve su vam TA prognoze polupane, a ekipa i dalje crta grafove, gleda promete pokusava objasniti proslost s time. Nije da vas razumijem, kriza je nastala i trziste reagira neocekivano (prepanicno)… polupana i TA i FA i DCM metoda, ljudi moji….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Onda je to kockanje, jer je česta upotreba riječi AKO.

AKO bude crveno dobivam
AKO bude crno dobivam

Netocno. Mozes dobiti i zeleno. Nulu.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close