Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Crobex, Amerika u malom [cry]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


A to gdje sam ja i što pišem znaju oni koji me imaju na listi prijatelja. Znaju da sam tu. Samo više nema smisla ništa pisati – napišeš nešto pozitivno-druker si koji prodaje, napišeš nešto negativno ili sumnju pobudiš u nečiju tvrdnju-druker si na dolje koji hoće kupiti. Ali s tim "vijestima" iz svijeta stvarno ste pretjerali. Kako vam se da?

Forum je postao bolestan i treba mu katarza. To je sigurno.

Ne znam šta se zamaraš. Onaj tko nije shavtio što se događa u svijetu ne znam što radi ovdje.
Čita novine i onda nas zamara glupostima. Novine koje su prepune plaćenih članaka.
Ako nekom nije jasno da su svjetske Vlade i centralne banke POSUDILE novce uz dobre kamate financijskim divovimo onda neka se pakira.
Sav taj novac će se MORATI VRATITI jer ni jedan kredit nije ostao NEVRAĆEN.
Kako će banke namaknuti sredstva koja treba vratiti?
Pa jednostavno; uzeti ih na burzi od nekoga a to su najvjerojatnije Hedge fondovi i razni špekulanti na CBOE, NYMEX, LME, …. da ne nabrajam dalje. Preuzet će njihovu imovinu po diskontnim cijenama i onda preprodati zainteresiranim kupcima kojih neće faliti. A s tom lovom će onda otkupiti svoj dug tj založenu imovinu iz kolaterala. Zato nema u bankama više velikih plaća, isplate dividendi i sl povlastica. Nema bajo toga dok si dužan Vladi i FED-U.

Europa u pola sata od 0% do 1,62% [bye]

Kamata na trzistu novca zagreb skoro 18% !!!!!!!
What a fuck …. ?!??!? [shocked] [shocked] [shocked]
A vi gubite cash po zse…

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Stari mačak.

Warren Buffett: Why I’m Buying U.S. Stocks Now

Warren Buffett wants the world to know that it’s time to get greedy right now, as fear sends stock prices plunging across the globe.

http://www.cnbc.com/id/27230391

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

a kazao sam vam da naftalin ide na 70 usa,kad dođe na 45 ja punim cisterne,radim si doma mali LNG-i

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

"Direktor Deutsche Bank Josef Ackermann namjerava se odreći bonusa za 2008. godinu, zbog najgore financijske krize još od Velike depresije koja je pogodila banke u Europi, Americi i Velikoj Britaniji."

"Prema pisanju njemačkog Bilda šezdesetogodišnji Ackermann, odreći će se bonusa u korist „zaslužnih“ kolega. Prošle je godine Ackermann primio prema učinku godišnju plaću od oko 8 milijuna eura, plus 4,5 milijuna eura kao dodatni poticaj."

To se čekalo, spasio akerman svjecku ekonomiji odrekavši se bonusa! Kakav plemenit čin! Oh kakav altruista od čovjeka taj akerman!

Hell is Empty and all the Devils are Here

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Američki kompjutorski div IBM izvijestio je o gotovo 20-postotnom rastu dobiti u trećem tromjesečju, nadmašivši očekivanja analitičara, a ugodno je iznenadio i Advanced Micro Devices (AMD).

Evo nam recesije!!

Hell is Empty and all the Devils are Here

Treba puno love u postrojenja, a to se neće postići bez dobre cijene ulja i plina!

Schlumberger meets estimates with13% profit rise(6:08 am ET)
LONDON (MarketWatch) — Schlumberger Ltd. (SLB: news, chart, profile) , the oil services giant, said third-quarter net income rose 13% to $1.53 billion, or $1.25 a share. Revenue climbed to $7.26 billion from $5.93 billion. Analysts polled by FactSet had expected a profit of $1.25 a share. Fourth-quarter activity may be limited both by the recent rapid deterioration of credit markets and by the strengthening production of North American natural gas. Schlumberger said it anticipates a slowing in the rate of increase of customer spending in 2009, but said the weakness of the current supply base, the age of the production profile and the decrease in reserve replacement are such that any significant drop in exploration and production investment would rapidly provoke an even stronger recovery.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Američki kompjutorski div IBM izvijestio je o gotovo 20-postotnom rastu dobiti u trećem tromjesečju, nadmašivši očekivanja analitičara, a ugodno je iznenadio i Advanced Micro Devices (AMD).

Evo nam recesije!!

A zaaaaaaaato su im futuresi u debelom crvenom…

[rolleyes]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Nisam još do sada primjetio da futuresi preko bare prate indexe u EU. Kad se u Europi počelo zeleniti, smanjilo se crvenilo (od stida) u USA. Do sada je bilo suprotno… Članice NATO saveza ratuju između sebe. Čija će biti zadnja ? Sve je krenulo niz brdo (krdo) kad je u Rusiji za predsjednika izabran Medvedev. Cijelo tržište poprimilo je njegovo prezime. Vrijeme je da Amerika izabere nekog Bila Bullsa i onda će krenuti na bolje. ***obrisano***

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Gadafi spašava Unicredit banku

LONDON -" It may be an ironic twist of fate, but a useful one: former Italian colony Libya has come to the rescue of flagship Italian bank UniCredit, taking a 4.2% stake and bolstering investor confidence in the bank’s battered shares.
The stock has plunged nearly 40.0% over the past month, weighed down by financial worries and its 6.6 billion-euro hunt for capital ($8.9 billion) announced earlier this month. Libya’s stake is worth $1.3 billion, based on UniCredit’s share price on Friday morning and the 13,368.57 million shares that the Italian bank has oustanding, according to Thomson Financial."

Šta još nećemo doživjeti u ovoj krizi? [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

da indija kupi dio velike krune


Gadafi spašava Unicredit banku
LONDON -" It may be an ironic twist of fate, but a useful one: former Italian colony Libya has come to the rescue of flagship Italian bank UniCredit, taking a 4.2% stake and bolstering investor confidence in the bank’s battered shares.
The stock has plunged nearly 40.0% over the past month, weighed down by financial worries and its 6.6 billion-euro hunt for capital ($8.9 billion) announced earlier this month. Libya’s stake is worth $1.3 billion, based on UniCredit’s share price on Friday morning and the 13,368.57 million shares that the Italian bank has oustanding, according to Thomson Financial."

Šta još nećemo doživjeti u ovoj krizi? [bye]


poetic justice


Kamata na trzistu novca zagreb skoro 18% !!!!!!!
What a fuck …. ?!??!? [shocked] [shocked] [shocked]
A vi gubite cash po zse…

Kako se plasiraju novci tamo?

New Report

Close