Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Seeker, 15.04.2020. u 15:35

Ameri -2.5%, germani -3.5%… ZSE -0.5%.

Svi se prate, samo je ZSE posebna. I u padu i u rastu.

Nasdaq je bio plus 4 jučer.

 

forumas., 15.04.2020. u 15:51

Pa Ameri su jučer bili na preko 2% u plusu, tako da su sada na nuli.

Kad bi mi njih pratili, bio bi Crobex sad na 4.000 bodova.

Jer smo ih pratili samo kad su padali, a kad su rasli mi smo stajali.

 

Potpuno se slazem s vama. U zadnjih 10 godina Ameri su 300% u plusu, a gdje smo mi?

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

U zadnjih 10 godina (od 2009.) ameri su imali kumulirani rast BDP od 51%, dok mi jos nismo dosli do razina iz 2009. Burze su samo ogledalo gospodarstva, a mi smo u bananas…

Rastimo zajedno...

ovi ameri nisu normalni.. 15% nezaposlenost, izađe podataka raketiraju s nule na +0,75% u par minuta

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

NaBiduAsku, 16.04.2020. u 14:47

ovi ameri nisu normalni.. 15% nezaposlenost, izađe podataka raketiraju s nule na +0,75% u par minuta

Tržište duže može biti iracionalno  i ludo nego li mi solventni i likvidni.

To sam naučio iz svoje zarade na kripto valutama.

BTC nikad nije vrijedio 20.000 USD. Ali je došao do tu… iako je već na 10.000 bio precjenjen.

Tako i sada Ameri… rastu ludo. Mogu još toliko…ali kad dođu Q2 izvješća će doći na svoje.

Vidim da se kužite u kriptovalute. Već dugo me zanima kako se određuje je li npr. Bitcoin precijenjen ili podcijenjen.

komot, 16.04.2020. u 17:24

Vidim da se kužite u kriptovalute. Već dugo me zanima kako se određuje je li npr. Bitcoin precijenjen ili podcijenjen.

Nemam ga već dugo niti bih ga ikada više kupio.

Nitko tu ništa ne razumije. samo se vrući krumpir vrti iz ruke u ruku… tko zadnji magarac.

Bitcoin je u jednom trenutku imao tržišnu kapitalizaciju veću nego li Visa.

A nitko ga nije koristio, nije imao zaposlenike, niti je mogao napraviti niti približan broj i brzinu transakcija kao Visa.

Čim se pojavio taj futures ugovor na CME i CBOE…  sve znate. Pad sa 20.000 na 4600 USD… ostalo je povijest. Short selleri su tu lijepo zaradili…

Eto, po dobrom starom običaju, USA krene s minusom, mi padnemo zbog toga, oni do kraja dana završe u plusu.

Sljedeći dan opet futuresi im budu u minusu, mi padnemo, a oni opet do kraja dana završe u plusu.

I onda se čudimo kako su oni došli do najviših razina ikad, a mi ni do pola vrijednosti Crobexa iz 2007.??!!

Stvarno smijurija!













Ameri su točno tamo gdje trebaju biti, kao što smo i mi tamo gdje jesmo.

Ameri printaju 4.5 trilijun dolara te europska i američka centralna banka kupuje dionice i obveznice na veliko.

Mi smo u banani… ali da HNB odluči kupiti milijarde kn vrijedne dionice, i mi bismo bili kao Ameri. Crobex lagano do 5.000.

Ovako godinama mrcvarenje dok ne bankrotira ova slučajna država.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Mogli smo i mi da  smo već u euro zoni tj da nam je euro umjesto kune

Opet su nas navukli ameri i Eu, na otvaranju minus, a onda kad mi zatvorimo krenu gore.

Svaka čast!

Malo stariji članak i istraživanje Oxford Economicsa. Bilo je riječ o niskoj cijenu nafte (40 USD) i koje zemlje najviše dobivaju i gube time.

Hrvatska je bila među najvećim dobinicima niske cijene nafte. Pretpostavljam kako će joj i barel nafte 20 USD također dobro odgovarati.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/moze-li-niska-cijena-nafte-podebljati-hrvatski-bdp-20150108

Meni je ipak trenutno zanimljivije što su dionice stranih naftnih kompanija u slobodnom padu, dok INA lagano raste. To je vrhunac lucidnosti naše burze.

Prihodi i dobit nikad manja (možda bude i gubitak), dionica hrabro raste na krilima mudrih investitora.

 

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close