Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da se ne piše, sad kad smo ‘odradili’ coronu, zabavljat ćemo se s ekonomskim posljedicama koje je ili će još stvoriti. Sve po redu. Red, rad i disciplina.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Pa i nije vam baš nešto loše vani, Eu u blagom minusu od 1%, Usa futurusi u plusu, Japan završio 2% u plusu.

Ali mi znamo bolje od njih i čudimo se pa zašto ne padaju, kad mi već da!!??

Do prije dva tjedna smo svako jutro imali izvjestaj sto je s azijskim i ostalim indeksima uz dodatne, katasroficne opaske…zasto toga vise nema? Pa nije valjda da im se od zelenjave svezao jezik…

Rastimo zajedno...

Dow sinoć 3,5% rast, Dax jutros 2% rast, futuresi jutros 1% rast.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/pesimisticna-prognoza-svjetske-banke-hrvatska-je-na-putu-duboke-recesije-procjenjuju-i-kada-mozemo-ocekivati-oporavak-1015099

najbolje je zgasit kompjutor

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/nakon-kratkog-predaha-kina-se-bori-s-novim-valom-zaraze-posebno-zabrinjava-porast-asimptomatskih-slucajeva-korone-1014383

https://slobodnadalmacija.hr/split/zbog-koronavirusa-u-domu-za-starije-i-nemocne-beros-i-bedekovic-krenuli-prema-splitu-njihov-dolazak-ocekuje-se-oko-10-30-1014791

 

 

“Svijet možda čeka najgora ekonomska kriza od Velike depresije”, izjavila je danas voditeljica Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), Kristalina Georgieva.
Ovo je jako zabrinjavajuce.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-njemackoj-u-jednom-danu-umrlo-246-osoba-u-belgiji-vise-od-280/2173445.aspx

Ne vidim da Buffet išta prodaje, a njemu više vjerujem nego kadroviranim uhljebima u MMF-u.

Paulie, 09.04.2020. u 16:52

Ne vidim da Buffet išta prodaje, a njemu više vjerujem nego kadroviranim uhljebima u MMF-u.

Tek uzgred,malo proguglajte da vidite kolika mu je cash pozicija.Ogromna.

I prodaje itekako ovih dana.Primjerice DEL je prodao prije dan-dva after-hours i srusio cijenu preko 15%.Malo proguglajte.

Zanimljivo ali ništa novo. Točno se zna tko je u dionicama a tko u kešu. Svako goni na svoj mlina a na netu ima informacija i za jedne i za druge. Koliko naše piskaranje ima uticaja na trgovanja? Vidimo danas i jučer, puno manji promet bez rasta ili pada nego zadnjih tjedana kada je raslo i padalo po velikim postocima.  A to se nije događalo zbog par komentara na forumu već zbog puno većih razloga. Po meni mentalitet tržišta kojeg određuju VELIKI igrači određuje hoćemo li kupovati, prodavati ili samo gledati.

nigdar ni bile da nekak ni bile kaj ne dragi forumaši pa evo malo apaurina jer već se godinama djeli/štampa pa onda otpisuju dugovi no glavno da se vrti

https://www.dnevno.hr/novac/ministri-financija-eu-postigli-dogovor-o-paketu-mjera-pomoci-juzne-clanice-odustale-od-koronaobveznica-1454065/

“Izvanredan sporazum o ekonomskom odgovoru na #Coronavirus: 500 milijardi eura je dostupno odmah. Dolazi još fond s poticajima. Europa je odlučila i pokazala da je na visini zadatka u odnosu na težinu krize”.

 

i ne brinite za svoje dionice/novce izgubili ih u banci ili na burzi nema veze jer ja se nadam da imate nešto i u čarapama samo pazite senilnost ništ ne boli

plavi01, 10.04.2020. u 09:25

nigdar ni bile da nekak ni bile kaj ne dragi forumaši pa evo malo apaurina jer već se godinama djeli/štampa pa onda otpisuju dugovi no glavno da se vrti

https://www.dnevno.hr/novac/ministri-financija-eu-postigli-dogovor-o-paketu-mjera-pomoci-juzne-clanice-odustale-od-koronaobveznica-1454065/

“Izvanredan sporazum o ekonomskom odgovoru na #Coronavirus: 500 milijardi eura je dostupno odmah. Dolazi još fond s poticajima. Europa je odlučila i pokazala da je na visini zadatka u odnosu na težinu krize”.

 

i ne brinite za svoje dionice/novce izgubili ih u banci ili na burzi nema veze jer ja se nadam da imate nešto i u čarapama samo pazite senilnost ništ ne boli

Novce(devize) i dionice u sadasnjim okolnostima se ne moze nikako izjednacavati u smislu rizika.

U svakoj vecoj krizi,a narocito ovoj,”cash je kralj”!Dionice su (opcenito) enorman rizik sada.

Dakle,ovakvo relativiziranje nema nikakvog smisla u sadasnjim okolnostima.

Dakako i u krizi ima ljudi koji mogu ostvariti profite na burzi,putem fin. derivata,nekih dionica ,mozda farmaceutskog sektora,online prodaje i sl.,ali na ZSE tih dionica nema ili ih ja ne znam.

Za fin. derivate je potrebno puno znanja,iskustva,novca i zivaca,a s njima zbog sistema poluge je lako moguce daleko vise i izgubiti.

Dakle,po meni,rizici su sada daleko veci nego mogucnost dobiti,ali svatko neka odlucuje za sebe.

Bisakovi

Daj nauči malo ove u Americi i zapadnoj Evropi gdje dionice bjesomučno tri tjedna rastu kao nikad u povijesti. Mogli bi te uzeti za savjetnika.

Pa valjda je i pticama na grani jasno da je dno na vanjskim burzama formirano…toliko para je ubaceno u sustav da ce i purani letit…ZSE je svijet za sebe tako da za nju nisam siguran…

P.s. sretan Uskrs

Rastimo zajedno...

Ministar Marić je jučer između ostalog govorio gdje sve misli pronaći novce za daljnje mjere, pa je spomenuo i mirovinske fondove. Što mislite, što smjera? Jel realno za očekivati da se u konačnici 2. stup ukine? Posljedično, OMV-ovi više neće postojati, a to dalje znači propast ZSE.

Po meni, sama činjenica da je spomenuo OMV-ove znači da je voda došla do grla. To mi je vrlo značajna informacija. Mi tu ne možemo ništa, ali možemo razmisliti o našim ulaganjima.

Svjestan je on itekako da od OMV-a nema neke koristi, jer nam oni nisu povećali mirovine, već su ih samo smanjili i za to, naravno, nitko ne odgovara. U pitanju su promili da je netko dobio veću mirovinu zbog 2. stupa.

E sad, pokazati zube bankarskom lobiju nije tako jednostavno. Sad smo se opet fino zadužili kod, kako kaže, 6 banaka za par milijardica.

Malo po malo, i mene je od ovog što se događa sve više frka.

 

 

 

 

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

New Report

Close