Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Američki retail sales podaci za studeni puno bolji od očekivanja!

+1,2% a očekivalo se +0.6%

Treba naglasiti da je u zadnjih godinu dana upravo taj makro podatak imao najbolju korelaciju sa kretanjem cijena dionica.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

opća potrošnja, BDP, da. Mogli bi danas opet u proboj 10500

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Treba pratiti DJ i DJT!

Dollarkurs
1,4612
-0,8%
17:10:37

who dares, wins


Grčki indeks i danas u plusu
Athex Composite Share Pr 2,244.30 30.30 1.37%

Čuj neznam di ti to gledaš i neznam zakaj bi bili u plusu ali ja vidim veliki minus.
Greece

INDEX VALUE CHANGE %CHANGE TIME
Athex Composite Share Pr 2,160.68 -53.32 -2.41% 10:19
FTSE/ASE 20 INDEX 1,097.91 -39.50 -3.47% 10:19
FTSE/ASE MIDCAP 40 INDEX 2,557.96 -25.61 -0.99% 10:19
FTSE/ASE SMALL CAP 80 IX 412.65 -6.76 -1.61% 10:19
http://www.bloomberg.com/markets/stocks/wei_region2.html

Jučer je bio kratkoročni odbijanac a danas nastavili prema dole.
Ima nekih brutalnih članaka o Grčkoj ali kaj kada se nikome ne čita.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Baci oko na cnbc sada

nema veze

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Već neko vrijeme dolaze bolji makroekonomski pokazatelji od očekivanja. Ili su očekivanja bila pretjerana ili je oporavak brži nego što se mislilo. Kombinacija ovo dvoje po meni [smiley]
Pitanje je koliku i kakvu snagu će to dati tržištima kapitala. Iz TA je vidljivo da se i na DJIA i na crobexu stvara novi trend. Ovaj put mislim da ćemo korelirati, na opće veselje [wink]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Ovako stoje stvari,svi koji se bojite i mislite da će sve otići dole rasprodajte sve i uživajte u novcu.Ja mislim suprotno.
USA gospodarstvo će sigurno ići gore u 2010 god,smanjit će se nezaposlenost,$ neće padati,kamata će biti na ovim razinama ili 0,25 gore cdijelu godinu.a to će utjecati da će dionice rasti i to dosta.Kod nas će ova sva sranja prestati i to uskoro ( najkasnije do proljeća ) a tada će biti već pozicije zauzete.Siguran sam da ulazimo u EU 2011 ( i to krajem 2011. ),dobit ćemo ogromna poticajna sredstva…Čitam kako neki neiskusni forumaši pišu kako je Belje izgubilo 10 mil kn poticajnih sredstava….hahaha.Pa to je točno.Ali će dobiti od EU poticajnih sredstava jedno 20 mil ali EURA.
Puno naših firmi će profitirati od tih novaca a to će utjecati itekako na cijene dionica.Mene ne bi iznenadilo da do sredine 2011 god bude Crobex iznad ATH.Možda i ranije.Mnogi od Vas znaju Portugal iz sadašnje perspektive a prije ulaska u EU je bila siromašna,jadna država sa mogučnostima da zaradi novce od turizma…Mi smo za njih tada mala Danska.Imamo veći potencijal rasta od turizma nego bilo koja druga država.samo da se završe ove afere i da se pozatvaraju oni koji su krali od nas i države.Kad se pokaže realni priljev od turizma i kad se prestane na crno uzimati novci na Jadranu biti će nam puno više miliardi prihoda od turizma.

Ludl a koje je tvoje mišljenje vezano uz dolar?
Da li će dlar jačati ili slabiti i do koje razine?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Hvala za 1.
Samo vi kupujte faz,budite depresivni,jadni….
Ja ode malo van,pivica,društvo….

Da hmm šta volim ljude koji kenjaju bez razloga to nisu istine.
No nije bitno.

Ja sam još čuku mado.
Kolega molim lijepo ne biti tako ljuti, znam da vas je ubilo trgovanje ali nisam vam kriv.

Toliko o tome da ja dijelim jedinice http://i46.tinypic.com/2nc14hx.jpg

LP

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ludl a koje je tvoje mišljenje vezano uz dolar?
Da li će dlar jačati ili slabiti i do koje razine?

sumnjam da će dolar jačati, nije im u interesu u jeku krize gušiti izvoz, držat će to oni. pa pogledajte samo yen što rade s njim, već desetljećima ga drže nisko, sada ameri kopiraju japansku politiku 80-ih i 90-ih. FAZ danas opet u minusu http://finance.yahoo.com/q/cq?s=FAZ,BGZ,TZA,ERY,TYP,EDZ,xxx,FAS,BGU,TNA,ERX,TYH,EDC,xxy,C,BAC,WFC,JPM,GS,MS,XLF,FITB,PNC,KEY,AIG,HIG,UYG,ma,V,axp,xxz,DRYS,EGLE,EXM,ESEA,GNK,DSX,NM,OCNF,prgn,sblk,sb,free,tbsi,ship,XXX,AA,AXP,BA,BAC,CAT,CSCO,CVX,DD,DIS,GE,HD,HPQ,IBM,INTC,JNJ,JPM,KFT,KO,MCD,MMM,MRK,MSFT,PFE,PG,T,TRV,UTX,VZ,WMT,XOM,DX-Y.NYB,^VIX&d=e
potpuno obratna slika od jučer: danas u minusu GS, JPM i MS (za razliku od jučer), a C, BAC, WFC u plusu (za razliku od jučer). Nema kolektivnog pada. Ali nije mi se baš niti ERX proslavio.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close