ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 21:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,28
3.905
226
17,30
18,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Trezor kupuje li ga kupuje. [thumbsup]

BDI opet u zelenom,tehnički (graf)gledano dosegao je dno,dna i mogući je oporavak.


BDI opet u zelenom,tehnički (graf)gledano dosegao je dno,dna i mogući je oporavak.

da moguć je odbijanac.
ja sam uzeo malo danas pa ćemo vidjeti. ako se BDI nastavi oporavljati, mogla bi bar na 250-270 kn

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

57 milijuna dobiti, 54 neraspoređeno, jeli moguća kakva dividenda ?

Kolega u ovoj firmi dividenda je redovna,bit će para . [thumbsup] [thumbsup]

Jeli market makeru cilj da dionica bude stabilna ili treba polako ali sigurno je rušiti.

bit će bolje................

Koje sporo paljenje, BDI raste, 54 milijuna neraspoređene dobiti, a market maker koči, umjesto da pogura sa pokrićem.

Aktiva,
2010. 1,5 mlrd kn
2011. 1,9 mlrd kn
2012. do sada 2,1 mlrd

cjena ,pada umjetno mjesecima,a trezor kupuje,
pametnom dosta
kad se ovo otkine s lanca [lol] [lol]

MM nasilno ruši, da nije u banani ?
Možda je i prekrcaj ?

Imam osjećaj da će danas po 240 bit jeftino.


Imam osjećaj da će danas po 240 bit jeftino.

moguće,pratim količine na asku i iz dana u dan se polako smanjuju, bilo je neki dan preko 3000 na prodaji, sad je oko 2700 komada …. burekđijama dosadi čekanje pa postanu nestrpljivi i lupe po bidu

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

nazalost, uzaludno se nadati ovdje nekom dobru, bar u dogledno vrijeme. vidim neki se nadaju i dividendi… ne ocekujte je, jer su obveze tolike da ne znaju gdje im je dupe a gdje glava. pa zar ne vidite da su neki dan prodali brod kako bi pokrili gubitke i kreditne obveze (http://www.poslovni.hr/vijesti/uljanik-plovidba-ugovorila-prodaju-broda-215988.aspx).

kupili su na kredit u zadnjih dvije godine 5 brodova, a svo to vrijeme su vozarine bar 50% ispod praga rentabilnosti koji bi omogucio otplatu brodova. bilancno iskazana dobit je problematicna, jer nije na razini ulpl grupe nego samo matice. zapravo je tamo stanje takvo da me jeza hvata. steta, ambiciozni investicijski ciklus pokrenut u totalno krivo vrijeme, kada potraznje za brodskim prijevozom gotovo uopce nema. bojim se da ce ovo morati kobno zavrsiti, jer predugo traje. ni kz-ova za njih nema vec vise od pola godine.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


nazalost, uzaludno se nadati ovdje nekom dobru, bar u dogledno vrijeme.

za razliku od Ingre u kojoj teče med i mlijeko i kojom si nakrcan do grla [lol]
vratio bi se ti rado ovamo, pogotovo po ovim cijenama, ali problem je što na Ingri pišeš -30% pa ti je muka izać van [wink]


MM nasilno ruši, da nije u banani ?
Možda je i prekrcaj ?

ma ne ruši MM, on se postavlja ovisno o drugim ulagačima. ako kupnja počne jačati, dići će i on naloge i pogurati cijenu prema gore

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

BDI +3,6 %

Baltic Dry stiger videre. Onsdag styrkes den med ytterligere 3,6 prosent til 722 poeng.
•Capesize 5.896 dollar (+ 17,8 prosent)
•Panamax 3.723 dollar (- 1,1 prosent)
•Handysize 6.985 dollar (- 0,0 prosent)
•Supramax: 8.840 dollar (+ 0,3 prosent)


BDI +3,6 %

Baltic Dry stiger videre. Onsdag styrkes den med ytterligere 3,6 prosent til 722 poeng.
•Capesize 5.896 dollar (+ 17,8 prosent)
•Panamax 3.723 dollar (- 1,1 prosent)
•Handysize 6.985 dollar (- 0,0 prosent)
•Supramax: 8.840 dollar (+ 0,3 prosent)

ovo govori vise od svega. prihod od vozarina je 50-70% ispod praga rentabilnosti. nema se ni za hladni pogon, a kamoli otplatu nekoliko kredita.

a tko je cime nakrcan veliko je pitanje.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

New Report

Close