ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pomalo se diže letvica

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


lakalova, članak je odličan, naš čovjek donosi u HR lovu zarađenu u bijelom svijetu i investira ju u razne poslove . Svaka čast, ali kakve veze ima Danko Končar sa ULPL?

Suradnja sa domaćom brodarskom kućom, (“Uljanik plovidba” op.a) nam je dodatno značajna i zbog zajedničkog nastupa na svjetskom tržištu, kao i optimalizacije poslova i troškova managementa brodova. Naša Grupa je značajan korisnik brodskog prijevoza, pa je i iskorak u ovom smjeru logična poveznica sa core businessom.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

http://www.glasistre.hr/?619c30ce7eff80607116ef7d279fe03d,TS,3963,,19748,,246133,,

ovaj članak je za one investitore, koji dobro i duže vrijeme prate razvoj situacije…….
izgleda će se poklopiti nekoliko projekata istovremeno..LNG terminal i izgradnja marine na Katarini..gdje sudjeluje i ULPL…
nije loše..nije

samo što nije...

Suradnja sa domaćom brodarskom kućom, (“Uljanik plovidba” op.a) nam je dodatno značajna i zbog zajedničkog nastupa na svjetskom tržištu, kao i optimalizacije poslova i troškova managementa brodova. Naša Grupa je značajan korisnik brodskog prijevoza, pa je i iskorak u ovom smjeru logična poveznica sa core businessom.

E sada pogledajte moje postove iz 5. mjeseca o kafanskim pričama o preuzimanju Uljanik plovidbe..pa ljudi ta firma ima samo 31 zaposlenog a osnovnih sredstva više od 1,5 milijardi kuna…pa dalje zaključite sami..
Dobra dionica nije prepoznatljiva svima ….dobra dionica je dionica sa perspektivom …a ovo je baš ta dionica i to je jedina takva dionica u RH osim Jamnice ali nju kontrolira Gazda sa 80 posto udjela …..pa sada zamislite ozbiljan investitorski svijet kada za 15 milijona eura mogu postati največi dioničari firme koja ima 6 brodova tržište i maximalno srezani kadar…tj. nema “režija” ovo je BINGO dionica i samo je problem u studentima,čistačicama i vriocima zašto trenutno ne vrijedi duplo više ….pa koja to kompanija vrijedi ovoliko malo s obzirom na osnovna sredtva —u ovom trenutku rvatska tržnica dionicama tvrdi da ULJANIK PLOVIDBA vrijedi osnovna sredstva (580000 dionica po 2000 Kuna)
to je cca 1,2 milijarde kuna što je cca 180 milijona EURA a ima 6 brodova koji rabljeni vrijede cca 30 000 000 Eura svaki (novi oko vrijede oko 50 000 000 Eura) znači da 6 brodova vrijedi 180 000 000 Eura da ih prodaju preko Ebay-a….a di su nekretnine ,ogromna zemljišta,dionice itd…e ovo bih volio da mi netko od TEMELJNIH analitičara objasni…a sada ću još i dodati da je vrijednost poduzeća prema revizoru ….osnovna sredstva+ ljudi + poslovi +goodwill=vrijednost poduzeća promatrana u zadnje 3 godine projecirano u narednih 5…..da skratim….realna vrijednost ove kompanije danas je duplo veća od one koja se formirala na tržnici (burzi) i to je dobro za sve nas ,sada trebamo samo čekati da netko počne otkupljivati dionice da formira novi večinski paket jer mislim da prvih 10 dioničara neće prodavati po ovim vrijednostima …

Dokapitalizacija, marina, dobri rezultati, najmlađa flota, dr. Končar sa novim brodovima i potencijalnim preuzimanjem,… Treba još?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Suradnja sa domaćom brodarskom kućom, (“Uljanik plovidba” op.a) nam je dodatno značajna i zbog zajedničkog nastupa na svjetskom tržištu, kao i optimalizacije poslova i troškova managementa brodova. Naša Grupa je značajan korisnik brodskog prijevoza, pa je i iskorak u ovom smjeru logična poveznica sa core businessom……..

Pilula, najbolji si na ovom forumu, svaka ti čast. [thumbsup]

– „Dobra dionica nije prepoznatljiva svima ….dobra dionica je dionica sa perspektivom …a ovo je baš ta dionica i to je jedina takva dionica u RH osim Jamnice ali nju kontrolira Gazda sa 80 posto udjela…“

To je ono pilula o čemu pričamo na ovoj temi već koju godinu. Ipak slažemo se kao što kažeš, da je ovo najbolja (brodarska) dionica u HR-u i što najvažnije: neovisna je o indeksima BDI i ostalim indeksima na kojima vise debilni fond manegeri. Cijena ove dionice je ovisna isključivo od gazde i njegovih prijatelja. A oni znaju, da se dionica sada ne prodaje. Mi koji smo već koju godinu u ovoj dionici imali smo priliku vidjeti kakve poteze mogu oni u pozitivnom smislu (u odnosu na rast dionice) poduzeti pa zato tvoja priča donekle (koliko ćemo još vidjeti) drži vodu.

I zašto onda na osnovu tvoje prognoze cijena 25.10.2008 ne bi bila oko 3,7 k? Vjerujem, da ćemo uskoro poletjeti u visine pa možda i tamo gdje stoji tvoja prognoza, jer toliko ULPL i vrijedi.


To je ono pilula o čemu pričamo na ovoj temi već koju godinu. Ipak slažemo se kao što kažeš, da je ovo najbolja (brodarska) dionica u HR-u i što najvažnije: neovisna je o indeksima BDI i ostalim indeksima na kojima vise debilni fond manegeri. Cijena ove dionice je ovisna isključivo od gazde i njegovih prijatelja. A oni znaju, da se dionica sada ne prodaje. Mi koji smo već koju godinu u ovoj dionici imali smo priliku vidjeti kakve poteze mogu oni u pozitivnom smislu (u odnosu na rast dionice) poduzeti pa zato tvoja priča donekle (koliko ćemo još vidjeti) drži vodu.

I zašto onda na osnovu tvoje prognoze cijena 25.10.2008 ne bi bila oko 3,7 k? Vjerujem, da ćemo uskoro poletjeti u visine pa možda i tamo gdje stoji tvoja prognoza, jer toliko ULPL i vrijedi.

ja se slažem sa svime ovime…ali ipak, za polet ULPL-a kako bi svi mi htjeli, ipak se treba i cijela burza oporavit…a tu sam malo skeptičan da će to biti tako brzo…iako sam mišljenja da će nam se sada povećat likvidnost i malo će crobex rast…neznam dali će to biti takav rast koji bi nam ratio dobro raspoloženje glede burze…

DOKUP!

I meni se čini kao kolegi alan-poh da je trenutna likvidnost (bolje rečeno nelikvidnost) najveći kamen spoticanja za oporavak cijele burze.Što se tiče same dionice ULPL nema puno straha oko njene daljne, ali i bliže budućnosti.
Današnje kretanje cijene uz solidan promet mi se čini kao nagovještaj novih pozitivnih vijesti.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


I meni se čini kao kolegi alan-poh da je trenutna likvidnost (bolje rečeno nelikvidnost) najveći kamen spoticanja za oporavak cijele burze.Što se tiče same dionice ULPL nema puno straha oko njene daljne, ali i bliže budućnosti.
Današnje kretanje cijene uz solidan promet mi se čini kao nagovještaj novih pozitivnih vijesti.

nema ti se što činiti ili ne činiti, već i vrapci na grani (forumu) znaju da je za oporavak burze potrebna likvidnost, i samo likvidnost… [cool]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Slažem se likvidnost je trenutno problem br.1 hrvatske burze. Ali likvidnost ULPL je nekoliko zadnjih dana sasvim zadovoljavajuća. I da se ne ponavljam, sve ostalo ovisi o tome kakav je interes velikih iz TOP 10. Po potezima koji su vidljivi zadnjih dana može se reći, da postoji njihov interes za rastom. A dotle… vidjet ćemo. Pozdrav.


Slažem se likvidnost je trenutno problem br.1 hrvatske burze. Ali likvidnost ULPL je nekoliko zadnjih dana sasvim zadovoljavajuća. I da se ne ponavljam, sve ostalo ovisi o tome kakav je interes velikih iz TOP 10. Po potezima koji su vidljivi zadnjih dana može se reći, da postoji njihov interes za rastom. A dotle… vidjet ćemo. Pozdrav.

Ovakve drukeraške ekipe nema na ni jednoj dionici.Samo puste priče.Matematika,fundamenti,
zaduženje,dobit o tome se ne priča.Fundamentalno najprecjenjeniji brodar,špekulativno možda
najpodcijenjeniji.Ponavljam špekulativno,jer ovoliko mućki sa dionicama kroz dokapitalizacije.kupnje
i prodaje dionica menađmenta ne možeš doživjeti ni u jednoj drugoj.Oni koji nemaju iskustva u
ovim makinacijama neka je se klone.Dobro proučite fundamente i ne vjerujte nikome,pa ni sebi ako ne provjerite.

lopina
Pročitaj temu ULPL od prve stranice pa onda pričaj. Puno je dobrih forumaša pisalo ovdje, koji na žalost više nema pa možeš i ti nešto naučiti. Ako budeš pročitao forum od početka uočiti ćeš, da su se uvijek u vrijeme velikih porasta pojavili negativni drukeraši odjedanput niodtkuda. Za mene je to uvijek bio znak, da dionica vrijedi. Isto uočavam i sada.

A u vezi fundamenta: http://www.poslovni.hr/57839.aspx približno su isti već godinama sa najvažnijom razlikom, da se u zadnje vrijeme dugoročne obveze smanjuju, što ne bi smelo biti loše zar ne?

Slažem se i ovo sam već puno puta ponovio na toj temi. Ovo je dionica za dugoročne ulagače i koliko vidim po pisanju na ovoj temi tebe ne bih uvrstio u tu kategoriju ulagača. Ako si držao ovu dionicu 18 mjeseci zaradio si oko 40 % a to je bolje od dosta drugih dionica, da ne pričam o fondovima i sada je vrijeme (ako se tebi to svidjelo ili ne), da opet poleti u nebo. Mi koji duže vrijeme pratimo ovu temu znamo to. Na kraju svejedno je koliko je negativnih drukeraša ima na toj temi (uvijek je kratkoručnih ulagača i drhtavih ručica bilo više od pozitivaca), jer igru vode veliki iz TOP 10 a mali možemo zaraditi samo držanjem dionice a najveći poznavaoci možda i ako uhvate dobar val.

Bolje ostani na temi TNPL (vjerujem da nisi dioničar ULPL) osim ako misliš konstruktivno doprinijeti ovoj temi, jer toga stvarno ima sve manje. Malo je ljudi, koji pišu pozitivno na toj temi. Koliko znam iz tvojih prijašnjih postova, drukao si samo u minus a to ova tema stvarno ne zaslužuje.

ma o čemu ti pričaš???? mučke ,pa dokapitalizacije su bile transparentne da transparentnije ne mogu biti, najprecjenjeniji brodar!!!?? pa trenutno vrijedi koliko i osnovna sredstva;menagement brani svoje interese i spašava cijenu od sirotinje kojoj treba novac za parizer….mislim da nemAŠ POJMA o čemu pričaš te da nemaš kvalitetan privatni život pa kroz ovakve nebuloze pokušavaš skrenuti pažnju na sebe da netko primjeti da postojiš…a to je tužno….na sreču svatko tko želi može istog trena izaći iz neke dionice i to je lijepo jer nema potrebe da ljudi šire negativnu vibru gdje je nema jer ima masa negativnih tema tako da je nepotrebno stvarati nove…zato ti je moj savijet odi i postaj na forum gdije se nalazi dionica i firma u koju ti vjeruješ a ne da postaš za dionice u koje nemaš povjerenja…BY the way fundamenti o kojima pričaš pokazuju da je vrijednost duplo veća od trenutačno trgovane a neznam kojom metodom si ti odradio fundamentalnu analizu da tvrdiš suprotno.

Baš lijepo kako polemiziraju pozitivci i negativci!Nego,recite vi sveznadari je li točno da pred Božić slijedi nova dokapitalizacija u omjeru 1:2?Tako se bar ovih dana šuška unutar firme.. [shocked]

New Report

Close