Ugostitelj dobio 25.000 kuna kazne zbog 23 kune viška: “Zašto da ostanem u ovoj državi?”

Naslovnica Forum Komentari članaka Ugostitelj dobio 25.000 kuna kazne zbog 23 kune viška: “Zašto da ostanem u ovoj državi?”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nek ne trekelja. Većina ugostitelja ne izdaje račune. Par puta baš u istri sam dobio ponudu umjesto računa… osim toga vjerojatno je bio škrt pa je ponudio premalo mito za inspekciju…

o jadničak

 

da preseli u Njemačku, tamo bi se hvalio kako je dobio ovako visoku kaznu

I love the Smell of Profits in the Morning

Mislim da u velikim ugostiteljskim objektima, hotelima i restaurantima, vlasniku nije u interesu, da se ne izdaju računi, jer se i njega zakida. U cafe-ima i malim birtijama, gdje je konobar u spregi s gazdom ili gazda sam konobar, po meni je najmanje 30% prometa na crno. Odnosno gost dobije ponudu, plati pdv a taj isti pdv gazda i konobar zadrže za sebe.

Ovi komentari su odraz svega trulog u Hrvatskoj. Pocevsi od lihvarske Porezne do svakog ovog pametnjakovica.

Čemu služe ponude u caffe baru ako se naplacuje samo gotovinom..tocno je da “ponuda”je prekrivanje utrzka al zar poreznici to ne mogu jednostavno rijesit

New Report

Close