U samo nekoliko dana porezni dug pao za više od 5 milijuna kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka U samo nekoliko dana porezni dug pao za više od 5 milijuna kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

agitprop mašinerija svaki je dan počela izbacivati spinove kojima je cilj lažno predočiti da se nešto događa.

čak i naslov je čista i drska laž, jer u tekstu jasno piše da je uplaćeno 1,69 milijuna kuna, a ne 5 milijuna, te da je ostalo samo formalno brisanje s ljestvice.

i da damo daljnu računicu – ako je “u nekoliko dana” uplaćeno 1,69 milijuna, a ukupni dug je 22,44 milijarde, znači trebalo bi “nekoliko” puta trineast tisuća dana da se s tom dinamikom dug podmiri, dakle otprilike između 50 i 100 godina.

kad bi itko od linićevih spin doktora vladao matematikom razine osnovne škole, sramio bi se plasirati ovakve budalaštine.

Do sada je uplaceno preko 500 milijuna kuna.

Sto se racunice tice: 1.69 mil. kuna su uplate za podmirenje u cijelosti + 124 dužnika sa djelomicnom uplatom: 3,46 mil kuna.

Znam da se ti ne sramis.


agitprop mašinerija svaki je dan počela izbacivati spinove kojima je cilj lažno predočiti da se nešto događa.

čak i naslov je čista i drska laž, jer u tekstu jasno piše da je uplaćeno 1,69 milijuna kuna, a ne 5 milijuna, te da je ostalo samo formalno brisanje s ljestvice.

i da damo daljnu računicu – ako je "u nekoliko dana" uplaćeno 1,69 milijuna, a ukupni dug je 22,44 milijarde, znači trebalo bi "nekoliko" puta trineast tisuća dana da se s tom dinamikom dug podmiri, dakle otprilike između 50 i 100 godina.

kad bi itko od linićevih spin doktora vladao matematikom razine osnovne škole, sramio bi se plasirati ovakve budalaštine.

odlično si to primijetio [emo_palacg]

Uz “udarnu vijest dnevnika” da je g. Maras odredio 2.1 milijun kuna za mikrokredite poduzetnicima ovo je također vrlo bitno.

To što Croatia Airlines košta porezne obveznike pola milijarde u 2012 je manje bitno.

Dakle porez ubrano 2 milijuna kuna kroz CA izgubljeno oko pola milijarde.

I još jedan zabavan info kojeg sam uspio izvuci; HEP naspram E.ON-a ima 12 puta više zaposlenika po jedinici prihoda.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Do sada je uplaceno preko 500 milijuna kuna.

Sto se racunice tice: 1.69 mil. kuna su uplate za podmirenje u cijelosti + 124 dužnika sa djelomicnom uplatom: 3,46 mil kuna.

Znam da se ti ne sramis.

ne znam jesam li to previdio ili je dopisano, ali to ništa ne mijenja bit – dakle za otplatu neće trebati 50 do 100 godina, nego 20 do 40 godina.

a ako se uzme tvoj kriterij da je dosad ukupno uplaćeno 500 milijuna kuna, za godinu i pol dana mandata vlade neradnika, dakle, prema toj računici za otplatu treba 67 godina.

još više od dinamike važan je način na koji se to radi. vjerujem da jedan dan zateznih kamata na dug koji linić nezakonito “oprašta” svojim frendovima iz eph vrijedi više nego svi viškovi koji će ikad naći u kasicama-prasicama svih kafića i slastičarnica u hrvatskoj.

toga bi se trebao sramiti svatko tko ima trunku obraza.

Ministra Bauka za Ministra finacija.
Ako je dug 22 milijarde uz zateznu od 10% u godini dana iznos duga raste za 2,2 milijarde kuna ili za 6 milijuna kuna DNEVNO.
Dug se NIKADA neće naplatiti.
Ovo je lakrdija s dugovanjima kao i način nastanka ovih dugova.


Uz "udarnu vijest dnevnika" da je g. Maras odredio 2.1 milijun kuna za mikrokredite poduzetnicima ovo je također vrlo bitno.

To što Croatia Airlines košta porezne obveznike pola milijarde u 2012 je manje bitno.

Dakle porez ubrano 2 milijuna kuna kroz CA izgubljeno oko pola milijarde.

I još jedan zabavan info kojeg sam uspio izvuci; HEP naspram E.ON-a ima 12 puta više zaposlenika po jedinici prihoda.

Dobro jutro, prijatelju. “Trzisna ekonomija” u Hrvatskoj je kao ptica Dodo-ne postoji. Cilj firmi(javnih firmi) je uhljebljivanje maksimalnog broja ljudi, sa svih interesnih strana, i prebacivanje troska na druge. Ja sam davno rekao da tamo ima bar 60-70% viska ljudi.

Ovo je razlog zasto HR, iako ima uzasno male place, ima ekstremne cijene, od rezija, hrane itd.

Kako i sam kazes, novac s ebaca svuda. Od brodogradnje, do CA itd. bacili smo u vjetar bar 100mrd kuna. Znas li sto to znaci u manjem porezu, preusmjeravanju u efikasne sektore itd.? Kod nas vlada jos uvijek komandna ekonomija s primjesom uzasne politicke korupcije.

PRIVATIZACIJA Porezne uprave je rješenje!

[emo_bijesan]NEMA POBOLJŠANJA NA VIDIKU…SVE STARA PJESMA…JEDINO JE VAŽNO NAROD “OČERUPATI”…DOKLE?????????????????????[emo_bijesan]

Nedavno sam čuo informaciju da u Hrvatskoj postoji više od 11.000 poreznih inspektora. Ako primaju prosječnu plaću oni nas koštaju 739.200.000 godišnje i to samo na plaći. Svim tim ljudima treba osigurati prijevoz, službene automobile, sredstva za rad, doprinose, božićnice, nagrade… i sva ostala čudesa.

Definitivno kod nas ništa ne funkcionira, uz toliki broj samo inspektora stvorio se dug od 50 milijardi neplaćenog poreza? To sve treba razjuriti…


Nedavno sam čuo informaciju da u Hrvatskoj postoji više od 11.000 poreznih inspektora. Ako primaju prosječnu plaću oni nas koštaju 739.200.000 godišnje i to samo na plaći. Svim tim ljudima treba osigurati prijevoz, službene automobile, sredstva za rad, doprinose, božićnice, nagrade… i sva ostala čudesa.

Definitivno kod nas ništa ne funkcionira, uz toliki broj samo inspektora stvorio se dug od 50 milijardi neplaćenog poreza? To sve treba razjuriti…

Ne samo njih, npr legalizacija-preko 700k uz sve ove ljude? sto se radilo do sada? D ovog je doslo jer se nista nije radilo, a administracija je nabujala kao balon… porez ogroman da se pokrije sve to, a ucinak nikakav. Pace, sto ih se vise doda, bit ce jos manji ucinak. Da se razjuri sav taj visak, smanjila bi se korupcija i ne bi trebali imati deficit.

New Report

Close