TOP 10 – 2008.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – 2008.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ADRS-P
ADPL
ATPL
JDPL
KOEI
MMTZ
TISK
ZABA-R
HT
DDJH

zgodno, zgodno
pridružujem se uz komplimente organizaciji[thumbsup]

1. HT-R-A
2. ATPL-R-A
3. IGH-R-A
4. PBZ-R-A
5. MLNR-R-A
6. BD62-R-A
7. ATGR-R-A
8. VIRO-R-A
9. LEDO-R-A
10. KODT-P-A

better regret something you did then something you didn't do

DDJH
ADPL
SUNH
DIOK
VERN
PTKM
DKVS
KOEI
JDPL
TISK

6 imam, a 2 planiram kupiti.

AGMM
ADRS-P
BCIN
HT
HUPZ
MLDN
MMTZ
PTKM
VART
ULPL

evo mojih 10 uzdanica [cool]

IGH
TISK
DIOK
DLKV
KOEI
JDBA
BPBA
VIRO
SLPF
BZJK [thumbsup]


po podacima na topicu prošlogodišnje ankete za top 10, bila su prijavljena 53 portfelja, dakle 530 glasova. u tih 530 glasova samo je 33 puta (6,2%) bila spomenuta neka od dionica koje su danas (do 21.12.o.g.) zaista ušle u top 10. ili: 497 promašaja nasuprot 33 pogotka. u prosjeku je svaki drugi portfelj imao po 1 pogodak. neka od dionica koje su u 2007. u top 5 spomenuta je samo 10 puta (1,9%). drugim riječima, u prosjeku je manje nego svaki peti portfelj uspio pogoditi jednu od top 5 dionica. najbolje plasirana od 10 najčešće navođenih dionica završila je na 15. mjestu. hoće li tako biti i ovaj put – ako mislite da ne, zašto ne? s kolikom vjerojatnošću možemo računati na to da ćemo izabrati portfelj bolje nego što bi bilo slučajnim odabirom?

Bravo!!!
Izvrsna analiza!!!


po podacima na topicu prošlogodišnje ankete za top 10, bila su prijavljena 53 portfelja, dakle 530 glasova. u tih 530 glasova samo je 33 puta (6,2%) bila spomenuta neka od dionica koje su danas (do 21.12.o.g.) zaista ušle u top 10. ili: 497 promašaja nasuprot 33 pogotka. u prosjeku je svaki drugi portfelj imao po 1 pogodak. neka od dionica koje su u 2007. u top 5 spomenuta je samo 10 puta (1,9%). drugim riječima, u prosjeku je manje nego svaki peti portfelj uspio pogoditi jednu od top 5 dionica. najbolje plasirana od 10 najčešće navođenih dionica završila je na 15. mjestu. hoće li tako biti i ovaj put – ako mislite da ne, zašto ne? s kolikom vjerojatnošću možemo računati na to da ćemo izabrati portfelj bolje nego što bi bilo slučajnim odabirom?

Da, slazem se kolega, ovo je jedna strana medalje…
I odlicna analiza…da se covjek zamisli…
Kljucna je rijec da ne bi smjeli pogadjati, vec prognozirati na temelju informacija i podataka koje imamo.
A imam dojam da je dosta portfelja ili dionica bilo pogadjanje.
Ova godina ce imati stvarno referentni broj portfelja, moram priznati da cu sa uzivanjem gledati promjene…

Samo mala digresija…
Ipak je jedan od portfelja najcesce biranih dionica ostvario prions od 66%, a drugi dosta manje…
Drugi je imao likvidne dionice…prvi neke tada nelikvidne…
Mozda dobar put za ovu godinu…mada nikad 2 godine nisu iste[thumbsup]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

PZC
FRNK
FNVC
PTKM
LLRB
CROS
INDG
SAPN
LURA
KABA
[cool]

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Pozdrav svima!
Pratim forum par mjeseci i prijavio sam se zbog natjecanja [cool]

Moja prognoza:
ATPL
JDPL
IGH
TISK
LEDO
HT
DIOK
MLNR
THNK
ADRS-P-A

Boldane dionice imam u portfelju [thumbsup]


“Dajmo monitore svima a tipkovnice samo nekima.”

pa i nisam ja nešto puno analizirao, samo zbrojio par rubrika, sav pravi posao i prikaz je ionako djelo kolege dejavuea [thumbsup]

a kao nekoga tko prošle godine nije bio ovdje naravno najviše me zanima što misle oni koji jesu sudjelovali, zašto je onda bilo tako i što sada rade drukčije kad se odlučuju. evo recimo dejavue misli da je prošle godine bilo jako puno pogadjanja, a sad je manje. ili je svaki guess ma koliko educated samo guess i sve to uvijek će na kraju odgovarati gaussovoj krivulji?

da vam je netko prije godinu dana, kada ste sastavljali top 10, rekao da će top 3 biti INGR, LEDO i ATPL, koliko bi vas to iznenadilo? jednako kao kad bi se sad moglo znati da će za godinu dana top 3 biti recimo RIVP, BCIN i MGMA?

Evo :

DKVS
VLHO
SNHO
VLVI
ZLJS
MRSK
BZJK
HZVG
HPDG
TLM

Uglavnom ih nemam!

evo za igru:

PTKM
BZJK
TISK
ATLS
ZVCV
ADPL
MLNR
VART
KODT-PA
IGH

disclaimer: Većinu navedenog autor posjeduje u manjem dijelu i sve zajedno ne čini više od 25% njegovog stvarnog portfelja. Autor je ipak čiko od Hateja i brodara. Ne tražim on puno.[cool]

I'LL BE BACK

ATPL, JDPL,BLSC,ADPL,INA,HT,UNPP,TLM,ZLJS,VERN..
Dionice koje sam naveo posjedujem!

evo portfelja koji je definitivno među prvih 5:

ADPL
ADRS-P-A
ATPL
DLKV
ERNT
PBZ
RIBA
THNK
VIRO
ZABA

NE POSJEDUJEM NITI JEDNU OD NAVEDENIH
[cool]

Pozdrav svima. Evo i mojih deset

DDJH-R-A
EIG-R-A
ERNT-R-A
HDEL-R-A
HT-R-A
IPKK-R-A
KORF-R-A
TISK-R-A
VART-R-1
VDKT-R-A

New Report

Close