TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako ovo majstorski brutalno ruše, ne isključujem mogućnost istiskivanja malih dioničara. Šteta


Kako ovo majstorski brutalno ruše, ne isključujem mogućnost istiskivanja malih dioničara. Šteta

Ako budu u prilici,poznavajući upravu,to će sigurno učiniti.

"Only dead fish swim with the stream"

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37563
Tankerska plovidba d.d. prijavljuje stjecanje 4357 komada vlastitih dionica koje čine 0,6955 % temeljnog kapitala.
Nakon navedenog stjecanja Tankerska plovidba d.d. posjeduje 4555 komada vlastitih dionica koje čine 0,7271 % temeljnog kapitala.

4. PAKTOR D.O.O. 4.357 0,70 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA out

Povijest se ponavlja, trezorske dionice kupljene od paktor d.o.o., dogovorena transakcija. Moje mišljenje jer su tako već napravili 2 puta(prvo 11000 komada pa 9000komada), broj komada odgovara onome što paktor d.o.o. posjeduje/4.357/.
….

Lako je kupovati na burzi kad znaš da će uvijek trezor otkupiti ako nemaš kome prodati, tako je paktor d.o.o. već 20.000 komada prodao trezoru, trezor podijelio radnicima i managementu za nagradu unatoč najvećim plaćama(odličnim primanjima), mali dioničari su ovdje zanemareni.

Inače, tankerske i brodarske vozarine su nisko, cijene dionica su prepolovljene u ovoj godini.
http://finance.yahoo.com/q?s=NAT
Nordic American Tanker Shipping Ltd. (NAT) 12.29
52wk Range: 12.25 – 27.50
Price/Sales (ttm): 6.09
Price/Book (mrq): 0.61
Enterprise Value/EBITDA (ttm) 28.62
Total Debt/Equity (mrq): 9.47 %

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=FRO+Basic+Chart
Frontline Ltd. (FRO) 4.17
52wk Range: 4.09 – 29.17
Price/Sales (ttm): 0.35
Price/Book (mrq): 0.46
Enterprise Value/EBITDA (ttm) 8.94
Total Debt/Equity (mrq): 368.86 %
….
TANKERSKA PLOVIDBA d.d. je bila oko 1300 -1400 kuna zadnjih 10-etak mjeseci te skliznula na razinu 800-1000 kuna po dionici.
P/B 0,41 2/11
P/S 0,69 2/11
Dug/kapital 110,08% 2/11

Štednja je mudrost trošenja.

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.


Vaš link

Odlično,još jedan novi brod od kojega TNPL ima više štete nego koristi….bolje da su ga ostavili u brodogradilištu dok ne dođu bolja vremena za koju godinu.Ovako će biti još veći gubitak.

"Only dead fish swim with the stream"

…da. to sam se i ja mislio dok sam postao link. ostaje nada za boljim vremenima [smiley]

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

izgleda da izvjesce nece biti najlijepše čim se ruši na 0,55 P/S. baš bi bilo lijepo vidjeti ko prodaje ali evo ja sam se našao na kupnji. po mojoj statistici na ovoj dionici sam trejdao 5 puta i svih 5 puta zaradio pa se mogu i malo kockati na slijepo [thumbsup]
sad ozbiljno. tankeraši su vani u velikoj preprodaji. problemi su veliki za one koji su prezaduženi. mislim da tnpl to nije i da ne zaslužuje biti ovako nisko. još kad se prestane krasti biti će ovdje med i mlijeko. ipak se ovdje nekad dobijalo 7000 kn po papiriću a sad 760. onda je bilo preskupa a sad je prejeftino. jašimo valove!

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Naravno,ovi specijalci još uvijek nisu predali izvješće,moraju biti zadnji i gotovo!
Vani i dalje padaju tankeraši,NAT objavio izvješće,gubitak iznad očekivanja 0.46 po dionici,nasuprot lanjskom od 0.21,unatoč tome je izglasana kvartalna dividenda.Svašta.

"Only dead fish swim with the stream"

niste zadnji sa izvješćem, no slrs nije objavio 😀 Moraju ga prvo nafrizirat

Gubitak poslovne godine 117.414.382 kuna. Kapital smanjen za 167.288.074 kuna, skoro za 10%.

Glavno da su im da su im plaće ostale skoro iste u ovom tromesječju,koje su inače jedne od najvećih u Hrvatskoj.Sve dionice sam rasprodao prije par mjeseci sa gubitkom,i to najviše radi uprave koja je katastrofa.Sad vidim da je to bio odličan potez.Nikad više u dionicu gdje menadžment šteka.

"Only dead fish swim with the stream"

po meni izvjesce bolje od ocekivanog
60Mkn amortizacije u zadnjem kvartalu i pozitovan poslovni novcani tijek [thumbsup]
inace uzeli su 540 MKn po libor+2,9 što je mislim malo skuplje nego prije ali još debelo bolje nego što može dobiti Republika Hrvatska!
inace što mislite koliki bi danas bio P/B od RH-R-A?

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

New Report

Close