TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobitak ili gubitak nastao iz promjene tečaja nakon datuma transakcije evidentira se u računu dobiti i gubitka u sklopu financijskih prihoda odnosno financijskih rashoda.

 

dakle, ipak transakcije, ne imovina ili obveze. samo transakcije imaju datum događaja i datum izvještavanja te sravnivanje te dvije kote

 

ja to tumačim, mada nisam siguran jer ova knjigovostvena spika je jako teška za razumjeti, da su oni u kv 2 imali transakcije diljem istog kvartla i onda kad su sve te transakcije preračunali u kn na 30 06, ispalo je 13 milja više nego puki zbroj od prve do zadnje transakcije

 

zanimljivo,

kv 3 2021 – 1 miljakn teč prihoda, 7,6 teč rashoda

 

kv 4 – 5,3 prihoda, 8 rashoda

 

ukupno za 21 – prihoda 6,4, rashoda 16, 4

 

iz nekog razloga izgleda da rashodi uvijek pretežu. pritom je u kv 3 i kv 4 usd rastao sa 6,32 na 6,66

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja kupovao po 52 a sad se pojavio kupac na 47 prvi pravi 43 pametnom dosta kakva žabokrečina

Izvješće je dobro.

Kad već gledamo tečajne razlike na dolaru, onda pogledajte Sveobuhvatnu dobit, ona je čak 70 mil.kn!!

Koliko je to po dionici?

Ali nije mi jasno zbog čega su stavili čak 14 mil.pod rashode od teč.razlika, jer imaju i prihode i rashode u stranoj valuti i to je trebalo biti neutralno, a onda bi dobit bila 3x veća, 20 mil kn.

Nije mi jasno kakvo je to njihovo računovodstvo, jer inače svi rade drugačije.

Ne treba se s time zamarati. Od prve polovice godine niti nije trebalo bog zna što očekivati. Treba sačekati odrađivanje druge polovice godine, jer ovdje najbolje tek dolazi.

Ako su sada što i prebijali,  pa prikazivali ovako ili onako,  slijedeća FI  će biti konkretnija i neopterečena.

101n, 01.08.2022. u 09:18

Ja kupovao po 52 a sad se pojavio kupac na 47 prvi pravi 43 pametnom dosta kakva žabokrečina

Ja ne bih rekla da je ovo žabokrečina, već oportunitetni trošak. Da sam kupila Scorpio tankers već bih bila sto posto u plusu. Ovako sam na nuli.

Onaj tko ima novaca i vremena može ovdje polako skupljati dok ljudi ovdje ne shvate, a to traje i traje. Problem je ljudima ako moraju prodati.

Pričekati još tjedan dana  da se istresu svi katastrofičari koji ne kuže, a onda u kupnju, po cijenama koje se neće  tako uskoro ponoviti.

Ali nije mi jasno zbog čega su stavili čak 14 mil.pod rashode od teč.razlika, jer imaju i prihode i rashode u stranoj valuti i to je trebalo biti neutralno, a onda bi dobit bila 3x veća, 20 mil kn.

Nije mi jasno kakvo je to njihovo računovodstvo, jer inače svi rade drugačije.

 

zato smo tu jer ako svi mi nismo kadri prokljuiviti to, džaba nam forum

Transakcije u stranoj valuti preračunate su u domaću valutu primjenom srednjeg tečaja Hrvatske narodne banke na datum transakcije. Novčana imovina i obveze u stranoj valuti preračunate su u domaću valutu po srednjem tečaju Hrvatske narodne banke važećem na datum izvještavanja. Dobitak ili gubitak nastao iz promjene tečaja nakon datuma transakcije evidentira se u računu dobiti i gubitka u sklopu financijskih prihoda odnosno financijskih rashoda.

Imovina i obveze inozemnih subjekata preračunati su u domaću valutu po srednjem tečaju Hrvatske narodne banke važećem na datum izvještavanja, a prihodi i rashodi te novčani tokovi po srednjem tečaju Hrvatske narodne banke važećem na datum transakcije. Sve tečajne razlike, nastale ovakvim preračunom, prikazuju se na zasebnoj poziciji unutar glavnice. Tečajne razlike nastale preračunom neto ulaganja u inozemne subjekte priznaju se unutar glavnice pod pričuvama iz preračuna. Prilikom prodaje inozemnog subjekta, tečajne razlike priznaju se u računu dobiti i gubitka.

 

ovo je iz rev za 2021 krtezi of mitkko. ja iz ovog čitam da su teč rashodi nastali sravnjivanjem tečaja na dan događaja s tečajem na dan izvještavanja tj. da su u kv 2 išli razni rashodi u usd pa kad su sve te rashode sravnili na datum izvještavanja , a dotad je je li usd znatno skočio, nastala je razlika

 

ALI ZASTO TOGA NEMA BAŠ NIŠTA U PRIHODIMA – NE MOŽE BITI DA NIKAKAV PRIHOD U USD NISU IMALI

 

mislim da nije do njih nego do nas – mi ne razumijemo. MORAMO NAĆI JEDNO KV IZV S VELIKIM TEČ PRIHODIMA, DAKLE OBRNUTO OD OVOG DANAS. MOŽDA AKO SKUŽIMO OTKUD VELIKI, NPR 15AK MILJ, TEČ PRIHODI U TOM NEKOM KVARTALU, MOŽDA SKUŽIMO ODAKLE SVE TO

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bitnije od izvješća vam je to što se ljudi boje dokapa, spajanja dionica i sl. lopovluka tipa dlkv, ddjh…. Ja sam recimo zbog toga prodao

bravo lojtrek!!! konačno ste progledali! i odreagirali! na sramotu ostalima!!

a ovim sada već skoro dvogodišnjim vjernicima želim sve najbolje i svako dobro.

pogotovo kolegi trialu! koga zanima neka ide unatrag tražiti kaj sem napisal nakon q1 i prognozirao kakav će biti q2. skoro pa pogodio i kretanje cijene u kunu. i vidite kaj je dotični znalac napisao kao odgovor.

sve u svemu vidim da patuljci pojma nemaju o tankerskom sektoru!

 

nadam se da će do kraja godine barem do stotke!

Na kraju godine se rade suma-sumarumi. Randop, valjda to znaš? Prerano mašeš repom. Smiri se malo. Tek je poluvrijeme. Ne kužiš?

Svoje prve dionice TPNG kupio sam po dobroj cijeni sredinom veljače ove godine, negdje u vrijeme kad je osvanuo i moj prvi post na ovom tickeru. Prosjek ulaza mi je ispod cijene po kojoj to mogu sada prodati. U plusu sam. Ne vidim tu nikakvih razloga za brigu.

Sačekajmo da vidimo što će biti.

 

… “Fizičke dislokacije ponude i potražnje na tržištima naftnih proizvoda i čistih tankera, zajedno s globalnim malim zalihama proizvoda usred energetske krize izazvane agresijom Rusije na Ukrajnu, utrostručile su zaradu Ardmore Shippinga ekvivalentnu vremenskom najmu za tankere srednjeg dometa do sada u 2022.

Vjerujemo da snažno tržište produkt tankera prvenstveno pokreću dva čimbenika,” rekao je izvršni direktor Ardmorea Anthony Gurnee tijekom poziva tvrtke o zaradi za drugo tromjesečje. „Prvo, višestruka energetska kriza koja će vjerojatno potrajati neko vrijeme, s ekstremnim promjenama cijena i problemima s opskrbom za gotovo sve energetske klase, niskim globalnim zalihama energije i fizičkom dislokacijom ponude i potražnje za naftnim derivatima pokrećući potražnju na tone milja.

”I drugo, poboljšanje temeljnih pokazatelja potražnje/ponude, ponajprije kontinuirani oporavak potražnje za naftom—posebice mlaznim gorivom—i kombinirani učinak ograničenja opskrbe u brodogradilištima i tekućeg rashodovanja”, dodao je Gurnee” …

 

nije samo do vas kolega, i nije ništa osobno. ima tu još masu vjernika koji skoro dvije godine pjevaju borbene, a sada ih valjda sram bilo kaj pisati.

ne, ne uživam u dobrim prognozama i nečijem jadu, već samo pokušavam skrenuti pozornost na neke stvari. a ljudi ili neće ili ne žele proučavati i/ili učiti, pa svaki put dobijem po labrnji uz uvjeravanje ovo je zadnji loš kvartal, index na rekordnoj razini i ostale izgovore. a nitko ne pročita detaljno izvješće i nezna politiku poslovanja, a onda se čudom čude kad stigne izvješće!

No koja je to politika? Izvlačenje novca u staru Tnpl? Možda ima na forumu ljudi koji ne znaju da postoji i Tnpl i da je delistirana s burze

Mogla bi biti i ova dok počne zarađivati.

Tržište ne sluša ovu dvojicu prosvjetitelja koji nas pokušavaju prosvjetliti.

A trebalo je jučer kupovat, i priključiti se imateljima dionica.

New Report

Close