TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislim da smo tek na samom početku rasta,tek kad se zalete avioni i drugi brodovi za turizam onda ce rast biti izrazeniji. Ovako plovimo i prvi kvartal u plusu zasigurno. Cijene prijevoza ce ici sve više i doci do projekcija koje sam objavio ima tjedan dana. Sve u svemu TPNG kao i ostali brodari bit ce nositelji obnove ekonomije. Nafta kao pokretač svega.

Ovaj brod sto je blokirao Suez je tocno ono sto nama treba , nek 10-15 dana stvori nestabilnost sa isporukom, 15.4 pa nadalje ce ionako biti velika potraznja. Merkel nije zatvorila Njemacku takoder veliki plus, nafta na 62 dolara, nestabilna ali sve iznad 60 je dobro. Sto se moze dogoditi, ja sam jako optimistican, ali zato i jesam u dionici. Q2 dobar, Q3 odlican, i onda ona dva tromjesjecja koja su uvik odlicna Q4 i Q1 ako ne bude korone, znaci doslovno cila godina da bude top. Osim toga 31.12 se radi vrednovanje brodova, posto bi, sto je ocekivano tad bile dobre vozarine, opet bi imovina skocila, tj. Vratila se na staro. Ja imam nadokupiti jos 500 komada da zaokruzim i tad cu ostaviti da stoji bar do Q2 sljedece godine. A onda odluciti sto dalje.

https://www.bbc.com/news/amp/world-middle-east-56505413?__twitter_impression=true

 

Ovo ce trajati Barem 7 dana. Mislim da ga ce morati istovarati teret pomalo a to ce potrajati.

Bcti 656 up up

lojtra, 24.03.2021. u 17:11

Bcti 656 up up

To je tek pocetak. Koliku industriju treba digniti još.

TPNG je sve blize ugovaranju TC po 20.000 dolara dnevno. U prijevodu ako to uspiju dobit godisnja bi mogla na vrtoglavih 80-90 milja

Kakav bi to onda bio rast.

Sve je na pravom putu…samo strpljivo jer nismo jos ni upalili motore

Suez zatvoren .hm..mozda TC premasi planiranih 20k…ovo je potencijalna bomba za rast.

zvonar, 23.03.2021. u 20:56

Ja mislim da smo tek na samom početku rasta,tek kad se zalete avioni i drugi brodovi za turizam onda ce rast biti izrazeniji. Ovako plovimo i prvi kvartal u plusu zasigurno. Cijene prijevoza ce ici sve više i doci do projekcija koje sam objavio ima tjedan dana. Sve u svemu TPNG kao i ostali brodari bit ce nositelji obnove ekonomije. Nafta kao pokretač svega.

 

normalno da smo optimistični ako smo IN, ali mislim da q1 nema teorije da bude pozitivan.

Q1 pozitivan. Skoro cijeli 3 u debelom plusu a gdje je jos travanj.

Gotovo je nemoguce da on bude pozitivan

neojunior, 24.03.2021. u 18:15

TPNG je sve blize ugovaranju TC po 20.000 dolara dnevno. U prijevodu ako to uspiju dobit godisnja bi mogla na vrtoglavih 80-90 milja

Kakav bi to onda bio rast.

Sve je na pravom putu…samo strpljivo jer nismo jos ni upalili motore

Suez zatvoren .hm..mozda TC premasi planiranih 20k…ovo je potencijalna bomba za rast.

Samo 20k USD…ja mislim da ce na 50k USD

Rastimo zajedno...

forumas., 24.03.2021. u 20:58

Gotovo je nemoguce da on bude pozitivan

Samo da ostane ovakav spot do kraja Travnja, nema šanse za minus. Ali naravno kako ce sve se otvarati i spot a i ugovori ce biti veci,ocekujem pozitivnu nulu tj,blagu dobit. Mozda vas iznenađuje to ali jednostavno svijet se otvara i ne mozemo ostati imuni na to.  Gotovo sigurno plus za 1 Q ako nastavimo ovako,ako budemo bolji sa spotom ide to cak i bolje. 6800 $:su dnevni troskovi broda i amortizacija plus plaće. 3 broda pod ugovorom anuliraju gubitak 3 spot broda iz 1. I 2. Mjeseca. Sad kad je spot zadnja 2 tjedna dobar i dalje ce biti mi zapravo zarađujemo brdo love. Gledajući rezultat 4Q /2020 vidimo slicne uvjete i zaradu na kraju kvartala. S obzirom da je ovo slicno ali ce biti puno bolje, nema sanse da idemo u minus ikakav u ovom prvom kvartalu. Sutra postam predikciju medianske zarade tpng 2021 godine.

Važnije od trenutne cijene je ovaj brod u Suezu, moje razmišljanje je da ce vozarine jako jako visoko zbog problema sa opskrbom, računali su na dva dana ali po svemu što znam, brod je zapeo sa obe strane, prekrcan je i prijeti mu pucanje u sredini broda ako nešto pođe po krivu, trajat ce barem 4-5 dana. Svakako složena operacija koja ce potrajati. Ne volim zaradu na tuđoj nesreci ali ovo ce nam spojiti ovo razdoblje sa razdobljem povecane potraznje, tamo oko 15.4-1.5. Ovo je samo moje razmisljanje.

Operacija bi mogla po pisanjima portala trajati tjednima. Jedino rijesenje je preko juga afrike. Mislim da ce mnogi krenuti dolje. To povlači povećanje vozarina.

Jel ovo trezor mezi?

What the Suez Canal accident means to the tanker business

 

Ocekujemo rast spota dugorocno.

New Report

Close