TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Malo o nadolazećem izvješću jer je to jedini stvarni pokazatelj kamo firma ide.

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku promet trgovine na malo u siječnju je bio 26 posto realno manji nego u prosincu 2008. (nominalno 25,3 posto). U odnosu na siječanj 2008. nominalno je bio manji za 11,7 posto, a realno za 13,7 posto. Uzevši to u obzir mislim da bi održanje prometa na nivou od siječnja prošle godine bio dobar rezultat, a svako povećanje prometa izniman rezultat (zbog čega sam naravno zapravo i ovdje). Pri tome ne zanemarujem učinak rada nedjeljom ali čini mi se da je to samo privremeni dobitak (zabrana neće trajati dugo) i da tu nije riječ o posebno velikom prihodu.

Očekivanu dobit mislim da treba komentirati isključivo paralelno sa stavkama: investicije i smanjenje/povećanje dugoročnih obveza. Također rado bih vidio daljnje povećanje gotovine na računu jer to je snaga TISKA.

Gotovina je pala (nažalost ali šta je tu je, dobavljače na kraju treba platiti), investicije su vidljive na par mjesta (troškovi prodane robe, materijalna i nematerijalna imovina itd.) ali najbitnije, promet je ipak porastao i to razdoblju dok svima ostalima pada što smatram jako dobrim ostvarenjem.

Nikome nije lijepo vidjeti minus u tromjesječju ali s obzirom na trend na tržištu i stanje TISKA kao društva sumnjam da će to utjecati na cijenu dionice u negativnom smjeru, odnosno, znatno je vjerojatnije da će dionica rasti.

daj ne piši o onome o čemu ne znaš. pa nisu ti to neke firmice…toga kod todorića NEMA. ponovo: NEMA niti je bilo. To pouzdano znam i nitko ne može reći suprotno. Svaka je firma neovisna, a kad bude dosegnuta stabilnost tj. kad dođe kraj investicijama u nove projekte ovdje biti će dividenda i to je jedini način na koji agrokor "isisava" novce.

[/quote]

Uh, što bi volio da si u pravu jer imam TISK. Nažalost, pouzdano znam da prostor u Importanne-u kod kolodvora Konzum iznajmljuje Tisku. Cijena je naravno "prava sitnica".

Gubitak! Izgleda da je Tisak gadno pogodila recesija. Inače prvi kvartal je imao jedan dan manje nego prošle godine i nešto manje radnih dana u usporedbi sa 2008. godinom. Tako da prihodi i nisu neki problem, gore od ovog valjda ne može. Sa druge strane puno se investira i kad prođe kriza i investicijsku ciklus Tisak će biti spreman za odletit u visine. Do tada budite strpljivi i nemojte se živcirati. Ako ništa drugo sad će im Cedevita GO popraviti prihode i marže. [cool]

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Gubitak! Izgleda da je Tisak gadno pogodila recesija.

Je, jako ih je pogodila[lol] . Sales poraso preko 6% [cool]

tko ne voli gubitak u RDG-u nek proda. dobro nude.

I'LL BE BACK

Koji bleferi šatro im ne ide u priliku što se ne radi nedeljom

Dobit od 5,5 kn po dionici. Nije niti tako loše.

edit

upss … sorry, gledao sam Hidroelektru. [lol] [lol] [lol]


Gubitak! Izgleda da je Tisak gadno pogodila recesija. Inače prvi kvartal je imao jedan dan manje nego prošle godine i nešto manje radnih dana u usporedbi sa 2008. godinom. Tako da prihodi i nisu neki problem, gore od ovog valjda ne može. Sa druge strane puno se investira i kad prođe kriza i investicijsku ciklus Tisak će biti spreman za odletit u visine. Do tada budite strpljivi i nemojte se živcirati. Ako ništa drugo sad će im Cedevita GO popraviti prihode i marže. [cool]

Jer se mozes objasniti? Gdje je to Tisak gadno pogoden? Pa on je jos dobar naspram odredenih firmi. Ovaj kvartal ce po meni biti najgori za vecinu tvrtki, drugi ce vec biti pogoden samo po granama, neke vise, neke manje (barem moje misljenje).

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Dobit od 5,5 kn po dionici. Nije niti tako loše.

edit

upss … sorry, gledao sam Hidroelektru. [lol] [lol] [lol]

haha odlično! ekipa prodajte Tisak i kupite si HDEL. . [pray] [pray]

I'LL BE BACK



Gubitak! Izgleda da je Tisak gadno pogodila recesija. Inače prvi kvartal je imao jedan dan manje nego prošle godine i nešto manje radnih dana u usporedbi sa 2008. godinom. Tako da prihodi i nisu neki problem, gore od ovog valjda ne može. Sa druge strane puno se investira i kad prođe kriza i investicijsku ciklus Tisak će biti spreman za odletit u visine. Do tada budite strpljivi i nemojte se živcirati. Ako ništa drugo sad će im Cedevita GO popraviti prihode i marže. [cool]

Jer se mozes objasniti? Gdje je to Tisak gadno pogoden? Pa on je jos dobar naspram odredenih firmi. Ovaj kvartal ce po meni biti najgori za vecinu tvrtki, drugi ce vec biti pogoden samo po granama, neke vise, neke manje (barem moje misljenje).
[/quote]

Mogu. očekivao sam rast prihoda 12-15%. Zašto? Pa Tisak Media generira prihode koji bi sami trebali osigurati rast od barem 6% u usporedbi sa promatranim razdobljem prošle godine kada TM nije postojao. Niti jedan TM nije otvoren u prvom kavartalu prošle godine ili prije!! Pazite, niti jedan! Ako dodamo inflaciju, kao i uvođenje blagajni na kioske lako je zaključiti da su prihodi trebali rasti barem navedenih i sa moje strane očekivanih 10-15%. A ovo "gadno" se odnosi na prodaju novina koja je gadno podbacila. A podbacila je isključivo zbog recesije. Svidjelo se to nekome ili ne ali ljudi manje čitaju novine od kad su poskupile.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Dobit od 5,5 kn po dionici. Nije niti tako loše.

edit

upss … sorry, gledao sam Hidroelektru. [lol] [lol] [lol]


frende tisak je dao katastrofa izvještaj i očito je recesija uzela svoje ali brate mili tu si došo pisato o dobiti od 5,5 kn po dionici na hdelu? [lol] [lol] [lol] ta firma se gasi do 9 mjeseca



Dobit od 5,5 kn po dionici. Nije niti tako loše.

edit

upss … sorry, gledao sam Hidroelektru. [lol] [lol] [lol]


frende tisak je dao katastrofa izvještaj i očito je recesija uzela svoje ali brate mili tu si došo pisato o dobiti od 5,5 kn po dionici na hdelu? [lol] [lol] [lol] ta firma se gasi do 9 mjeseca
[/quote]

hehe dobar

nego… izvještaj je truba…molim vas prodajte [pray] [pray] danas ste me fulali za 3 kune. dajte sutra onda [pray] [pray]

I'LL BE BACK

mene nisu .. ponovo sam tranu [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close