TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Gledao sam godišnj izvješća Tiska od 2005. godine. Dobit je oko 30-35 milja kuna godišnje s izuzetkom 2007. godine kada je bila 183 milje. S obzirom da ne pratim Tisak već sam ga išao malo uspoređivati po prihodima sa iNovinama (čisto onako sportski), zanima me uslijed čega je za 2007. godinu dobit neuobičajeno veća od prosjeka prethodnih godina.

Imali su izvanrdni prihod od 137 milja. Ne sjećam se jel u igri bila prodaja nekretnine il su otpustili rezervaciju od dobitka nekog spora. Tak nešt.. uglavnom, zbog izvanrednog prihoda.
[/quote]

hvala na informaciji.

s obzirom na ne baš preveliki rast prihoda i na prrilično niske marže nisam baš siguran da će Tisak u budućnosti imati veliki rast dobiti zato ne vidim baš puno podloge za ludi optimizam na ovoj dionici koja ostvaruje u zadnje 4 godine lagani rast dobiti oko razine 12-13 kuna po dionici.

[/quote]

moguće kolega, ipak… pustimo da odrade to što su naumili pa radimo usporedbe. Samo 3Q 08 EPS je 7kn. Nezgodno je uspoređivati današnji Tisak i onaj prije nekoliko godina. Po meni nisu iste firme. kažem… pustimo ih neko vrijeme nek rade…

I'LL BE BACK

hvala na informaciji.

s obzirom na ne baš preveliki rast prihoda i na prrilično niske marže nisam baš siguran da će Tisak u budućnosti imati veliki rast dobiti zato ne vidim baš puno podloge za ludi optimizam na ovoj dionici koja ostvaruje u zadnje 4 godine lagani rast dobiti oko razine 12-13 kuna po dionici.


Baš mi je bilo milo čitati zbog tvoj osvrt na ovu dionicu, pa sam lijepo od zarade na IGH upravo uboo 181 kom u 14:41,55

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

asdfgh, naravno da neće biti dobiti nego gubitak. cijena će pasti na 20 kuna pa tada kupi jer prije nema smisla…ah, poštedi nas svojeg altruizma i ostavi nas da patimo ovdje i da se zakopavamo novim dokupom. a na 2000-3000 za par godina slobodno kupi. nije skupo.

...povijest se ponavlja...

pa zar još netko kupuje ovu dionicu kaj niš ne valja ? .. a ja mislio da sam Pale sam u disku

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


pa zar još netko kupuje ovu dionicu kaj niš ne valja ? .. a ja mislio da sam Pale sam u disku

Večina kupuje kada je več kasno, Tisak malo sporije odradi ali uvijek stigne na svoje, uglavnom je dobar kompromis između brodara i građevinara ,a izvjršće ne bi smijelo biti loše, u svakom slučeju neće biti negativno.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

dečki kaj je ovo nije vrag da idemo [bye] [bye]


dečki kaj je ovo nije vrag da idemo [bye] [bye]

bit će i za tebe. samo strpljivo…

I'LL BE BACK



dečki kaj je ovo nije vrag da idemo [bye] [bye]

bit će i za tebe. samo strpljivo…
[/quote]
[lol] [lol] [bye] [bye]


asdfgh, naravno da neće biti dobiti nego gubitak. cijena će pasti na 20 kuna pa tada kupi jer prije nema smisla…ah, poštedi nas svojeg altruizma i ostavi nas da patimo ovdje i da se zakopavamo novim dokupom. a na 2000-3000 za par godina slobodno kupi. nije skupo.

Ja mislim da bi ti jedan puta mogao staviti i neki argument, a ne samo to vrijedi 2000. Governor je bar napisao zašto kupuje Tisak za razliku od tebe.

Ja osobno smatram da Tisak neće producirati rezultate da bi vrijedio 2000 po dionici iako me raduje kad su naše kompanije uspješne jer jedna uspješna kompanija povlači za sobom i ostale.

Ono što sam naučio da je na burzi sve moguće pa tako i da Tisak za godinu dana bude 20 kuna, ali i 2000.

8 % veći prihodi i između 8 i 9 % veća dobit….bezveze [bye]



asdfgh, naravno da neće biti dobiti nego gubitak. cijena će pasti na 20 kuna pa tada kupi jer prije nema smisla…ah, poštedi nas svojeg altruizma i ostavi nas da patimo ovdje i da se zakopavamo novim dokupom. a na 2000-3000 za par godina slobodno kupi. nije skupo.

Ja mislim da bi ti jedan puta mogao staviti i neki argument, a ne samo to vrijedi 2000. Governor je bar napisao zašto kupuje Tisak za razliku od tebe.

Ja osobno smatram da Tisak neće producirati rezultate da bi vrijedio 2000 po dionici iako me raduje kad su naše kompanije uspješne jer jedna uspješna kompanija povlači za sobom i ostale.

Ono što sam naučio da je na burzi sve moguće pa tako i da Tisak za godinu dana bude 20 kuna, ali i 2000.
[/quote]
kaj si ti naučio? nemaš ti pojima o ničemu…


8 % veći prihodi i između 8 i 9 % veća dobit….bezveze [bye]
u odnosu na 2007? sumnjam jer je tam bio izvaredni prihod…možda na 2006 [lol]

New Report

Close