TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma slažem se ja s vama samo mi smješno malo.
kakva su vaša očekivanja za FI’08?

Nisam sposoban predvidjeti ništa egzaktno, a pogotovo ne prema trendu iz prethodnih izvješčća jer imamo sasvim nove momente. Firma se širi, uvodi nove tehnologije,šire poslovanje, rade promjene u distribuciji, ražu skladišta, pojačavaju oglašavanje, ma svašta…Iz svega toga skupa proizlazi da će rashodi će biti veliki, u to sam uvjeren. Prihodi će također porasti. Na dobit ne računam, možda me izenade. Bit će interesantno vidjeti prihod za 2H i stopu povećanja istog vs. 2007 jer su u prvoj polovici 3Q dobar dio obale riješili što se tiće PC kasa. Sad su već vidim i po Zgb. I tak… bit će ineresantno.

I'LL BE BACK

uh… Pa jel moze to gore??? nemogu vijerovati sta nam se dogada s tiskom… ovo je katasrofa…

Buahahaha, sjećate li se tiska prije cca 9 mjeseci? Preko 1500 kn… Ja kupio malo na 680 kn, mislio sam da je to dobar deal 😀



ma slažem se ja s vama samo mi smješno malo.
kakva su vaša očekivanja za FI’08?

Nisam sposoban predvidjeti ništa egzaktno, a pogotovo ne prema trendu iz prethodnih izvješčća jer imamo sasvim nove momente. Firma se širi, uvodi nove tehnologije,šire poslovanje, rade promjene u distribuciji, ražu skladišta, pojačavaju oglašavanje, ma svašta…Iz svega toga skupa proizlazi da će rashodi će biti veliki, u to sam uvjeren. Prihodi će također porasti. Na dobit ne računam, možda me izenade. Bit će interesantno vidjeti prihod za 2H i stopu povećanja istog vs. 2007 jer su u prvoj polovici 3Q dobar dio obale riješili što se tiće PC kasa. Sad su već vidim i po Zgb. I tak… bit će ineresantno.
[/quote]

Molim te mi reci koja su top 3 najprodavanija artikla na kioscima?

Molim te mi reci koja su top 3 najprodavanija artikla na kioscima?

Ne znam. Reci nam ti. Povećanje prihoda očekujem zbog implementacije PC kasa i širenje prodajnih mjesta (npr. Tisak media).

I'LL BE BACK


Molim te mi reci koja su top 3 najprodavanija artikla na kioscima?

Ne znam. Reci nam ti. Povećanje prihoda očekujem zbog implementacije PC kasa i širenje prodajnih mjesta (npr. Tisak media).
[/quote]
Možda ovakvo nešto:
1. Ronhill
2. Walter Wolf
3. Večernji list

ili?? 😀

ovo bi do kraja tjedna moglo biti dobro ispod 500 kn



Molim te mi reci koja su top 3 najprodavanija artikla na kioscima?

Ne znam. Reci nam ti. Povećanje prihoda očekujem zbog implementacije PC kasa i širenje prodajnih mjesta (npr. Tisak media).
[/quote]
Možda ovakvo nešto:
1. Ronhill
2. Walter Wolf
3. Večernji list

ili?? 😀
[/quote]
zabrana pušenja na javnim mjestima će dići 1. i 2. u nebesa [lol]


Molim te mi reci koja su top 3 najprodavanija artikla na kioscima?

Ne znam. Reci nam ti. Povećanje prihoda očekujem zbog implementacije PC kasa i širenje prodajnih mjesta (npr. Tisak media).
[/quote]

vjerujem da ćemo dati svima odgovor
ne točno tim redom ali čine cca. 60-75% uk. prihoda
1. Duhanski proizvodi
2. Tiskovine
3. Bonovi

razlog pada ove "perjanice" kako je svi nazivaju bi trebalo tražiti u novom zakonu koji se sprema stupiti na snagu. Ostalo je matematika….

Ja očekujem povećanje prihoda kad počnu prodavati dionice u kioscima.
Pa hebiga ako mogu prodavati Loto i Express lutriju, onda mogu i ostale igre na sreću.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

dijonice će prodavati ko stare stripove….tri za cijenu jednog….dobiš jednog đuru, liburniju i punt sve za 100 kn

[lol]


vjerujem da ćemo dati svima odgovor
ne točno tim redom ali čine cca. 60-75% uk. prihoda
1. Duhanski proizvodi
2. Tiskovine
3. Bonovi

Kako ne tim redom? Pa baš ti redom, eventualno su 2. i 3. prilično izjednačeni, pa zato možda nesigurnost u poredak, ali to je to uglavnom, nećemo cjepidlačiti 😀

Ali zar samo toliko? Bilo je to bliže 90 % sve skupa koliko ja znam. Cilj je povećati udio ostale robe, ali nisam znao da je već toliki udio "ostale trgovačke robe" postignut, ako je svaka čast, ide i brže nego se očekivalo.


razlog pada ove "perjanice" kako je svi nazivaju bi trebalo tražiti u novom zakonu koji se sprema stupiti na snagu. Ostalo je matematika….

kakav pad, pad čega? Cijene dionice u ovoj korekciji? Irelevantno.

Čekaj, koji zakon sad? Ne valjda (ono što kolega spominje) o pušenju na javnim mjestima? Zar misliš da će ljudi stvarno (vidljivo) manje pušiti tada? [lol]

Ljudi bi mogli značajnije mijenjati navike isključivo u slučaju promjene cijena koje će ih možda doslovno prisiliti obzirom na kupovnu moć… na traženje jeftinijih zamjena. No niti to ne bi trebalo brinuti Tisak, ukupni prihod od prodaje cigareta će opet biti sličan.

I u TDR-u kažu, "da će i dalje poslovati dobro čak i na hrvatskom tržištu" ("iako bilo kakva promjena na hrvatskom tržištu nije tako značajno da utječe na cjelokupno poslovanje TDR-a") misleći pri tome na promjenu porftolia potrošnje uzrokovanom budućim rastom cijena kao posljedica promjena poreza koje bude nastupile… a ne da se Tisak ima što brinuti o promjenama navika pušača [lol]

To vam je kao kada cijena nafte raste, možda se malo steže remen potrošača u nastojanju da uštede, ali rezultat je uvijek ukupna suma potrošena ipak veća nego prije.

New Report

Close