TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… baš me zanima ko je danas prodavao i zašto?

lasciate ogni speranza voi ch'entrate (ostavite nadu svi vi koji ulazite)

uz sve , treba naglasiti da se prvo moraju pokriti gubici iz vremena miroslava kutle a tek onda ćemo sigurno iamti dividendu kao i sve ostale agrokorove dionice koje dobro stoje s izvješćima. isto tako, ovaj pad je umjetno izazvan jer da je panika posrijedi, odmah bi tisak otišao u blokadu. igraju se PBZ i HPB skrbnički, malo kupuju i malo prodaju a vi nasjedate i prodajete. no dugoročno oni imaju sve više dionica na računu i sve ih je manje u optjecaju. ovaj pad nema veze s tiskom jer sve dionice padaju, a dobit će naravno biti kao i uvijek solidna, a ovdje i nema zaduživanja što je u ova vremena skupih kredita presudno za firmu. osim toga, trgovina je jedno od tri mjesta u koja treba ulagati uslijed krize financijskih sektora tako da ja i dalje tipujem na tisak, iako smo osakaćeni kao nikad..no krizi će jednom doći kraj i onda ćemo vidjeti tko valja a tko ostaje na dnu…a jošku poručujem da malo pročita svoj post o prihodu i dobiti – gadno je pogriješio i pomiješao nešto.

...povijest se ponavlja...

Neformalni sastanak Todorić – Vlahović: http://www.poslovni.hr/94576.aspx

Eto malo prikladno neformalnoga vezano uz ono malo formalnije što sam spominjao vezano za odnose Adris – Agrokor.


Griješiš, dobit je najbitnija, iz toga ide potencijalna zarada dioničarima, a to predstavlja brojka 500%.
A da bi došli do dobiti bitni su prihod i rashod.
Bitno je da prihod raste, a rashod smanjuje.
Prihodi Tiska iz godine u godine su lijepo rasli, čak i 2003 kada je završio sa negativnim dobiti, kada je rashod bio veći od prihoda, čemu je doprinjelo curenja novca i korupcija. Tada je tisak, firma koja ima nevjerojatan cash flow, bio pred krahom.

Ajmo preskočit prvi razred (delboy, i ti također).
Ako je moja dobit u prošloj godini bila 0.10 kn, a ove godine je 50 kn, koliko je to postotaka?
Ako su moji prihodi 1 milijun, a rashodi isto toliko, što meni znači porast prihoda od 1%?
Nisam rekao da dobit nije najbitnija, naravno da jest. Ali treba znati koji je porast bitniji.

Sam si rekao da Tisak ima prihod u milijardama, a dobit u milijunima. Pazi sad brojke: 500% od milijun = 5 milijuna, 20% od milijarde = 200 milijuna. Nek su mi i rashodi bili na milijardi i povećali se 13%. Znači da sam potrošio 130 milijuna. Raspolagao sam sa 70 milijuna više nego u godinu prije. Pod pretpostavkom da sam koliko-toliko pametan, moja tvrtka bi trebala biti vrijednija za tih 70 milijuna.

Pa sad ti misli što više vrijedi za Tisak: povećanje prihoda od 20% ili povećanje dobiti od 500%, ako rashodi ostaju isti.
I da se razumijemo u vezi Adrisa… Adris je započeo Tiskov uzlet, Agrokor samo nastavlja. Međutim, ulagači koji gledaju samo dobit, to ne vide. Vide samo taj porast dobiti od 500%, a ne vide konstantni rast prihoda koji je do toga doveo. I računaju da porast dobiti od 500% opravdava rast dionice od 300%. Koja glupost!

Mislim da se možemo lako razumijeti. Ja sa itekako zainteresiran za kupnju dionica Tiska, samo što mi očekivana cijena nije 5xxx, nego optimističnih 8xx. Ali bojim se da nam ova kriza neće dati da tamo stignemo brzo.
Vidite ovo danas…


Neformalni sastanak Todorić – Vlahović: http://www.poslovni.hr/94576.aspx

Eto malo prikladno neformalnoga vezano uz ono malo formalnije što sam spominjao vezano za odnose Adris – Agrokor.

neformalan, my ass!

Hogar vozi Volvo

2.10.2008 sam napisao ljudima da se ne zalijeću s kupovinom i taj moj komentar je vrlo negativno primljen. Mislim da bi pojedini forumaši ipak trebali biti malo odgovorniji u svom pisanju.

Mislim da će završetkom investicijskog ciklusa dobit biti oko 5-10% prihoda (mislim da je izneseno na ovom forumu da je neki europski prosjek oko 10%). Spoji to sa činjenicom da nema više dugova, i podijeli s brojem dionica, dobije se očekivana dobit između 50 i 100kn po dionici. I to bez ukalkuliranog rasta prihoda. , E sada, kome to nije dosta……neka kupi HT:)


Mislim da će završetkom investicijskog ciklusa dobit biti oko 5-10% prihoda (mislim da je izneseno na ovom forumu da je neki europski prosjek oko 10%). Spoji to sa činjenicom da nema više dugova, i podijeli s brojem dionica, dobije se očekivana dobit između 50 i 100kn po dionici. I to bez ukalkuliranog rasta prihoda. , E sada, kome to nije dosta……neka kupi HT:)

Mislim da su ti marže malo previsoke. Magma planira 8% u srednjem roku dostići za nekih 4-5 godina. A mislim da Tisak ne može imati tako visoke marže.

Postoje primjeri u EU, u Finskoj sam našao najproftabilnije kioske, dok su ostali znatno ispod.
Moje skromno mišljenje, da li sam u pravu ili ne-tko zna?-vidjeti ćemo!
U svakom slučaju 5% završetkom srednjeročnih investicija bi bilo realno očekivati, s time da u tom periodu očekujem dvoznamenkaste stope rasta.
– kvalitetan post "damdam" [thumbsup]
Pozdrav

evo i meni k vama..danas kupio tisk nakon dugo vremena..baš mi je drago..
čak mi se i prosjek ulaza vrti oko Todinog ulaza.

pozdrav

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Dolazi vrijeme kada će zavladati glad za cashom , kao što reće Nadan Vidošević. Nije li to sada velika prednost TISKA za kojega se kaže da cash mašina .

@samby

Ne razumijem, zašto bi cash mašina bila neka prednost za dioničare? Prednost je to što Tisak nema rizika naplate, i što će moći, po dobrom starom Konzumovom običaju, forsirati razliku između dana prodaje i dana plaćanja dobavljaču. Ta lova se može okretati na novčanom tržištu, i vjerojatno će se prihod od pasivne kamate (ili dobiti) u novčanom fondu povećati. No ne vjerujem da će to biti značajno.

Pretpostavimo da Tisak uspije dogovoriti odgodu plaćanja dobavljačima od 90 dana. Na 2,4mrld kuna prihoda, uzmimo da su ulazni računi cca 1,8 mlrd kuna. To bi značilo da bi prosječno držao cca 400 mil kn "tuđih" novaca kod sebe na računu. Uz 5% kamata će imati 20 mil kn extra financijske dobiti.

Imam Tisak sa vjerovatno največim ulazom od vas svih (1390) i totalno sam u banani. Love još jako malo ako sve ukucam u Tisak smanit ću ulaz na 1000 i vjerovatno čekati godinu dana ili više da budem na 0. Tisak mi je najviše dotukao portofelj, ali još uvjek mislim da je to dobra dionica kaj god mislili o Todinim kioscima.

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Imam Tisak sa vjerovatno največim ulazom od vas svih (1390) i totalno sam u banani. Love još jako malo ako sve ukucam u Tisak smanit ću ulaz na 1000 i vjerovatno čekati godinu dana ili više da budem na 0. Tisak mi je najviše dotukao portofelj, ali još uvjek mislim da je to dobra dionica kaj god mislili o Todinim kioscima.

Stari, sjebala nas ova globalna uvezena, umjetna i nametnuta kriza i zato je to tako. Tko preživi,pričat će:). Ulaz ti jest ipak malo visok, šteta što sad nemaš casha. Trebat ćeš malo dulje čekati. Ne ulazim u financijsku konstrukciju, i ne želim ti predlagati nešto za što bi mnogi pomislili da je suludo, ali ja bih razmislio o nenamjenskom gotovinskom kreditu (nikako margin ili lombard, nego klasični nenamjenski). Ovo su prilike koje se događaju jednom u desetljeću ili više. Vrijeme je globalne panike, a centar kontrakcija je prošao najmanje oštećen. Čisti paradox, koji će se vrlo brzo ispraviti. Za 3 godine, cijela ova situacija će nam biti smiješna, a 3 godine brzo prođu. Pozdrav!

I'LL BE BACK

O kreditu razmišljam, ali mislim da ovo još nije dno. Mislim da Crobex može tonuti i do 2000….
Daj bog da krivo nagađam

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


O kreditu razmišljam, ali mislim da ovo još nije dno. Mislim da Crobex može tonuti i do 2000….
Daj bog da krivo nagađam

hm… traženje dna je utopija. Nego hajdemo konkretno… cijena Tiska je sad cca 430 kuna (na znam točno, ne da mi se tražit), a Crobex 2600. Pad Crobexa sa 2600 na tvojih očekivanih 2000 je pad od 23%. primjenimo taj postotak na sadašnju cijenu tiska i uvećajmo ga za još još 10-ak % (onak iz fore, ko da nije dovoljno rokno) i dobijemo cijenu od cca 300 kn. Tvoj prvi ulaz u Tisak je cca 1400 kn. Do sad ti je (nerealizirani) pad vrijednosti po dionici cca 950 kn. Da li tebi zaista igra ulogu ovih mogućih 130 kn gubitka po dionici nakon dokupa na 430?

Nadalje… zanimljivo je da što index više pada, ljudi su skloniji sve dublje očekivati dno. Isto tako je i kad index raste. To je čista psihologija.

Pupovac, tebe pad tiska na 0 (nulu) ne bi trebao previše zabrinjavati, jer ti je već dosadašnji pad vrijednosti po dionici višestruko veći od pada sa ovih razuna na nulu. Prema tome… tvoje očekivanje pada crobexa na 2000 kako bi djelovao je u najamnju ruku smiješno. Još jedanput. Ovo nije nagovor na nešto. To je samo način na koji ja razmišljam.Pozdrav!

I'LL BE BACK

New Report

Close