THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E sada mene zanima po kojoj to cijeni ide. Onaj ponderirani prosjek. Trgovinski dan…nominalna ?

 

Ovu odluku je HANFA odavno trebala donijeti o tome smo pisali još prije godinu dana.  i imalobi smisla..Kad odluku doneses nakon 2 godine onda postoje i razne sumnje.

Sad je pitanje dali je ovo pritisak drzave posto nisu otisli u stecaj jer su svi od strane drzave bili protiv psn-a.

U koliko obveznici ne budu imali sredstva ta otkup dionica , prava koja imaju na osnovu stecenih gube a time i upravu nad Tehnikom…

Cijena ce bit ona koja je veca od tromjesecnog prosjeka ili cijene stjecanja

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 02.04.2021. u 08:49

Cijena ce bit ona koja je veca od tromjesecnog prosjeka ili cijene stjecanja

samo što se tromjesečni prosjek i cijena stjecanja gledaju u vrijeme njihovog stjecanja od prije godinu dana, a ne sadašnje cijene.

no svejedno je to jer mislim da neće biti ništa od toga jer piše kako su  se sva trojica borila protiv objave javne ponude i tvrdila da ne djeluju zajedno,što jasno pokazuje da nemaju namjeru preuzeti tehniku niti objaviti javnu ponudu

 

a sto bi to znacilo da im ponistavaju dionice ili sto kome onda idu te dionice ako gube prava ? i dalje ostaju dionicari?

@Lucijan? kojeg tromjesecnog proosjeka? od danas ili od kada je Luxury postao suvlasnik tehnike? 🙂

Tromjesecni prosjek od dana nastanka obaveze.

Po riješenju HANFE obaveza je nastala 05.07.19 . Znaci prosjek od 05.04.19 do 05.07.19 ili po kojoj su cijeni obveznici stekli vecinski dio.

Ako nemaju za platit gube utjecaj koje im te dionice daju..dionice im ostaju ali ne mogu biti u NO..Upravi..etc..odnosno mogu ali ih svi drugi moraju podrzat

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Citajuci detaljnije dodje se do izracuna da su stekli 66 083 dionice i zajedno platili 12 201 465 kn tako da bi neka cijena stjecajanja bila cca 185 kn.

Tromjesecni prosjek je manji tako da bi se cijena trebala vrtit negdje oko 185 kn.

To je samo moje misljenje i ne uzimajte to za odluku kod kupnje/prodaje

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

​Kolege, na stranici simply wall .. tehnika vrijedi 1877 kn / dionici i jako je podcjenjena.


To ipak rade vrsni analitičar. Kako je onda cijena tu di je ?

Ako  smijem. Komenturati. Meni u glavi Boji da je luxury stekao dionice po 330 kn… Kako je onda moguća cijena od 185 ? Bojan je stjecao od 70 – 130 čini mi se koliko sam pročitao … Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

Luxuri je platio oko 300 kuna no  tako je svejedno po koliko je netko kupovao dionice prije 2 godine kada je firma trebala u stecaj.Sada je situacija drukcija a neki koji se nadaju da ce im oni koji sjede u ovoj dionici par godina jeftino prodavat po cjeneama od prije 2 godine itd to se nece desit..E to prodaje nije bilo tjedan dana jer svi nude premalo dionica je probila 300 kuna a onda ju je rasprodaja zakucala neki su cekali godinama da prodaju i uzmu profit…

no nema vise dionica na prodaji niti ce ih biti naroćito ne po 200 kuna…tak da kupnja ,moze slobodno sanjat ali joj se snovi nece obistinit…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Mene smeta da je HANFI trebalo 2g. da shvate da oni zajednički djeluju i sad pred kraj PSN, HANFA im naloži da daju ponudu za preuzimanje THNK po prosječnoj cijeni kada su kupovali…po toj računici ostatak paketa bi vrijedio 3M€…

Hvala Lucijan u na svim informacijama i ostalim Kolegama koji su se priključili u raspravi…

A što ako se svi dioničari udruže i kažu ne prodajemo svoje dionice. ?

Sve vam pise u rješenju i ne zanosi te se svojim idejama.

B.H stekao je 19 933 dionice po ukupnoj cijeni 1 709 547 m.k , prosjek 86 kn

B.P stekao je 8 261 dionicu po ukupnoj cijeni od 992 062 kn , prosjek 120 kn

LUX stekao 37 891 dionicu za 9.500 000 m.k , po cijeni od 250 kn.

Ukupno drže 66 085 dionica za koje su platili 12.2 mil kuna..prosjek 185 kn !!

 

Ponuda je valjana i ako samo jedan od njih da ponudu..po tome može ponuda ic i nize ali ne od tromjesecnog prosjeka 05.04.19/05.07.19.

A ako mislite da dionica vrijedi vise..pa zasto je ne kupujete ?..Pokazite vi svojim primjerom da vjerujete u tvrtku a ne ocekivat od drugih da to naprave.

Prvi “kiks”..ne ispunjavanje psn-a tvrtka moze otic u stecaj..ako ova “ekipa” ne skupi novce za ponudu..po 185 cca 23 mil kuna..gube upravljacka prava..upravu preuzima netko drugi..etc..etc..

 

Tako se ne cudite zasto je cijena tu di je..i budite sretini da je na 200 kn ..pa samo do nedavno ste je mogli kupit za 100..pa isto niste….kako rekoste..iz principa.

Burza je ozbiljan biznis gdje se lako ulazi  jos lakse gube novci a malo kad zaradi..koliko god netko mislio drugacije

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mene bi samo zanimalo dakle gospoda ako ne preuzmu firmu gube funkcije ? I firma i dalje nastavlja kotirati na burzi ?

New Report

Close