THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u petak će biti zacrtan smjer za dalje

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

dobar je izvještaj ,bar meni

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

+1.000.562,00 kn

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

nakon razočaravajućeg 3q ovo je još i neočekivano dobar završetak godine[emo_palacg]
nek se i u 1q nastavi taj trend i ovih 500 kn će biti dno dna nakon kojeg možemo stabilno prema gore u novi ciklus [emo_namigusa]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

izvjesce prosle godine je bilo iscrpnije, mogli su tako i ove godine pa bi bilo mnogo jasnije. al ok, iskreno nakon onog iz treceg kvartala nisam uopce bio siguran sto da ocekujem. ako im je ovo bila najteza godina kako kazu i pri tome imali malu dobit, smanjili kratkorocna dugovanja prema bankama, smanjili potrazivanja od kupaca itd. onda sam zadovoljan. svi su govorili o velikoj zaduzenosti za razliku od hidre, a eno je, gubitak, smanjenje prihoda, nema novih poslova itd. pa sta im onda to vrijedi. ovdje imamo povecanje prihoda vec nekoliko godina i cini mi se da to moze dati neku garanciju da se dobro prolazi kroz krizu. ove godine mozemo ocekivati prve vece prihode od jpp iz koprivnice i zagreba. nije mi jedino jasno kretanje na burzi, je li u pitanju da nema novaca za bilo kakvo trgovanje sto je opcenito lose za cijelo trziste, je li u pitanju strah od ulaganja u ovaj sektor ili je nesto trece sto ne vidim. dajte mi onda recite, nemojte samo davati palac dolje ili gore…

zapravo kad malo bolje razmislim vjerojatno je da vecinu prodaje obavljaju radnici, jer svi ostali su je kupili po mnogo vecoj cijeni. s druge strane vecina ovo moze samo gledati, oni koji imaju vjerojatno cekaju da netko prvi potegne pa da budu sigurni da treba kupovati… opet cekamo…

sto ocekujete za prvi kvartal? prosle godine umjesto dobiti imali smo gubitak koji nam je upropastio cijelu godinu (-9m kn), koliko vidim meteo statistike sada imamo nadprosjecno topli sijecanj, a veljaca se cini isto ok. pa ako ne budemo imali drasticno bolji rezultat u odnosu na proslu godinu okacit cu se o prvu banderu. Kazu da za 2014. vec imaju ugovoreno 76% planirane realizace (prosle veljace je za 2013. bilo 77% i plan su brzo ispunili i prebacili), ali ne znamo kakav je taj plan a ovu godinu (barem nisam nigdje vidio). Buduci da zadnjih par godina imaju porast prihoda pretpostavljam da je visi od prosle godine, pogotovo ako znamo da rijelaznih radova za sljedecu 2015. godinu imaju u 10% visem iznosu nego sto je bilo prosle. E sad, ti JPP aranzmani su malo zakomplicirali te izvjestaje i stvarno se ne snalazim u svim tim financijama, pa ako ima neki forenzicar da nam da bolji uvid bujrum ljudi, samo nemojte mantrati o velikoj zaduzenosti bez da nam fino objasnite prirodu tih dugova i mogucnosti otplate, jer po tome svemu sto se prica vec par godina tehnika je trebala odavno biti u predstacajnoj, a ne svake godine imati dobit i porast prihoda. Sto se tice radnika, znam da su neki ostali bez posla i mi ih na burzi onda jos peljesimo kad prodaju dionice na ovim cijenama kako bi platili rezije, zao mi ih je ali sta mozemo…

Za prvi kvartal je teško išta prognozirati. Zbog specifičnosti građevine, on ovisi više o događajima prošle godine. Ali pravo pitanje jest – kakvi će biti Q3 i Q4, budući da se u Q1 i Q2 grupa rješava otprilike petine radnika i tehničkog osoblja te posljedičnog ukidanja nekih pogona i odjela.

Još jedno pitanje jest – ako je milion kuna profit, što je sa isplatom dividendi?


Još jedno pitanje jest – ako je milion kuna profit, što je sa isplatom dividendi?

[emo_beztona]

btw, zakaj Tehnika tolko i redovito pada? I dokle?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

cini mi se da je vecina naloga na prodaji samo virtualna, nalozi veliki a promet nikakav. kupnja ceka da im nesto upadne a kako jos uvijek nema puno ulagaca koji su spremni sada uci u ovaj sektor onda to funkcionira, kad netko proda pojavi se jos toliko ali taman da stvar i dalje funkcionira. nista se nece dogoditi dok ne dodje neko fenomenalno izvjesce ili dok ne bude objava velikog posla (recimo onaj buduci trg pravde, ali tesko to ide hrvatskim tvrtkama). ova godina bi mogla biti za skupljanje, a sljedeca za uzivanje, ako prezivimo masakr. problem je dakako da vecina nece zaraditi ovdje vec ce samo doci na nulu, oni koji su prodavali da snize ulaz su nas jos dodatno zakopali i tako to ide hehe

Zanimljivo, netko skuplja s automatskim nalogom po 25 komada. Svako toliko postavi novu gornju granicu do koje diže i to je to. Što upadne, upadne. A ovi na prodaji su nagazili k’o da nema sutra. [emo_zacudjen] Book je ispod 0,3, pozitivno FI za 2013., MCAP (trenutni) cca 87 mil. Ugovorenih poslova za 2014. preko 75 %. Ne kužim…[emo_zacudjen]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Zanimljivo, netko skuplja s automatskim nalogom po 25 komada. Svako toliko postavi novu gornju granicu do koje diže i to je to. Što upadne, upadne. A ovi na prodaji su nagazili k'o da nema sutra. [emo_zacudjen] Book je ispod 0,3, pozitivno FI za 2013., MCAP (trenutni) cca 87 mil. Ugovorenih poslova za 2014. preko 75 %. Ne kužim…[emo_zacudjen]

baš zbog toga što si naveo volio bih da padne i na 400, pa da dopunim košaru 🙂
danas se lupa po bidu kao da će sutra stečaj [emo_zloban]

Čini se da uvijek donosim loše vijesti. Da li je itko od vas razmišljao o 21.3 kad se revidira Crobex iz kojeg će THNK izaći 99.99% pa će je i indeksni fond morati prodavati?

A koje će onda dionice ostati u crobexu i šta će se dogoditi sa dionicama koje izađu silom prilika? Znači li to da se tim dionicama(koje izađu)neće moći trgovati ili će ih fondovi morati prodavati,jer nisu u crobexu a to je uvjet da bi ih imali u portfelju? Koliki će morati biti opseg i količina trgovanja da bi se ostalo u crobexu?


Čini se da uvijek donosim loše vijesti. Da li je itko od vas razmišljao o 21.3 kad se revidira Crobex iz kojeg će THNK izaći 99.99% pa će je i indeksni fond morati prodavati?

Dionica je ušla u sastav Crobex-a pri zadnjoj reviziji od 23.09.2013. godine. Na dan 24.09.2013. prosječna cijena je bila 658,50 kn. Danas je prosječna cijena (trenutno) 462,57 kn. To je pad od skoro 30 %. Dakle dionici ništa nije pogodovalo za rast to što je bila u sastavu Crobex-a ovih pet mjeseci, već je izgubila na vrijednosti kao da u najmanju ruku ide u PSN. [emo_vrtimise]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

New Report

Close