THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uoči Božića, tradicionalno lešinari otkupljuju dionice od radnika – radničke klase- dioničara/ Tehnike…/
Narod mora preživjeti, i to malo dionica što im je ostalo- OVIH DANA
donijet će na pladnju BROKERIMA, u najbližim poslovnicama , gdje će
unovčiti- kako tko- pokoju dionicu ili više..za potrebe obiteljskih
uobičajenih troškova ……..u ovo vrijeme….
Investitori koji imaju duže vrijeme ove dionice, po ovim cijenama ih sigurno
neće prodavati, ako su izdržali do sada…to nema veze k Katarom ili bez njega,
isto je…
Način prodaje dionica od radnika Tehnike- poznat je DRUŠTVU, odnosno preporukama koje Uprava daje , kad je u pitanju jeftino skupljanje papira…
KOliko toga je kupio , putem brokera- određeni dio – investitora bliskih
Upravi- nije mi poznato.
KOliko je ostalo dionica u rukama radnika- dioničara, na žalost – ne znam, jer
nisam proučavala niti znam početak privatizacije ove tvrtke.
MOžda netko ima podatke? Hvala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kako god, stabilna je iznad 700 kuna. Do neki dan bida skoro nije i bilo.
Treba uzeti u obzir i činjenicu da je IGH uvijek bio 50 posto iznad cijene Tehnike, što će reći da Tehnika čak u proteklom razdobljnu nije niti pala koliko je mogla. Tako da dobro je ovo iznad 700 kuna za sve one objektivne.


Treba uzeti u obzir i činjenicu da je IGH uvijek bio 50 posto iznad cijene Tehnike, što će reći da Tehnika čak u proteklom razdobljnu nije niti pala koliko je mogla.

Logika ti je malo jača, znači nisu bitni rezultati i dobiveni poslovi nego odnos cijene između IGH i Tehnike. Po toj logici ako IGH ode u stečaj mora i Tehnika [emo_vrtimise]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

@ Stardust

Jedino si zanemario činjenicu da Tehnika ima ili nema posla i o tome ovisi njen opstanak, a IGH ima posla bilo gdje da se bilo što gradi od strane bilo kojeg izvođača, a što treba nadzor, uporabnu dozvolu i ostalo. A toga uvijek ima. Kolika god kriza bila. Tako da ipak malo razmisliš o svojoj, a ne mojoj logici.
I nemoj vjerovati u nepogrešivost vlastitog mišljanje, jer već tu griješiš. Očito.


Kako god, stabilna je iznad 700 kuna. Do neki dan bida skoro nije i bilo.
Treba uzeti u obzir i činjenicu da je IGH uvijek bio 50 posto iznad cijene Tehnike, što će reći da Tehnika čak u proteklom razdobljnu nije niti pala koliko je mogla. Tako da dobro je ovo iznad 700 kuna za sve one objektivne.

Nije IGH “uvijek bio 50% iznad cijene Tehnike”. Tehniku je “prerastao” tek po dolasku Jure Radića, HDZ-a i “glamuroznih” poslova u cestogradnji, plaćenih višestruko od tržišnih cijena (doći će i to do suda). Kako se takvi “poslovi” više neće dobivati (u Crnoj Gori su nudili trećinu cijene u Hrvatskoj iako je vrijednost investicije veća), monopoli će umrijeti ulaskom u EU, a “velikih poslova” po Rusiji nema (u Americi bi za objavljivanje takvih lažnih vijesti mnogi završili u zatvoru) budućnost IGH-a mi baš i ne izgleda tako ružičasta…Na drugoj strani Tehnika je dokazano najbolja hrvatska firma u visokogradnji i vjerujem da će i dalje rasti (radio sam u njoj pa znam)…Btw. nije IGH nikakav “think-tank” hrvatskog građevinarstva, a neće ni biti… Ima puno firmi koji iste usluge pružaju puuuuno bolje (i jeftinije) od njih, puno pravih stručnjaka je već otišlo, a bez Marine više nemaju ni prednost pri izdavanju dozvola….

@ CoRot2em

Nisam ja nigdje napisao da je moje mišljenje nepogrešivo…zašto bi bilo…al pisat ovakve stvari o odnosima cijena dviju firmi i procijenjivat vrijednost jedne u odnosu na drugu je neozbiljno…ne zagovovaram ni IGH ni Tehniku, ali očito nisi upućen koliko Tehnika ima poslova i kako posluje, možda pogledat zadnje FI ove dvije firme ne bi bilo na odmet.
Da sažmem, mislim da su i IGH i Tehnika debelo podcjenjeni, ali je Tehnika trenutno daleko bolje firma.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

PBZ Skrbnički- 300 komada….nastavlja se prodaja..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vidite li vi ovaj smijesan ask?


Vidite li vi ovaj smijesan ask?

srećom pa su na bidu tisuće i tisuće na kupnji [emo_palacd]

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...


Vidite li vi ovaj smijesan ask?

Da, idealna situacija za lomljenje aska uz dvoznamenkasti rast…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Prodali su što od stanova?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



ja mislim da je nakon zadnjeg loseg izvjesca doslo do obrata kod thnk i da investitori idu u novi val izlazenja iz dionice…sad ulazu samo oni jako dugorocni kojima nece bit bed ako padne duplo,jer su im bitne kolicine-vidjeli danas
i dr koji ce vjerojatno svjedocit daljnjem padu su mali spekulanti koji jos odrzavaju cijenu koliko toliko
i likvidnost je sve gora,po tom se isto vidi
sve u svemu razocaranje

[/quote]

ahaaa…a od tada je opet grebla po dnu…

a koji to poslovi?? s onima koje je imala je imala lose rezultate…a kad krene ciscenje bilance budu vjerojatno i losiji..ne?
***obrisano***


Prodali su što od stanova?

možda svoje privatne, da [emo_smijesak]pokupuju dionice

Dvije novije vijesti na stranici tehnike:

1. Ugovor o izvođenju radova na lokaciji Draškovićeva 26 , Hrvatski Telekom d.d.

– ne pise iznos: http://www.tehnika.hr/USER/AspCode/DspLnk.asp?IdL=4582788_8221050

2. Tehnika d.d. prikuplja ponude za iskaz interesa za kupnju nekretnina na lokacijama Radnička i Resnik.

http://www.tehnika.hr/USER/AspCode/DspLnk.asp?IdL=1568110_7733837

Ima netko ideju za koliko bi se ta zemljista mogla prodati?

Ako i postaviš pitanje za Upravu, oni ti neće odgovoriti, jer se ne ponašaju, kao
da imaju bilo kakve obaveze prema dioničarima. Nikad ih nisu cijenili, i ignoriraju sve primjedbe , kritike i prijedloge.
Takvo ponašanje Uprave, pa i njihovih brokera, koji dionicu drže na ovim cijenama
a potrebno je neznatno novaca više, za održavanje kuturnije cijene , pokazuje,
da je vlasnička struktura, kao i kod HDEL.a izmijenjena, ulaskom partnera, bliskih Upravi, te da samo odlučivanje, nema nikakve veze sa slobodnim dinamičnim tržištem burze.
Za to je kriva Hanfa. Ona dozvoljava pasivan odnos prema ulagačima, ne kažnjava izostanak pravovremenog informiranja, i ne ispituje partnerske odnose u vlasničkoj strukturi- tamo – gdje DRžava nije direktno ugrožena, jer ima udjele, makar i sitne.
Hanfa je tu – na čelu ,radi interesa RH, a vrijeme pokazuje, da UOPĆE NE REAGIRA na propuste kada su u pitanju kompanije i zaštita malih ulagača bez učešća RH. Ko da nismo dio ove države, tako se prema nama ponašaju.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close