THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja osobno a vjerujem i drugi dioničari mislimo da može i niže od 700 kuna.

Hoće li ispod 700 kn, ne znam, ali kako je danas krenulo, do kraja tjedna bi mogla završiti dobro ispod 900 kn.

Prvi H skrivena količina na kupnji je na 770 a drugi H je na 500 ako gledamo da je tek tu donekle ozbiljnija kupnja oda je pad neminovan.


Prvi H skrivena količina na kupnji je na 770 a drugi H je na 500 ako gledamo da je tek tu donekle ozbiljnija kupnja oda je pad neminovan.

Za sve koji se muče pokušavajući odgonetnuti o čemu se tu dovraga radi….ovo je Šefofski jezik i pravopis tzv. ko zna razumet će

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa



Prvi H skrivena količina na kupnji je na 770 a drugi H je na 500 ako gledamo da je tek tu donekle ozbiljnija kupnja oda je pad neminovan.

Za sve koji se muče pokušavajući odgonetnuti o čemu se tu dovraga radi….ovo je Šefofski jezik i pravopis tzv. ko zna razumet će
[/quote]
Što reći za čovjeka koji se lovi za svako krivo slovo ; Vaš link

Vatreni možda je šef i bio sramota foruma ali od kada njega nema ti držiš definitivno prvo mjesto sa glupim i zlobnim upadicama većini forumaša neznam koga se još nisi dotaknuo ako se ti time ponosiš trebaš znati da se pametni toga srame ali što ćeš nikad nisu svi isti.


Što reći za čovjeka koji se lovi za svako krivo slovo ; Vaš link

Vaš link
Evo recimo u Gvajani i nije tako strašno…

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Prvi H skrivena količina na kupnji je na 770 a drugi H je na 500 ako gledamo da je tek tu donekle ozbiljnija kupnja oda je pad neminovan.

Između 500-600 kn.
Tu bi trebala biti čvršća potpora.


Između 500-600 kn.
Tu bi trebala biti čvršća potpora.

Hm, 900 kn, neobično visoka cijena za dionicu čiji je PE = 58, neto profitna marža simboličnih 0,33%, zaduženost u odnosu na vlasnički kapital značajna…a cijela branša općenito na klimavim nogama…ima čvršćih dionica na ZSE koje se trže po puno povoljnijim pokazateljima, kad bi se tržile kao THNK, bile bi (teoretski) valjda na 2-3 puta višim cijenama. Kako to pojasniti? Što drži ovu dionicu na ovoj razini?



Prvi H skrivena količina na kupnji je na 770 a drugi H je na 500 ako gledamo da je tek tu donekle ozbiljnija kupnja oda je pad neminovan.

Između 500-600 kn.
Tu bi trebala biti čvršća potpora.
[/quote]
To bi bila realna cijena dionice Tehnike.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

http://danas.net.hr/novac/page/2011/11/21/0168006.html


http://danas.net.hr/novac/page/2011/11/21/0168006.html

Ta nepobitna činjenica nas dovodi do zaključka da i cijene dionica građevinara idu još niže.

Nisam pratio pa tako nisam znao da je Tehnika suvlasnik Ingre i da se nalazi na 7. mjestu (450.000 dionica x trenutačno 7 kn = 3,15 milijuna kuna) na listi dioničara Ingre.

Je li netko zna kad su postali dioničari i koliko su izgubili drastičnim padom cijene Ingre? Pitam jer se na priloženoj grafici vidi cijena Ingre od 48 kn što bi bilo preko 21 milijuna kuna… Ne znam, evo, kažem, možda su ju kupili jeftino prije puno godina itd.

Nadalje, kako se knjiže takvi udjeli u bilanci tj. pod kojom vrijednosti se trenutačno vode?


Nisam pratio pa tako nisam znao da je Tehnika suvlasnik Ingre i da se nalazi na 7. mjestu (450.000 dionica x trenutačno 7 kn = 3,15 milijuna kuna) na listi dioničara Ingre.

Je li netko zna kad su postali dioničari i koliko su izgubili drastičnim padom cijene Ingre? Pitam jer se na priloženoj grafici vidi cijena Ingre od 48 kn što bi bilo preko 21 milijuna kuna… Ne znam, evo, kažem, možda su ju kupili jeftino prije puno godina itd.

Nadalje, kako se knjiže takvi udjeli u bilanci tj. pod kojom vrijednosti se trenutačno vode?


Ako je to stvarno istina to je dodatni uteg oko vrata Tehnike.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

žalosna je činjenica da kod nas vrijednost kompanija nije u korelaciji sa vrijednošću dionica i naša burza je samo smiješan pokušaj imitiranja sličnih institucija u razvijenom svijetu. Da li se netko zapitao na kojim temeljima su nastali i koliko zapravo vrijede kamgrad, tehnobeton, stipić grupa i slične novokomponirane kompanije kojih nema na burzi a uzimaju najviše poslova ponajprije od države.

Vidim – kako ste opet počeli gaziti po građevinarima radi boljeg ukrcaja- da ću si morati opet ostaviti novce za dokup ! Pa , dajte prestanite , molim Vas…
Otkad ove kompanije na burzi ŽIVE OD PRODAJE STANOVA ????
Ingra je skoro sve rasprodala u Dubrovniku, Tehnika ne znam što nudi, ali, kad saam tražila neki manji stan na njihovim stranicama bilo je sve takvo prodano, ostalo je par većih, a VDKT, i Hdel ..
ne grade stanove..
IGH živi od konzultacija i atestova……nadzora i sl…..

Ingra nije naplatila svoja potraživanja , zato je FI bio takav, razgovarala sam s njima…..a uskoro
očekuju pomak na bolje …pto ćete onda kad prvi put krene dobar izvještaj…piliti po člancima
iz novima….?

Pratila sam top10… Ovih tjedana bili ste zaokupirani drugim dionicama…/ NIJE BILO KUPNJE
OD STRANE TOP 10 – NA GRAĐEVINI SKORO NIKAKVE /

Sada su cijene građevinara pale…i umjesto da ih SAD KUPUJETE … i samim time malo
vratite na razine gdje su bile- POČELI STE POKVARENO skupljati članke- slagati ih
u medijsku forumsku propagandu – KAKO BI IH KUPITI na vrijeme…ŠTO NIŽE…!

Samo ćete napraviti ŠTETU na taj način….kUPIT ĆETE JEFTINIJE – jer nemate novaca- ponovno
ih vratiti na mjesto s cijenom gdje su bili- I ONDA ZA PAR JEFTINIH KUPNJI ZA 20- 30 %
SPUSTITI DUGOROČNO CIJENU ……………? opet ćete pljuvati cijelo tržište i cijelu građevinu…

Zato se ljutim na Upravu tih građevinara – što te cikluse na burzi NE PREPOZNAJU –
I NE PROPOZNAJU KRIMINAL I ZLOUPOTREBU ovog načina pisanja- jer kad bi
to vidjeli- onda bi to i SPRIJEČILI – kupnjom za trezor- a to stvarno nisu velike količine-
jer se radi o par invesitora – brokera , koji pokušavaju spašavati ono što se spasiti dade….

Dečki, ja sam u investiranju seljo-beljo s kapitalom na ZLATNOJ SREDINI FENOMENALNIH
BROKERSKIH EMINENTNIH DRUŠTAVA U Hrvatkoj….i nemojte me .e.at u zdrav mozak!!!

Samo radite štetu nepotrebnu radi male razlike u cijeni……Odite na KOEI, PTKM..
LEDO…ATGR i slične ..pa tamo pišite iz medijskih članaka gluposti !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close