THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

obzirom da smo postali osjetljivi na sve i svašta , a najmanje na stvarne pokazatelje mogla bi se i ova situacija iskoristiti kao “negativna” te prisiliti određene ulagače na jeftinu prodaju odnosno osigurati drugima ulaz iz snova. U usporedbi sa tim u istom sektoru imamo Industrogradnju koja je blokirana već godinu dana, potpuno je insolventna, zatrpana tužbama, ovrhama – nedavno i javni slučaj zgrade u Dubravi , a dionica bez značajnijih promjena na dole, baš suprotno uvijek su značajne promjene u smislu porasta vrijednosti. Tako da….više je to psihološka manipulacija nego…za mene je to buy ako dođe na razine od prije par dana i niže.

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

Po meni ,će nažalost paničari pobjeći glavom bez obzira i otjerati tehn u blokadu.
Ne pada mi na pamet prodavati najjeftinijeg građevinara po siću.
Prognoziram promet 220 k i završnu cijenu 4800.
U petak smo preko 5000.

Sad će negdje stići očitovanje uprave da članak u novinama nema veze s vezom…

[cry]Županijsko državno odvjetništvo
Podnesen istražni zahtjev protiv osumnjičenih za “slučaj Kupske ulice”

Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu podnijelo je danas istražnom sucu Županijskoga suda istražni zahtjev protiv devet osoba i tri pravne osobe zbog opasnog izvođenja građevinskih radova što je prošloga rujna izazvalo urušenje dijela Kupske ulice u Zagrebu te štetu u neutvrđenom iznosu ali, kako je priopćeno, svakako većem od 300.000 kuna

Istražni zahtjev podnesen je protiv devet hrvatskih državljana – trojice rođenih 1966., dvojice rođenih 1954., dvojice rođenih 1963 i protiv hrvatskih državljana rođenih 1940. i 1942. te protiv tri pravne osobe – Tehnike d.d., Conexa d.o.o. i Interkonzaltinga d.o.o.

Kako se navodi u priopćenju ŽDO-a, istražni zahtjev podignut je zbog osnovane sumnje da su počinili teško kazneno djelo protiv opće sigurnosti opasnim izvođenjem građevinskih radova .Dodaje se da postoji osnovana sumnja da osumnjičenici, prilikom izgradnje poslovne građevine s podzemnom garažom investitora “Hrvatske elektroprivrede” d.d. iz Zagreba na lokaciji ulica Vukovarska-Kupska u Zagrebu, nisu osigurali obavljanje poslova izgradnje u skladu s temeljnim pravilima Zakona o izgradnji.

Osumnjičeni su projektant izvedbenoga projekta, glavni projektant glavnoga projekta poslovnoga kompleksa HEP-a, ovlašteni revident, inženjer gradilišta, voditelj građenja, stručni nadzornik građenja, nadzorni inženjer za izvođenje zaštite građevne jame, glavni nadzorni inženjer te odgovorna osoba za provedbu mjerenja i opažanja jer nisu osigurali izgradnju u skladu s temeljnim pravilima Zakona o izgradnji.

Zato se osnovano sumnja da je 23. rujna 2007. od 12,08 do 14,50 sati došlo do urušavanja istočnoga dijela zaštitne konstrukcije građevne jame u duljini od oko 40 metara, odnosno dijela Kupske ulice, nagloga prodora vode i erozije okolnoga tla te djelomičnog urušavanja obiteljske prizemnice u Kupskoj ulici broj 9, a time i do ugrožavanja života stanara Kupske ulice, stambenih objekata i samoga gradilišta. (H)[bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Šef: ” [cry]DORH zbog urušavanja Kupske ulice podnio prijavu protiv Tehnike, Conexa i Interkonzaltinga Business.hr/Hina 22.04.2008 19:51 Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu podnijelo je danas istražnom sucu Županijskoga suda istražni zahtjev protiv devet osoba i tri pravne osobe zbog opasnog izvođenja građevinskih radova što je prošloga rujna izazvalo urušenje dijela Kupske ulice u Zagrebu te štetu u neutvrđenom iznosu ali, kako je priopćeno, svakako većem od 300.000 kuna. Istražni zahtjev podnesen je protiv devet hrvatskih državljana – trojice rođenih 1966., dvojice rođenih 1954., dvojice rođenih 1963 i protiv hrvatskih državljana rođenih 1940. i 1942. te protiv tri pravne osobe – Tehnike d.d., Conexa d.o.o. i Interkonzaltinga d.o.o. Kako se navodi u priopćenju ŽDO-a, istražni zahtjev podignut je zbog osnovane sumnje da su počinili teško kazneno djelo protiv opće sigurnosti opasnim izvođenjem građevinskih radova .[bye][bye] ” Čemu [bye] ?

Nadam se da je kolegi matrixu sad jasnije čemu
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Šta, sad ćemo na svakoj stranici staviti dvaput tu istu vijest? Tek toliko da se ne zaboravi? [rolleyes]

bez argumenata, intuitivno sam siguran da sve kupljeno ispod 5 je više nego ok[thumbsup]

intuitivno ste u pravu. pokazatelji su na ispod 5000 odlični. nema zime za tu kupovinu.
pitanje je samo dali ćete je moć ulovit na 4200, 4600 ili 5000… ipak se tu radi o razlici značajnoj, naime 4200 podijeljeno sa 5000 je koliko?

dakle jako jako velika razlika, ako imate za ulozit stotine hiljada kuna. a postoji još uvijek izvjesna mogućnost da će to biti moguće.

mene osobno interesira kupovina po tim cijenama! [proud]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


intuitivno ste u pravu. pokazatelji su na ispod 5000 odlični. nema zime za tu kupovinu. pitanje je samo dali ćete je moć ulovit na 4200, 4600 ili 5000… ipak se tu radi o razlici značajnoj, naime 4200 podijeljeno sa 5000 je koliko? dakle jako jako velika razlika, ako imate za ulozit stotine hiljada kuna. a postoji još uvijek izvjesna mogućnost da će to biti moguće. mene osobno interesira kupovina po tim cijenama! [proud]

Kad to tako postaviš, mene interesira da ne kupiš po tim cijenama. 🙂

Kupili vi po 4200 ili po 5000 sve je jedno kada cijena bude iznad ***obrisano***
Problem je naše prokleto sudstvo koje je brzo kao puž.
Tehniku ne može uništiti presuda nego zbog sporosti sudstva dioničari mogu izgubiti živce i počet prodavat.
Svi živite u RH pa znate o čemu pišem , na žalost.[bye]

http://www.lse.co.uk/ShareChart.asp?sharechart=KLR&share=keller_grp

http://www.poslovni.hr/57816.aspx

Da li je moguće uporediti ove dvije dionice?
Građevinari su jedni i drugi, razlika u tržištu ogromna. Keller je “svjetska” firma, a sličnost u trogodišnjem-petogodišnjme periodu kretanja dionice vrlo velika.

Dan nakon prve objave u dnevniku o zabrani radova zbog Kupske pobjegao sam iz ove dionice zauvijek po 7.100,00 kn (iako da sam bio malo spremniji mogao sam i povoljnije za koju stotinu kuna). Novce sam tada uložio u IGH po 11.700,00 kn. Tada sam čitao po forumu da su to gluposti i da je dionica odlična za kupovinu zbog fundamenata. Iako sam od cijelog portfelja na Tehnici najviše bio u minusu, a također sam ušao zbog tih istih fundamenata po daleko većoj cijeni, nisam imao živaca gledati kako će svaki put kad se spomene Kupska ona padati bez obzira na rezultate. Tako je bilo i danas i puno sam sretniji što se više ne znojim s Tehničarima koji u ovim situacijama počnu ponovo razglabati o fundamentima koji više nikoga ne interesiraju. Sretno! [bye]

New Report

Close