THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Naravno da će ići dolje. Pa Zagreb je postao grad nepodnošljiv za bilo kakav pristojan život.

možemo se samo nadati da će ići dolje, ovakav rast nikome nije dugoročno koristan

Heaven or Las Vegas

Ove godine je ponuda prestigla potraznju u ZG. Vec se osjeti pad potraznje, recimo lokacije koje su isle za 3000+ sad je tesko prodat za 2800. Znam za jedan slucaj gdje su ljudi placali 2800+ za stan, a sad se u istoj zgradi prodaju stanovi po 2400 i manje. Dobre lokacije i dalje relativno drze cijenu, ali vise ne prolazi svaka pseca kucica kao “urbana vila”. Jedino kolko cujem, zagrebgradnja uprkos naftnoj vodi nema problema sa prodajom na vrbanima [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

budd:

Naravno da će ići dolje. Pa Zagreb je postao grad nepodnošljiv za bilo kakav pristojan život.

Prije se naravno gospodo raspitajte kolike su cijene kvadarata stana u Sloveniji, odnosno Ljubljani sada , kakve su bile cca 3 god. pred ulazak u EU, a kakve su procjene da će biti sutra pa onda iznosite paušalne procjene.

A da možda s Londonom uspoređujemo? Znam vrlo dobro kakve su cijene u Ljubljani i to nema veze s zdravom pameću. Kad će ljudi konačno shvatiti da nije potrebno živjeti u Zagrebu, da to nije bit života, tada će i cijene pasti. U prvih 6 mjeseci ove godine prodano je manje od 500 novih stanova. Dobar indikator kuda sve to vodi.

Da se osvrnem na današnje trgovanje – optimizam iznad svake razumne granice. Treba se zapitati tko će u budućnosti htjeti angažirati Tehniku, a da projekt nije gradnja bazena.

Hell is Empty and all the Devils are Here



Da se osvrnem na današnje trgovanje – optimizam iznad svake razumne granice. Treba se zapitati tko će u budućnosti htjeti angažirati Tehniku, a da projekt nije gradnja bazena.

Bandic, bez brige. Ako ga Filipec svoji izjavama ne razljuti.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

budd:


Da se osvrnem na današnje trgovanje – optimizam iznad svake razumne granice. Treba se zapitati tko će u budućnosti htjeti angažirati Tehniku, a da projekt nije gradnja bazena.

Bandic, bez brige. Ako ga Filipec svoji izjavama ne razljuti.

To možemo očekivati[smiley2]

Hell is Empty and all the Devils are Here

..A mogel bi se Bandić i okupati u ovom novom olimpijskom bazenu …i ispiti koju čašu da pokaže da je voda super….[smiley7]
..Šteta za Tehniku…osobno mislim da će se to debelo osjetiti…


..A mogel bi se Bandić i okupati u ovom novom olimpijskom bazenu …i ispiti koju čašu da pokaže da je voda super….[smiley7]
..Šteta za Tehniku…osobno mislim da će se to debelo osjetiti…

A jadan Bandic, bas ga stislo sa svih strana i to pred izbore. Srecom pa je po pitanju novog bazena investitor HEP (AKA drzava), pa ce vjerovatno to dvoje zrtveno janje potrazit negdje drugdje.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Neće to više dolje, predobra je to firma… a što se tiče cijene kvadrata u ZG, ulaska u EU jednog dana, mislim da ZG nije grad gdje će se dogoditi ono što se dogodilo u ostalim glavnim gradovima novih članica, tj. da su cijene pale i po 30%. Zagreb, na žalost, neće pojefitiniti… živi bili pa vidjeli. Može biti ovako kako je sad u najboljem slučaju, ili samo skuplje. [smiley7]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


Neće to više dolje, predobra je to firma… a što se tiče cijene kvadrata u ZG, ulaska u EU jednog dana, mislim da ZG nije grad gdje će se dogoditi ono što se dogodilo u ostalim glavnim gradovima novih članica, tj. da su cijene pale i po 30%. Zagreb, na žalost, neće pojefitiniti… živi bili pa vidjeli. Može biti ovako kako je sad u najboljem slučaju, ili samo skuplje. [smiley7]

Npr Ljubljani prosječan metar kvadratni je bio 1500 eura prije EU, a sada nakon ulaska i stabilizacije, 2500 eura.
To nam može poručiti jedino da će m2 rasti, samo pitanje je da li će domaće stanovništvo moći pratiti taj trend…

Sto ja znam, investitor u stanogradnji dere trenutno neto profitnu marzu 30-50%, ovisno kolko je spretan i poduzetan. Nevjerovatno, ali neki ipak uspijevalju radit i s gubitkom kolko znam!? To je prevelika marza da se ne pojavi ponuda.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Npr Ljubljani prosječan metar kvadratni je bio 1500 eura prije EU, a sada nakon ulaska i stabilizacije, 2500 eura. To nam može poručiti jedino da će m2 rasti, samo pitanje je da li će domaće stanovništvo moći pratiti taj trend…

Prosječni metar će rasti, samo je pitanje tko će ga platiti. Otvaranjem HROK-a u kojem je vidljiva sva kreditna (ne)sposobnost građana smanjit će mogućnost daljnjeg zaduživanja, a imajte na umu da 2/3 ukupnih kupnji upravo dolazi iz kredita.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Zagreb, na žalost, neće pojefitiniti… živi bili pa vidjeli. Može biti ovako kako je sad u najboljem slučaju, ili samo skuplje.

Kolega prepustimo da cijene stanogradnje određuje tržište, tj. zakon ponude i potražnje……..u zadnje vrijeme je potražnja 20-30 posto niža s tendencijom pada od 15-20 posto godišnje…………….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close