THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Agonija se nastavlja, i ne vidi joj se tako brzo kraj………………

Događaji dana

Datum objave 24.09.2007 16:00
Zadnja izmjena 24.09.2007 18:46
Pošalji na mail Pošalji na mail Ispiši Komentiraj
Događaji dana
Zidovi pucaju, evakuirani HEP, Reiffesen i Mirovinski fond Piše: A. Milković, M. Batinica, S. Trajković i V. Nezirović
Foto: Bruno Konjević/Cropix

ZAGREB – Zbog nastavka urušavanja tla u Kupskoj ulici te mogućeg pada dva krana visoka 50 metara i teška 200 tona danas su hitno evakuirani uplašeni zaposlenici Raiffeisen banke, Hrvatskog mirovinskog fonda i HEP-a te stanari nekoliko obližnjih ulica koji se nalaze u blizini opasnih dizalica.

Iako zagrebački gradonačelnik Milan Bandić i glavni direktor Tehnike Filip Filipec tvrde da je stanje pod kontrolom i da se jezero duboko 17 metara dubine intenzivno zatrpava šljunkom, nekoliko svjedoka otkriva da su unutarnji zidovi okolnih zgrada već počeli pucati.

Podsjetimo, jučer se, samo pet minuta nakon što je 60-ak stanara napustilo svoje domove, urušila kompletna Kupska ulica zajedno s jednim dijelom konstrukcije HEP-ove podzemne garaže, a za sobom su u provaliju povukli nekoliko dvorišta te dvije obiteljske kuće. Zahvaljujući pravovremenoj reakciji policije, nitko nije stradao, a većina stanara je poslije evakuacije bila smještena u gradski hostel u Remetincu.

Unatoč alarmantoj situaciji u Tehnici kažu da se zasad ni jedan od kranova nije pomaknuo te dodaju da se nadaju kako će rupu, koja se sve više pretvara u golemo jezero, zatrpati za manje od tjedan dana, nakon čega će početi sanacija konstrukcije garaže i nastavak gradnje.

– Trenutno analiziramo cijeli teren i danas ćemo dati prijedlog sanacije koji će voditi najbolji građevinski stručnjaci pod kapom Instituta građevinarstva Hrvatske (IGH). Za sada znamo samo da je konstrukcija pukla na dijelu koji je pod najmanjim opterećenjem, no još ne vidimo poseban razlog da počnemo s uklanjanjem dizalica. Više će se znati sljedećih dana – rekao je danas Filipec.

U Ministarstvu zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva tvrde da građevinska inspekcija na gradilištu HEP-ove zgrade provjerava kvalitetu betona, čeličnih konstrukcija i standarda gradnje. U suradnji s Hrvatskim vodama istražuje se jesu li i podzemne vode utjecale na urušavanje.

– Zasad se pretpostavlja da su podzemne vode jedan od uzroka – tvrdi Kata Gojević, glasnogovornica Ministarstva zaštite okoliša.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Sad gledao Dnevnik.
Osim katastrofičnih prizora, govorilo se o velikom padu cijene na burzi i o
velikim tužbama protiv Tehnike.
A čujem i da je Filipec sa svojom press konferencijom bio nalik slonu u staklarskoj radioni.
Očekujem sutra cijenu od 8500

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Tehnika je balon kakvog nema P/E oko 145 a P/B 4.21… stoga me ovakvi padovi ne čude… bit ce ih vjerojatno jos vise… realna cijena je oko 2000 kn…

Budale vladaju svijetom


”čuj, kada investitoru propadne pola kvarta u centru Zagreba to sigurno nije samo računica troška sanacije i zbrinjavanja… ovakvi slučajevi, barem u zapadnim zemljama, ozbiljno uzdrmaju firmu…. što će biti treba praiti , a po meni je ovo još dobro prošlo na burzi…” Kolega o čemu vi pričate, pa to nije problem Tehnike već gradskog poglavarstva što nije barem jednom u 20. st pokušalo obnoviti taj prostor, jer se navodese kuće iz 19,20.st. U zapadnim zemljama ovakvi poslovi se ne obavljaju jer nisu visoko profitabilni, a grad se više brine u tim zemljama o postojećoj infrastrukturi i njezinoj kvaliteti. Ako ovo želite okarakterizirati kao razlog koji bi rušio Tehniku, onda stvarno mogu reći da ste se uklopili u masu pilića koji ne razumiju kretanje tržišta i razloge koji bi trebali utjecati na dionicu u užem, ali i širem smislu, bez uvrede. Pozdrav

to što ste naveli nikako ne opravdava niti Tehniku, niti grad a na kraju niti ovo što se desilo.. pročitajte post prije nego klinete “Pošalji”….

nema nikakve uvrede, barem ne od ovakvog odgovora, jedino gubljenje vremena…. vidim vas je veća panika ulovila od kolega “pilića” , dobro ste se razmahali postovima…


Kakvi paničari postoje u Tehnici! [smiley8] Sruše se tri kuće, a oni odmah prodaju svoje dionice. Pih… [smiley1] Tehnika je zakon. [smiley2]

hoćemo biti malo sarkastični, bude se Tehnika potrudila da izgradi najljepše urbane vile “Kupski vrtovi” na mjestu nesreće [smiley1]


_Mrzljak_: ” 25_crveno: ” Ivan_Drago: ” [ svaka cast onom ko je kupio na 9533,00 15 10:38:32 ” Evo da se pohvalim, to sam bio ja! Ajd da se i meni koji puta posreći da pogodim dno! [smiley2]…” respekt … inače meni se ovaj pad danas čini prevelika reakcija na jučerašnji nesretni događaj .. ili je to samo bio triger za one koji već neko vrijeme razmišljaju o prodaji ove dionice .. ” a čuj, kada investitoru propadne pola kvarta u centru Zagreba to sigurno nije samo računica troška sanacije i zbrinjavanja… ovakvi slučajevi, barem u zapadnim zemljama, ozbiljno uzdrmaju firmu…. što će biti treba praiti , a po meni je ovo još dobro prošlo na burzi.

Pametan ne komentira sve gluposti


Sad gledao Dnevnik.
Osim katastrofičnih prizora, govorilo se o velikom padu cijene na burzi i o
velikim tužbama protiv Tehnike.
A čujem i da je Filipec sa svojom press konferencijom bio nalik slonu u staklarskoj radioni.
Očekujem sutra cijenu od 8500

Je kolega,da. Sve u cilju drukanja, da bi se moglo dokupiti jeftino poslije THT-a.
Već viđen scenario.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Vaš link
izdvajam: Geomehanički elaborat je izvela tvrtka “Prizma”

Pa šta sad svi prodajete, šta nije direktor (ili tko god je to već bio na televiziji) lijepo rekao da stanarima neće nadoknadit štetu [smiley7].

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Treba stvari gledat sa ljepse strane. Umjesto: “Porusili kuce”, treba reci: “Sagradili bazen”.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Umjesto da se svi bune, trebali bi biti sretni što će dobiti fine naknade za one straćare. Iz tog razloga, a kako THNK neće platiti naknade, dionica iste bi čak trebala i rasti – jer Tehnika radi na dobrobit pučanstva![smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

samo da ne potone cijeli kvart pa Tehnika može lijepo u stečaj skupa sa mojim dionicama. gdje im je bila pamet da grade na potoku, jesu li oni normalni[smiley7]

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

New Report

Close