THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čini se kolega da ćeš imati još priliku pa se stavi na kupnju…

…upravo mi uze riječ iz usta.

Ja sam vam to pošteno napomenuo već jučer da se možete u miru pripremiti. Nadam se da ste me poslušali, ali ako i niste, nema veze biti će drugih prilika.

Ne brine me ova sitna prodaja, nego onaj sa 230 kom, to je netko malo veći. Samo da nije neki fond koji prodaje da isplati udjelničare?

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo

Bandiću odobren kredit od 900 milja za gradnju Bandićevih stanova u Sesvetama.
A znate li tko je izvođać tog posla?

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka


Miro25: ” Tehnika je balon kakvog nema P/E oko 145 a P/B 4.21… stoga me ovakvi padovi ne čude… bit ce ih vjerojatno jos vise… realna cijena je oko 2000 kn… ” E sad si ti pao s neba . Baš nam trebaju ovakvi postovi od “pravih znalaca”

Pardon P/E je 130 😉 Svejedno je ne bi kupio po ovoj cijeni… [smiley1]

Bojim se da bi sledećih par dana mogla nastaviti padati čisto tehnički ali na malim prometima

SAM PROTIV SVIH


Ja sam vam to pošteno napomenuo već jučer da se možete u miru pripremiti. Nadam se da ste me poslušali, ali ako i niste, nema veze biti će drugih prilika. Ne brine me ova sitna prodaja, nego onaj sa 230 kom, to je netko malo veći. Samo da nije neki fond koji prodaje da isplati udjelničare?

Kolega nema razloga za brigu, trenutna korekcija pred T-ht, koja je bilazahvatila općenito sve dionice, no dobro uskoro nam dolazi vrijeme koje je bilo prisutno početkom godine….ako se sjećate….[smiley11]


Bandiću odobren kredit od 900 milja za gradnju Bandićevih stanova u Sesvetama. A znate li tko je izvođać tog posla?

Da prijatelji su kupili 108 kvadratni stan za 1390,00 Eura kvadrat .

od TEHNIKE !!!

Nema glupih rupa i podzemnih potoka na tlu na kojem stoje kućice iz 1880. godine .

Možda je bilo i namjere oko jučerašnjih događanja u Zagrebu??? ” slobodne dvije parcele za gradnju”[smiley1]


Nema glupih rupa i podzemnih potoka na tlu na kojem stoje kućice iz 1880. godine .

Pa u tome je i stvar, Tehnika nema veze s time,naprosto, samo bi ‘pilići’ prodali dionice danas, ali dobro, na pogreškama se uči…

Nema glupih rupa i podzemnih potoka na tlu na kojem stoje kućice iz 1880. godine .

Nije bilo ni podzemnih garaža u to vrijeme…

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Kupska: Građevinsku jamu zatrpavaju, uzroke urušavanja istražuju
U Kupskoj ulici u Zagrebu, gdje se jučer urušila jednokatnica i nekoliko desetaka metara kolnika, danas se nasipava građevinska jama kako bi se povećala stabilnost postojećeg stanja, dok uzrok urušavanja analiziraju najrelevantniji stručnjaci iz Hrvatske predvođeni Institutom građevinarstva Hrvatske

To je danas izvijestio direktor “Tehnike” d.d., tvrtke izvođača radova, Filip Filipec na konferenciji za novinare u Hrvatskoj elektroprivredi (HEP), za koju “Tehnika” gradi novu poslovnu zgradu. Također je naglasio da je stanje na gradilištu stabilizirano te da nema opasnosti od rušenja dizalica jer su utemeljene na posebnim stupovima. “Sanacija stabilnosti krana izvodi se u skladu sa zahtjevima i nalazom državne inspekcije”, rekao je.

Geomehanički elaborat je izvela tvrtka “Prizma”, no nitko od njenih predstavnika danas nije bio nazočan konferenciji za novinare
Ugovor HEP-a i Tehnike o građenju nove poslovne zgrade potpisan je krajem 2006. Izvedbeni projekt zaštite građevinske jame projektirala je tvrtka Conex, koja je i izvođač radova na zaštiti jame. Nadzor izvodi tvrtka Interkonzalting, a reviziju projekta provodi zagrebački Građevinski fakultet. Geomehanički elaborat je izvela tvrtka “Prizma”, no nitko od njenih predstavnika danas nije bio nazočan konferenciji za novinare u HEP-u.

Pred zgradom HEP-a okupili su se i stanari Kupske ulice, želeći prisustvovati konferenciji za novinare, no to im nije bilo omogućeno, već je odlučeno da konferenciji prisustvuje tek jedan njihov predstavnik, Antun Kumer. Njega je najviše zanimalo hoće li stanari uskoro moći doći do svojih nužnih stvari kako bi mogli što lakše prevladati nastalu situaciju i kada će se moći vratiti kući budući da je teren još uvijek pod policijskom blokadom. Filipec mu je odgovorio da će za sanaciju biti potrebno određeno vrijeme, 10-ak dana, pa je preventivno bolje da zasad prespavaju u privremenom smještaju navodeći kako bi bilo dobro da im policija omogući da dođu bar do osobnih stvari. Na novinarski upit o naknadi štete stanarima, Filipec je odgovorio da će i pitanje štete sigurno doći na red, ali da je sada najvažnije da su stanari i kuće sigurni.

“Nažalost, još uvijek možemo govoriti o posljedicama, ali ne i o uzrocima”, rekao je gradonačelnik Milan Bandić
“Nažalost, još uvijek možemo govoriti o posljedicama, ali ne i o uzrocima”, rekao je gradonačelnik Milan Bandić, nakon hitno sazvane sjednice zagrebačkog Gradskog poglavarstva, te izvijestio da je danas dva puta bio u Kupskoj ulici gdje se šljunkom sanira jama. Pročelnik Gradskog ureda za zdravstvo Zvonimir Šostar je izvijestio da je 61 osoba iz Kupske ulice sinoć smještena u hostel u Remetincu gdje im je osigurana hrana i higijenske potrepštine, dok su stanari Plitvičke ulice, koji su noćas trebali biti preventivno evakuirani, smještaj našli kod rodbine i prijatelja. Bude li trebalo, možemo ih smjestiti u Grad mladih Granešina, rekao je Bandić odgovarajući na komentare da stanari nisu zadovoljni smještajem.

Na upit o tome je li se znalo da su se stanari žalili i ranije na probleme na gradilištu gdje se pojavila voda, Bandić je rekao da nije bio informiran ni o kom problemu osim da na gradilištu ima vode, ali to, kaže, i nije novost, jer Zagreb leži na podzemnim vodama. Komentirajući zahtjev oporbenih gradskih zastupnika da predsjednica Gradske skupštine sazove izvanrednu skupštinsku sjednicu, Bandić je rekao da za to nema potrebe jer u Zagrebu ni nema izvanrednog stanja. Danas je Poglavarstvo imalo svoju izvanrednu sjednicu, a o uzrocima nesreće i stupnju sanacije Gradska skupština bit će izviještena na redovitoj sjednici 11. listopada, naveo je. Bandić je najavio da će večeras posjetiti stanare Kupske privremeno smještene u hostelu

Heaven or Las Vegas

moj naklon svima koji su danas kupovali, a još veći onima koji nisu prodavali[smiley16]

Heaven or Las Vegas

New Report

Close