Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na Otvorenom rekli da je dobro vrijeme za kupovinu.

kako mi izgleda već zadnjih mjesec dana, sp 500 ima prvi target na ca 1100 , rečeno već više puta.
laku noć

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



evo dvije slikice.U obje je korekcija odrađena/odrađuje se u ZZ patternu.Kod 1. se odrađuje C val, dok je kod 2. ABC odrađen….već ćete skužiti [proud]

ajd malo to više pojasni, jer kod EWT kužim jedino da žene nosi minice kad je bull, a dronjke kad je bear.
hvala.

wunder i ostali potpisnici, neće vam kruna spast ak se ispričate.
[/quote]

haha….dronjci su popadali… istina,još malo guza žvaće gaće…. [cool]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika




evo dvije slikice.U obje je korekcija odrađena/odrađuje se u ZZ patternu.Kod 1. se odrađuje C val, dok je kod 2. ABC odrađen….već ćete skužiti [proud]

ajd malo to više pojasni, jer kod EWT kužim jedino da žene nosi minice kad je bull, a dronjke kad je bear.
hvala.

wunder i ostali potpisnici, neće vam kruna spast ak se ispričate.
[/quote]

haha….dronjci su popadali… istina,još malo guza žvaće gaće…. [cool]
[/quote]
znači depilirat noge još samo treba?
ostali EWTčari se slažu?




evo dvije slikice.U obje je korekcija odrađena/odrađuje se u ZZ patternu.Kod 1. se odrađuje C val, dok je kod 2. ABC odrađen….već ćete skužiti [proud]

ajd malo to više pojasni, jer kod EWT kužim jedino da žene nosi minice kad je bull, a dronjke kad je bear.
hvala.

wunder i ostali potpisnici, neće vam kruna spast ak se ispričate.
[/quote]

haha….dronjci su popadali… istina,još malo guza žvaće gaće…. [cool]
[/quote]

neko je tražio ispriku koju neće dobit dok god kodt ne padne na 1200 il industrogradnja na 600-700 jer su neke analize napravljene bez svakog fundamenta, razuma i ofrlje na što je reagirano!

za ostalo me ionako zaboli! [smiley]

@Dixi

Da li je to Elwave nacrtao? Mozes staviti da izvrti pa priljepit na forum samo ovaj treci val jer ne moze biti impuls s obzirom da mu val 4 ulazi unutar 2 vala. Trebao bi biti dupli zigzag, odn zigzag i extended flat i to truncated.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...





evo dvije slikice.U obje je korekcija odrađena/odrađuje se u ZZ patternu.Kod 1. se odrađuje C val, dok je kod 2. ABC odrađen….već ćete skužiti [proud]

ajd malo to više pojasni, jer kod EWT kužim jedino da žene nosi minice kad je bull, a dronjke kad je bear.
hvala.

wunder i ostali potpisnici, neće vam kruna spast ak se ispričate.
[/quote]

haha….dronjci su popadali… istina,još malo guza žvaće gaće…. [cool]
[/quote]

neko je tražio ispriku koju neće dobit dok god kodt ne padne na 1200 il industrogradnja na 600-700 jer su neke analize napravljene bez svakog fundamenta, razuma i ofrlje na što je reagirano!

za ostalo me ionako zaboli! [smiley]
[/quote]
ti ili stvarno ništa ne razumiješ (a pokušavao sam ti rastumačiti nekoliko puta) ili se praviš da ne razumiješ ili te jako boli prognoza i teško ti je samom sebi priznati vlastite pogreške u investiranju/trgovanju.
fundamenti, a ni zdrav razum, nemaju nikave veze s TA.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

hoćemo li danas bar malo predahnuti?



neko je tražio ispriku koju neće dobit dok god kodt ne padne na 1200 il industrogradnja na 600-700 jer su neke analize napravljene bez svakog fundamenta, razuma i ofrlje na što je reagirano!
za ostalo me ionako zaboli! [smiley]

ti ili stvarno ništa ne razumiješ (a pokušavao sam ti rastumačiti nekoliko puta) ili se praviš da ne razumiješ ili te jako boli prognoza i teško ti je samom sebi priznati vlastite pogreške u investiranju/trgovanju.
fundamenti, a ni zdrav razum, nemaju nikave veze s TA.
[/quote]

Upravo tako, slažem se u poanti sa vladom… TA zaista nema veze sa zdravim razumom i fundamentima… prije nekoliko poruka sam "klasificirao" crobex dioničare kao "zdravoazumne" (velika većina, cca 95%), "fundamentaliste" i "tehničare". I malo je apsurdno tražiti da TA analiza bude bazirana na fundamentima ili zdravom razumu… to su različite paradigme. moguće ih je kombinirati, kao što je već neko napomenuo, ali tražiti fundamente i zdrav razum u TA analizi?

pa i samo tržište se često ponaša suprotno zdravom razumu i fundamentima! upravo je jedna od poanti tehničke analize iskoristiti to što se većina ponaša zdravorazumski i predvidljivo.

fundamentalne vrijednosti se ne mijenjaju iz dana u dan, ali tržište pada i raste svaki dan. na koju foru onda napraviti tehničku analizu za određeni dan, a koja je bazirana na fundamentima? hmmm?

možda malo previše filozofiram, ali vidljivo je veliko nerazumijevanje kod nekih… no hard feelings dečki, ali ovo je tema za TA. zaključci su ponekad suprotni zdravom razumu, fundamentima i kontraintuitivni. naučite se živjet s tim.

Pametan, ako to želiš.

P/E ratio u Europi je ispod 10 danas. Ko god se imalo kuzi mislim da je pametnom dosta. A po TA bojim se da nije dno još ni tako blizu.

Moje mišljenje bez uvrede nekima

FA kaze kupuj kaskadno, a TA tu ima ocito vecih majstora ali milim da se svi opcenito slazemo du bu dole

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


hoćemo li danas bar malo predahnuti?

nećemo. strpi se još malo.

Pametan, ako to želiš.

mislim da je najveći problem nesporazuma na forumu i davanja aseva taj što se poznavaoci TA analiza koriste neodređenim terminima npr.kratkoročno, dugoročno, još malo,… Da li je to za par dana, tjedana, mjeseci,… pa opet izrazi 2. target – vjerojatno nakon nekog odbijenca od prvog targeta, a ne samo soto dole itd.
zato molim davatelje ta prognoza da se izraze malo preciznije pa ćemo znat sami odlučit o ulasku u dionice odnosno izlasku. a za to je potrebno što više grafova i rasprava o njima



@Dixi

Da li je to Elwave nacrtao? Mozes staviti da izvrti pa priljepit na forum samo ovaj treci val jer ne moze biti impuls s obzirom da mu val 4 ulazi unutar 2 vala. Trebao bi biti dupli zigzag, odn zigzag i extended flat i to truncated.

evo samo treći C val na linijskom grafu, nema preklapanja valova.Ne Tvrdim da je sigurno impulsni, uvijete ispunjavaju i neki drugi patterni npr. exp triangle5

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Opa, svi se usrali i bulje u ekran… rupetina na forumu….isčekivanje….

živi bili...

ili nema vlada pa ekipa nema po kome pljuvat (na ostale se ovo ne odnosi)…

živi bili...

New Report

Close