Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@Mig29

Nije baron loš, ali je večeras pio lošu kavu, bez taloga…

Polako se razvija klin. Za sada.

ne bih rekao, ovo je trokut.krivo si ucrtao i ti.stavio si da je padajuci, a nije nego rastuci!
ali si krivo ucrtao, horizontalni trokuti su korekcije glavnog trenda.
cijena je u trokut usla ODOZDO! sto znaci da nakon korekcije (trokuta) nastavlja GORE!!

nadjite si taj pattern u knjigama ili na netu, ako ga nemate u glavi!

[/quote]
Marfi, Tehnicka analiza financijskih trziste, str.304 [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@mig29

Evo, sažeto iz literature:

Simetrični trokut – nakon njega slijedi nastavak prethodnog trenda

Silazni trokut – javlja se obično u toku padajućeg trenda – nakon njega slijedi nastavak pada
Silazni trokut na vrhu uzlaznog trenda (rijetko) – nakon njega slijedi preokret, tj. padajući trend

Uzlazni trokut – javlja se obično u toku rastućeg trenda – nakon njega slijedi nastavak rasta
Uzlazni trokut na dnu silaznog trenda (rijetko) – nakon njega slijedi preokret, tj. uzlazni trend

Silazni klin – obično mu prethodi uzlazni trend, i nakon njega slijedi nastavak uzlaznog trenda
Uzlazni klin – obično mu prethodi silazni trend, i nakon njega slijedi nastavak silaznog trenda

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Marfi, Tehnicka analiza financijskih trziste, str.304 [tongue]

Tako je.
Tamo je potvrda za sve ono što sam prethodno napisao, a ti pokušao pobiti.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Danas se vrtimo na fibbo liniji, i jucer i prekjucer
Ako se uzme u obzir malen promet i nevoljkost ulagaca te pad indeksa u svijetu ipak bi zakljucak bio da idemo jos dolje jer nakon ovakvog testiranja potpore ne izgleda na preokret
Iako se formirao klin na kojem bi se i mogao dogoditi mali odbijanac prema gore po njuhu mi se cini da ce ipak dolje
Ne treba cjepidlaciti s TA sad kad je trziste nelikvidno i treba sagledavati grubu sliku a ne se koncentrirati na malene klinove i kratkorocne trendove
Evo i jucer je bio mali odbijanac ali dok kupis prodas i sve skupa platis naknadu brokerima nema zarade ili je ima jako malo uz veliki rizik…neprihvatljivo
Ja vec duze vrijeme ne trgujem i cekam neki stabilni pokazatelj obrata jer ovo nema smisla
A mislim da se i fondovi nisu nakrcali na posljednjem rusenju pa ako vidite veliki promet na nekoj niskoj razini to nam moze biti signal

BEZ PANIKE, MOLIM

@mig29

Sada sam pogledao skice na strani 304, i vidim da su krivo nacrtali dva gornja trokuta za padajuće tržište.
Nemam više vremena, raspravit ćemo poslije…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Marfi, Tehnicka analiza financijskih trziste, str.304 [tongue]

Tako je.
Tamo je potvrda za sve ono što sam prethodno napisao, a ti pokušao pobiti.
[/quote]

ajd mi molim te reci kamo ide cijena nakon izlaska iz trokuta na strani 304.
drugi odozgo, lijevo?silazni, gornja linija padajuca, donja ravna?

jer ili ne valja u knjizi ili ne valja ovo sto si ti nacrtao

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@mig29

Sada sam pogledao skice na strani 304, i vidim da su krivo nacrtali dva gornja trokuta za padajuće tržište.
Nemam više vremena, raspravit ćemo poslije…

nisam skuzio, ovaj nas bi trebao biti za (po meni) rastuce trziste?
koliko sam ja kopao po literaturi nisam nasao greske u knjizi, ali ako ti tvrdis da je greska, potrazit cu jos, ali mislim da si ti pogrijesio, ne knjiga
[tongue]
za’ebavam, idem potraziti malo pa se javim [thumbsup]

bitno je da ulazemo u znanje..i oprez!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Da malo parafraziram kerefeka, nemojte cjepidlaciti s TA u ovakva vremena
Ratuci padajuci ili ne znam kakv trokut
Jesu li ti trokuti toliko pouzdani, aj pregledajte malo po dionicama i indeksima pa ako su zbilja toliko pouzdani onda se mozete pouzdati u njih, ako ne onda ih nazovite privremeno klinovima i oprezno!
Ali korisna je ova vasa rasprava za ponoviti gradivo [thumbsup]

BEZ PANIKE, MOLIM




@mig29

Sada sam pogledao skice na strani 304, i vidim da su krivo nacrtali dva gornja trokuta za padajuće tržište.
Nemam više vremena, raspravit ćemo poslije…

nisam skuzio, ovaj nas bi trebao biti za (po meni) rastuce trziste?
koliko sam ja kopao po literaturi nisam nasao greske u knjizi, ali ako ti tvrdis da je greska, potrazit cu jos, ali mislim da si ti pogrijesio, ne knjiga
[tongue]
za’ebavam, idem potraziti malo pa se javim [thumbsup]

bitno je da ulazemo u znanje..i oprez!
[/quote]

Pokušavate me pobiti, bilo argumentima, bilo komplimentima, ali realnost je da tržište tone.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

@baron
“Pokušavate me pobiti, bilo argumentima, bilo komplimentima, ali realnost je da tržište tone”

Krivo kolega, realnost je da su cijene sve bolje i bolje, iako to vi ne želite priznati……….a kao što sam vam rekao vi ćete kupovati dionice kad crobex dođe na 5.300, hihihi

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



@baron

"Pokušavate me pobiti, bilo argumentima, bilo komplimentima, ali realnost je da tržište tone"

Krivo kolega, realnost je da su cijene sve bolje i bolje, iako to vi ne želite priznati……….a kao što sam vam rekao vi ćete kupovati dionice kad crobex dođe na 5.300, hihihi


Neke dionice su od vrha prije dva tjedna oko -20%, pa šta mi fali da uletim.
Ali mislim da nam se sprema iznenađenje.
Nemojmo brzopleto.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

obožavam iznenađenja!!! …………ajde me iznenadi [pray]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close