Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A RSI bregići, čini se podjednake su visine. Kako to komentiraš?

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

Evo jedan primjer FAovcima kako se treba trgovati na osnovu TA i kako TA predviđa događaje, u ovom slučaju ‘loš’ FI.

Dakle JDPL … danima se taljigala oko 660,00 kn. Malo gore, pa malo dolje. Da bi odjednom probila lijepom svijećom tu granicu. Super, ja i ashrak smo zaključili da je to lijep signal i normalno čekali potvrdu. (svijeća od utorka). Nakon toga testiramo granicu od 700,00 kn i ne uspijevamo je probiti (svijeća od srijede). Tu mi je već bilo čudno, ali gotovo je, više nisam stigao staviti nalog. Danas je loše izvješće rezultiralo crvenom svijećom, koja se zaustavila na 660,00 kn. Jasno, evening star, jedna od klasičnih formacija zaokreta trenda prema dolje. Treba čekati sutrašnju potvrdu ili daj Bože nešto drugo.

Iz jučerašnje crvene svijeće, moglo se pročitati da izvješće nije dobro. Jednostavno, ekipa koja je znala za ovo je digla cijene u utorak, i počela istovar u srijedu, danas su izletili oni koji su vidjeli izvješće i htjeli spasiti što se spasiti da. Meni je ulaz na 500,00 kn, tako da mi se ne da zezati i računam da će se opet vratiti na 700,00 kn (gdje je ovaj put čekam), ali sve ukazuje na daljnji pad.

Eto, netko je pitao za konkretne primjere zarade/gubitka temeljene na TA, pa neka ostane zapisano.

I love the Smell of Profits in the Morning


A RSI bregići, čini se podjednake su visine. Kako to komentiraš?

ponekad divergenciju pokaže rsi, ponekad cci.
najbolje je kad oba oscilatora ukazuju na nju.
u tom slučaju je siguran snažan rast.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Nemo: ” A RSI bregići, čini se podjednake su visine. Kako to komentiraš? ” ponekad divergenciju pokaže rsi, ponekad cci. najbolje je kad oba oscilatora ukazuju na nju. u tom slučaju je siguran snažan rast.

nešto ovako?

I love the Smell of Profits in the Morning

to ti je siguran pad[lol]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Zanimljivo, javim se sa novim pitanjima. [thumbsup]

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI


Evo jedan primjer FAovcima kako se treba trgovati na osnovu TA i kako TA predviđa događaje, u ovom slučaju ‘loš’ FI. Dakle JDPL … danima se taljigala oko 660,00 kn. Malo gore, pa malo dolje. Da bi odjednom probila lijepom svijećom tu granicu. Super, ja i ashrak smo zaključili da je to lijep signal i normalno čekali potvrdu. (svijeća od utorka). Nakon toga testiramo granicu od 700,00 kn i ne uspijevamo je probiti (svijeća od srijede). Tu mi je već bilo čudno, ali gotovo je, više nisam stigao staviti nalog. Danas je loše izvješće rezultiralo crvenom svijećom, koja se zaustavila na 660,00 kn. Jasno, evening star, jedna od klasičnih formacija zaokreta trenda prema dolje. Treba čekati sutrašnju potvrdu ili daj Bože nešto drugo. Iz jučerašnje crvene svijeće, moglo se pročitati da izvješće nije dobro. Jednostavno, ekipa koja je znala za ovo je digla cijene u utorak, i počela istovar u srijedu, danas su izletili oni koji su vidjeli izvješće i htjeli spasiti što se spasiti da. Meni je ulaz na 500,00 kn, tako da mi se ne da zezati i računam da će se opet vratiti na 700,00 kn (gdje je ovaj put čekam), ali sve ukazuje na daljnji pad. Eto, netko je pitao za konkretne primjere zarade/gubitka temeljene na TA, pa neka ostane zapisano.

E, i da se ja nadovežem, prema TA, u slučaju ulaza poslije breakouta, ukoliko se pokaže da je lažan i cijena se vrati ispod 660, pali se stop loss order ispod razine ove potpore na cca 650-655, bez obzira na gubitak.

Jer ukoliko probije, pad do cca 625-630 je neminovan. Neka ostane zapisano.

Mala usporedba par dionica i školskih primjera. Da malo ponovimo.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

@ashrak
“Jer ukoliko probije, pad do cca 625-630 je neminovan. Neka ostane zapisano. ”
A zašto ne na 580 kn.

Danas je stvarno IGH poletio ali je za sobom ostavio prazninu.
Pitanje je da li će ju popuniti uskoro. Makar i ne treba značiti.

Kod INA-e je hanging man.
Kod THNK-e engulfing siignal.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Ima li tko pametan da mi iz niza brojeva u excelu isčupa automatski nekom funkcijom prvi i zadnju vrijednost.
Za MIN i MAX znam, ali da ne moram ručno vaditi.

I love the Smell of Profits in the Morning


Ima li tko pametan da mi iz niza brojeva u excelu isčupa automatski nekom funkcijom prvi i zadnju vrijednost. Za MIN i MAX znam, ali da ne moram ručno vaditi.

ne kuzim te

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close