Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Neo dosta ste negativni, cemu to?
Svi svjetski indexi su napravili ath u zadnjih godinu dana. Crobex nije ni približno na razini 2007
Nije uspio prebaciti ni 2017.
Tako da ne ocekujem dramu u hr
Dapace. Kad vani vise nemaju kamo lovu ubaciti onda idu tamo gdje je potencijalno naj veci rast. Ili veci od onog gdje su sad.

slažem se …predobar komentar.


VIRO

Imamo bullish divergenciju na RSI. RSI, MACD, Stoch, MFI i CCI ukazuju na rast, Bollinger napet ko praćka. Mogli bi potegnuti do cca 80 kn gdje je prijašnja zona podrške, što je potencijal od 39%.

Ovo i ja planiram odigrati.

Target pogođen “u bobu”.

Graf u prilogu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Svaka čast mitkko…..imate li kakav graf za Sapn i Hpb?….


PTKM

Konsolidacija u trokutu. Cijena je na 50MA supportu. Ovaj setup baziram jedino na Ichimoku i 50MA supportu. Target je cca 80 kn. Potencijal rasta 45%, riskiram 6,5%.

I ovo planiram odigrati.

PTKM još uvijek u konsolidaciji, ali sada izgleda još bolje. Izlazimo iz trokuta, Bollinger napet ‘ko praćka, 55EMA i Cloud podrška, jučer smo imali prekrasni bullish hammer. Stochastic raste, MFI debelo u oversold i izgleda kao da hoće gore, MACD histogram u konstantnom rastu.

Target cca 80 kn.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Kolega hugh, evo graf za SAPN.

Cijena je trenutno u konsolidaciji u simetričnom trokutu, u 4. Elliott valu. Mislim da će tu biti još neko vrijeme, kako sam prikazao na grafu. Nakon konsolidacije cijena bi trebala otići do cca 420 kn.

Pozdrav!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Hvala mitkko….

Glede Saponije ta konsolidacija moze potrajati i hoce potrajati bar do lipnja ili rujna. Na Saponiji nema kruha za nas trejdere. Aima puno boljih prilika. Ocekujem je u rasponu 300-360kn. Ako je vjerovati valovima Saponia ima klin koji je probio i treba opet do 300kn. Potom do 360kn…pa opet dolje..tek tako gore nece zaduze vrijeme. To sam odavno vidio pa izlazio 400kom na 326, 328 da novac ne ostane u pasivi. I bio u pravu jer isti taj novac se oplodio na Viru nekih 34%, dakle ekvivalent 430kn Saponije koje bi cekao duuuuugo vremena.

Sumnjam da prodaja Maraske i Koestlina neče imati neki veči učinak na cijenu dionice……



VIRO

Imamo bullish divergenciju na RSI. RSI, MACD, Stoch, MFI i CCI ukazuju na rast, Bollinger napet ko praćka. Mogli bi potegnuti do cca 80 kn gdje je prijašnja zona podrške, što je potencijal od 39%.

Ovo i ja planiram odigrati.

Target pogođen "u bobu".

Graf u prilogu.
[/quote]
Sta reci osim pohvale. Nego moramo spomenuti i zlocestog koji je upozorio na viro po wickofu ( dobar analiticki duh i pristup) Ukratko, ovdje jos ima ta optimista bez obzira na godine, mislim starosti. Uciti i samo uciti, jel to ono Lenjin govorio?!

Izvrsno za Viro, kolega Mitko je dao target koji se vidio iz aviona. Imalo solidan tehničar mogao je uočiti također. Glede prognoza za Crobex po meni slijedi pad. Slično je i na ATPL koja će tek zaroniti dublje.
BDI index (pao na 415) upozorava da svjetska ekonomija pada i ne prati korak.
Evo moje viđenje Crobexa i ATPL.

Na Crobexu postoji i SHS pattern koji je probio na 2028. Trenutno u tijeku retest istoga.
Target SHS-a na cca 1978.

Jedan dječji, orjentacioni
Trogodišnji, weekly
Još smo u uptrendu. Linija potpore 8-7,95 kn
Cijena je rasla u stepenicama.. , na razini 6,50 došlo je do svojevrsnog preokreta u ponašanju cijene, koja je rasla, rasla do 8 kn
Ajmo kolege, što mislite o ovome… na prvi orjentacioni pogled rekla bih da ovo ide up.

Tromjesečni.
Reklo bi se da je povlačenje odrađeno. Cijena je pala, On balance flat
Fibbo na 7,90
Linija uptrenda 7,95
Mislim da je to to

dax ,,imamo zanimljivu situaciju..padajuca linija iz 2007 god. [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ako netko ima volje, neka malo prokomentira ove črčkarije po DAX-u..
Da li će otvoriti na pozitivno i probiti 7500? Možda probije 7600 i krene u novi ATH (ne vjerujem)? Čini mi se da bi mogla kraća korekcija, pa drugi vrh i onda dolje…

New Report

Close