Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ATPL

Dame i gospodo, usudio bih se reći da smo vrlo blizu dna ovog korektivnog vala.

Uzeo sam si malo vremena pa sam analizirao graf kako bi ga analizirao kolega Elliott. Ovo je školski primjer ABC korekcije sa expanded flat C valom. C val završava na 1,618 Fib, imamo povećani volumen u odnosu na A i B val, istovremeno imamo bullish divergenciju na momentu, a dno C vala koincidira sa povijesno jakom zonom podrške na cca 320-330 kn, gdje je ujedno i 0,786 Fib linija. Lijepo!

Uz sve ovo cijena se korigira u formi falling wedge, što je bullish formacija.

Potencijal rasta je cca 30%, target cca 430 kn.

Graf u prilogu.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Postovani,
U ovo tuzno vrijeme za sve dionicare, tuzno za one koji su zaradili jer moraju platiti porez, a tuzno za one koji nisu zaradili vec izgubili usudila bih se malo komentirati vas graf. Graf je lijep sto se tiče boja, teksture kao i odnosa boje i sjena gdje dolazi do izražaja kakvoća oblika pojedinih crta kao i brojeva.
Count po Elliotu je skoro pa tu negdje, osim sta je 3. val obicno najduži, ali obzirom da je 5. val odlicno primjecena ending dijagonal. Kod mene je to bilo nesto drugo obzirom da sam ja horizontno nesto umjerenija glede ulaganja. Oni koji vide znaju o cemu se radi.
Čak ste uočili I C korektivni koji je u 5 valića i obicno najduži.
Ukratko, odličan rad!
Evo i druga verzija, ako to ne bi bila abc korekcija.
Igramo se malo.

@Lulu1, hvala kolegice, cijenim tvoje misljene.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Jel netko ovdje trejda sa kriptiovalutama? Kako vam izgleda ovaj short setup u prilogu?

BTCUSD
Bear flag na 1H chartu nakon rejectiona na 99 i 222 EMA, Kijuna i dna clouda. R/R 18.55, stop loss iznad flaga, gdje su još 55EMA, Tenkan i dno clouda.
Target 8110.

Zadnjih 20 dana se BTC ponašao u skladu sa pravilima TA, nije bilo Bartova 🙂 Nadam se da neće ni sada.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

ja trejdam

Već kada sam stavio ovaj short setup za BTCUSD, bilo bi u redu da stavim update.

Trejd nije uspio. Nakon početnog breakouta iz bear flag-a nije se dogodio povećani volumen i daljnji jači pad. Cijena se polagano dizala i pratila prijašnje dno flag-a, RSI je konstantno rastao, a i MFI je preokrenuo pad u rast. Tu sam pomaknuo stop loss na malo iznad 55EMA (žuta linija) jer sam računao da bi to mogla biti dobra razina otpora, da zaključam barem dio profita u slučaju da trejd krene protiv mene. Stop loss se aktivirao.

Nakon toga cijena je brzo osvojila 55EMA (žuta linija), a odmah nakon toga i 99EMA (ljubičasta linija) čime je potvrđen breakout većeg falling wedge-a koji je cijena formirala na 4H chartu. Na konsolidaciji na 99EMA sam ponovo ušao u poziciju, ovaj put long i sa duplo većom pozicijom (4000 USD). Stop loss sam stavio malo ispod 55EMA, što je 0,64% potencijalni gubitak. Cijena je formirala bull flag i napokon napravila breakout. Kota 222EMA je brzo osvojena, cijena je tu malo zastala i otišla dalje do prve sljedeće zone otpora. Trenutno se tu konsolidira.

Stop loss sam pomaknuo malo ispod 99EMA na 8473,5 da zaključam profit i ovaj trejd je sada risk free. Prvi target je 8636 USD gdje sam stavio limit sell order za pola pozicije, a drugi target na 9010 gdje je limit sell order za ostatak pozicije. Potencijal ovog trejda je 4,80%, a risk/reward ovog trejda je bio 7,5x – kažem bio, jer sada je risk free 🙂

Ovaj rast za sada izgleda zdravo, ne vidim divergencije. Pratim trejd i u slučaju da vidim nepovoljnu konstelaciju indikatora, podižem stop loss ili ranije prodajem.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

1. target na 8638 je pogođen, tamo sam izašao iz pola pozicije. Cijena je nastavila prema gore, ali neuvjerljivo. Na 1H grafu se pojavila bearish divergencija na RSI, a na 4H chartu je cijena trenutno na gornjem rubu Clouda i Stochastic okreće prema dolje – to bi mogla biti dobra razina otpora. Temeljem svega navedenoga odlučio sam sada zatvoriti i ostatak pozicije na 8705. Možda sam u krivu i cijena ode jače prema gore, ali zadovoljan sam sa 3% plusa u manje od 24 sata. Trenutno mi je rizičnije ostati u poziciji.

Pratimo dalje za novu priliku za trejd.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Bitcoin, če biti u rastu sljedećih 120 dana (zbog najave nove generacije Bitcoina). Gledajuci TA nakon pada zadnjih 6 meseci, BTC/USD je izvan kanala a to znači samo rast.

….pa ako tko ima želju trgovati preko ameriškog tradera (patforma) evo link: https://www.coinbase.com/join/knecht_4?src=ios-link

Koliko vidim na tjednoj bazi Crobex opalio MACD sell. Sudeci po divergencijama pad bi mogao stati so 1920. Jos samo 100 bodova dolje.Donji boll na 1800.
Ali i na padu se moze zaradjivati na principu udji i izadji.
Moj prinos u 2020g na vrtoglavih +17%.
Glede Bitcoina, on ce jos gore pa potom propad od kojeg ce boliti glava.
Trenutno su najopasniji brodari. Oni ce tek zaroniti.

Graf molimo .

graf molimo-čega, brodara ili bitcoina, brate? gnjavaža…ne da mi se više…
https://www.etoro.com/markets/btc/chart/

Odlican dokumentarac, preporucam.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Zaludu vam pocetak divergencija na ATPL jer ce tek zaroniti. Prije sam bio optimistican misleci kako ce do 260kn, al sad sam uvjeren da ce ispod 190kn.
Pa MACD sell je tek odsjekao.
Ne ide na ruku ni pad Kineske burze veci od 7%.
Slijedi tjedno crvenilo. Crobex potpore su 1990 koja ce puci glatko i dalje 1920, 1860 i 1800.
E sad pitanje je po meni hoce li stati na 1860 ili 1800.

Kineska burza je rasla preko 1%, te toliko o vjerodostojnosti tvoga pisanja, ako ne vjerujes evo link

https://www.teletrader.com/asian-stocks-gain-shrugging-off-coronavirus-conce/news/details/51157890?internal=1

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Kolega Neo dosta ste negativni, cemu to?
Svi svjetski indexi su napravili ath u zadnjih godinu dana. Crobex nije ni približno na razini 2007
Nije uspio prebaciti ni 2017.
Tako da ne ocekujem dramu u hr
Dapace. Kad vani vise nemaju kamo lovu ubaciti onda idu tamo gdje je potencijalno naj veci rast. Ili veci od onog gdje su sad.

New Report

Close