Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao sto najavih prije nekog vremena zlato na novom ATH. Navikavajte se na to da ce kako vrijeme ide biti puno novij ATHova




bit će veselo sljedećih tjedana, u kojem god smjeru.
jel se kome kupuje zlato? meni malo.

zlato ATH 1270$ and counting.
[/quote]
Kako dolar? Jel šortate zlato?
[/quote]
Dolar dobro.
Ne, bio sam jasan prošli put.

zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.


zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.

Nemate pojma koliko ste u krivu kolega. Do kraja godine/sijecanj 2011. bi zlato moglo na 1500 bez problema. Preokret u bear nije jos vidljiv ni izbliza.

kako sam i naveo…FAZ će do 14-14.50 pa prema 10$..
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.


Nemate pojma koliko ste u krivu kolega. Do kraja godine/sijecanj 2011. bi zlato moglo na 1500 bez problema. Preokret u bear nije jos vidljiv ni izbliza.

kako god okreneš, jedan od vas dvojice osta će bez gaća
grafe za ova proročanstva niste priložili, dakle tehniku ne rabite
kojim metodama ste došli do brojki? grah, baba vanga, svizac?



zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.


Nemate pojma koliko ste u krivu kolega. Do kraja godine/sijecanj 2011. bi zlato moglo na 1500 bez problema. Preokret u bear nije jos vidljiv ni izbliza.

kako god okreneš, jedan od vas dvojice osta će bez gaća
grafe za ova proročanstva niste priložili, dakle tehniku ne rabite
kojim metodama ste došli do brojki? grah, baba vanga, svizac?
[/quote]
] nasdaq@ [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.

Nemate pojma koliko ste u krivu kolega. Do kraja godine/sijecanj 2011. bi zlato moglo na 1500 bez problema. Preokret u bear nije jos vidljiv ni izbliza.
[/quote]
može, naravno.
neću se uopće iznenadit ako prebaci sva moja očekivanja, tako to ide na kraju trenda.
niti ću oklijevati sekundu, ako bude trebalo promijeniti mišljenje.
tu sam da slušam tržište, ne da mu govorim di će.

ali tko je i koliko u krivu ćemo vidit nakon utakmice, ne sada.



zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.

Nemate pojma koliko ste u krivu kolega. Do kraja godine/sijecanj 2011. bi zlato moglo na 1500 bez problema. Preokret u bear nije jos vidljiv ni izbliza.

[/quote]

Joj dajte molim vas, dobro da niste rekli na 15 000.
Zlato je balon koji će puknuti kad tad. Ide oporavak, a sa njime i pad cijene zlata.

Podsječate me na one što su vikali ide nafta na 200, ide na 200.
Balon na 147 isto ko i zlato sada.

Uostalom zlato je bezvrijedna imovina, shvačate li vi to kolega uopće?
Imate li vi to zlato koje ste kupili?
Gdje vam je? Imate kakva prava, dividendu, udio u vlasništvu, bilo što?
Šipak.

Kaže se, stara arapska – Bolje je trgovati slamom, pa zaraditi, nego trgovati zlatom, pa izgubiti.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



flyer – u postu prije dva dana stavio sam tačnu prognozu rasta sp 500 indexa na 1124 (što se jučer i ostvarilo). Moguc je rast danas još do 1129 (ali malo vjerovatno). Sljedećih par dana može se očekivati pad na najmanje cca. 1090 – ali što je najbitnije….nakon toga opet rast daleko preko 1130 [cool]

Možda si i u pravu, ali previše ljudi čeka tu malu korekciju prije nastavka rasta, da se izgleda neće ni dogoditi. Odn. skoro sigurno hoće, ali pri bitno većim razinama.

Danas je bio trigger event, dolar je naglo propao kroz neke ključne razine što značajno mijenja stanje stvari na equity marketu. Što se odmah danas i vidi i iz naknadnog ponašanja dolara (EURUSD je u svega par sati odletio preko 1.3 bez gledanja u retrovizor) i iz toliko minijaturne korekcije na početku trgovanja US burzi nakon čega je otpočelo ganjanje dionica.

Mini špekulacija: S&P ovih dana ide kroz toliko gledanu 1130 razinu kao nož kroz maslac, iznad su naravno brojni stop lossevi medvjeda (slasan zalogaj) čija aktivacija će S&P instantno dići na cca 1150 i tek tada kreće ta mini korekcija. Jer će se smart money istresti po tim nalozima ili malo iznad.

Kako će se to odraziti na našu burzu je predmet nekog drugog priloga, razmislite malo i sami.

I tako dok deluxe, james know i ostale poznate hrvatske mečke čekaju S&P na 950 sa cashom u džepovima, ameri definitivno ulaze u agresivnu fazu novog bull lega. No, pisao sam o tome detaljnije prije cca mjesec dana, da se ne ponavljam…

Eh, još jedna jako bitna sitnica, dolar je trenutno kao ranjena životinja, i slijedeća iznimno bitna razina je 80 za $USD. Tamo će se odigrati ključna bitka za market. Ne uspije li dolar obraniti tu razinu, značajno se povećavaju šanse za skori ATH na US burzama, koliko god vam to trenutno zvučalo kao loš SF.
[/quote]

ima još jedna sitnica. Čini mi se bitnom za upotpuniti sliku. Yield na 10-y obveznice danas je opao, s 2,81 na 2,66! To je oko 5,5%, ili "malo" dramatičnije od tečaja dolara!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

a mutual fondovi drže 3,4% cash and cash equvivalentsa.
lovely jobbly!




zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.

Nemate pojma koliko ste u krivu kolega. Do kraja godine/sijecanj 2011. bi zlato moglo na 1500 bez problema. Preokret u bear nije jos vidljiv ni izbliza.

[/quote]

Joj dajte molim vas, dobro da niste rekli na 15 000.
Zlato je balon koji će puknuti kad tad. Ide oporavak, a sa njime i pad cijene zlata.

Podsječate me na one što su vikali ide nafta na 200, ide na 200.
Balon na 147 isto ko i zlato sada.

Uostalom zlato je bezvrijedna imovina, shvačate li vi to kolega uopće?
Imate li vi to zlato koje ste kupili?
Gdje vam je? Imate kakva prava, dividendu, udio u vlasništvu, bilo što?
Šipak.

Kaže se, stara arapska – Bolje je trgovati slamom, pa zaraditi, nego trgovati zlatom, pa izgubiti.

lp
[/quote]

Naravno da ga imam u fizickom obliku tako da na silna besmislena pitanja ostala koja ste postavili nemam potrebe odgovoriti. Ono gore da je bezvrijedna imovina necu ni komentirati jer je nepotrebno.

Kaze se, stara hrvatska: bolje sutiti nego mlatiti praznu slamu.

p.s.
Imam i srebra, no po Vama, pretpostavljam, i to je bezvrijedna imovina.

Nadalje, netko je spominjao da nije bacen niti jedan graf zasto kako simo tamo. Ne pada mi na pamet objasnjavati zasto ce to sve skupa rasti jer mi je dovoljno prisjetiti kako je gro pojedinaca ismijavalo nas par na temi depresije i izlaska iz krize, a kad gle cuda, ispostavilo se da smo, nazalost, bili vise nego u pravu sto ce se i kako odvijati kako kod nas tako i vani. Stoga nemam uopce namjeru polemizirati niti objasnjavati zasto mislim da ce metali i dalje rasti a grafove imate svakodnevno na http://www.kitco.com i kojekakvim drugim sajtovima

p.p.s.
Naravno da ce zlato puknuti kad tad, no sad nece i sad je trenutno u dugorocnom bull trendu bez naznaka okreta trenda u bear




zlato ide na novi ATH (13xx), a onda u milenijski bear market.

Nemate pojma koliko ste u krivu kolega. Do kraja godine/sijecanj 2011. bi zlato moglo na 1500 bez problema. Preokret u bear nije jos vidljiv ni izbliza.
[/quote]
može, naravno.
neću se uopće iznenadit ako prebaci sva moja očekivanja, tako to ide na kraju trenda.
niti ću oklijevati sekundu, ako bude trebalo promijeniti mišljenje.
tu sam da slušam tržište, ne da mu govorim di će.

ali tko je i koliko u krivu ćemo vidit nakon utakmice, ne sada.
[/quote]

Usput, pratite pozornije srebro. Tu ce tek biti showtime.

New Report

Close