Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zna li itko besplatni programa za TA koji podržava Crobex i HR dionice. Prije je bija java Teletrader ali sad mislim da ga više nema.

http://www.teletrader.com/at/zse-equity-index/index/chart/tts-13907841

Bull is coming home

Risk off od proslog tjedna….

Lijepo Vas pozdravlja balkanski debil leonidas primitivac po priznanju….

Kod europskih indeksa ista slika kao i kod američkih.

Francuski indeks je već pao kroz prvu potporu, sad se testira druga. Prva iduća značajnija potpora je na oko 3120, a ukoliko bi ona pukla, tj kad pukne, slijedi novo dno koje se može okvirno izračunat iz pretpostavljenog potencijalnog head and shoulders obrasca.

never surrender


Kod europskih indeksa ista slika kao i kod američkih.

Francuski indeks je već pao kroz prvu potporu, sad se testira druga. Prva iduća značajnija potpora je na oko 3120, a ukoliko bi ona pukla, tj kad pukne, slijedi novo dno koje se može okvirno izračunat iz pretpostavljenog potencijalnog head and shoulders obrasca.

ozbiljnije bi izgledalo kad bi uz sliku isao i neki oscilator.
RSI 20 npr.


…i ono što sam zaboravio napomenuti pad sa najvećeg vrha na SPX-u (1370) je upravo započeo s bearish cloud coverom…

Dark cloud cover ima smisla u ovom obilku.

dodatna snaga ovog patterna se dobije filtracijom kroz oscilatore koja je vrlo povoljna za realizciju Dark Cloud Covera.

Može komentar HT-R-A grafikona od gospodina Antiše?
http://www.poslovni.hr/forum/ht-hrvatski-telekom-dd-1520-pg3115.aspx

Može li netko staviti dnevni graf crobex-a s volumenima

hvala

FED’s monetary base update – graf u prilogu.
Ameri od 2009 povećuju novac u obtoku. Ako se poslužimo EWT sada rade val 5 – što znači još više novca – i to u prijevodu znači više kupnje i rast dionica.

P.S. Index sp 500 za sada sigurno ide malo ispod 1300 (target mi je za sada na cca. 1267-1291) – nakon toga rast prema cca. 1363. Graf, koji sam stavio u prošlome postu još uvijek je važeći. Ajd


Može li netko staviti dnevni graf crobex-a s volumenima

hvala

Meni CROBEX izgleda solidno doduše odbili smo se 50sma ali mislim da do kraja dana je probijamo i idemo do 1755 gdje je otpor .Mislim da bi taj otpor mogao isto brzo biti svladan s obzirom da u narednom vremenu očekujem rast dionica koje imaju veliku težinu u indexu a i veliki bi mogli početi intezivnije gurati.

bit će bolje................

CROS- moje viđenje TA mi govori da je rally pri kraju, danas zatvaranje 6800-7000 sa spinning top-om i povećanim volumenom a već od sutra pad…

nisam sudjelovao u ovom rallyu a da li je moja procjena točna…time will tell

…zato bi i htio vidjeti volumene


FED’s monetary base update – graf u prilogu.
Ameri od 2009 povećuju novac u obtoku. Ako se poslužimo EWT sada rade val 5 – što znači još više novca – i to u prijevodu znači više kupnje i rast dionica.

Američki "assets and liabilities", nisu offsetani sa povećanom monetarnom bazom NI PRIBLIŽNO.

Čak štoviše, asseti su se toliko ispuhali da je "net" efekt deflacijski, što se uostalom i vidi u tečaju dollara (koji doduše raste također i zbog poveće potražnje za dužničkim papirima i krize eura jel).

Mislim da se burza više priprema za QE3 + privremeno smirivanje stanja u EU….
Mislim očito je da je SPX bulliš nastrojen, a nema baš pokrića za to [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

dioki je već skoro 3 godine u silaznom kanalu

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

EURUSD.. Ak nekog i to zanima..

Vjerojatno početak još jednog vala na dolje..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

@Khmm i meni tako izgleda.
Takodjer ovdje lijepo sjeda jedan pitchfork.

New Report

Close