Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledajući Amere (SPX) vidljivo je da je RSI i dalje iznad probijene padajuće linije (na mjesečnom grafu)…
Potpora RSI-u bi mogla biti danas testirana tijekom dana….
Vidljiv je i kanal u kojem se sada index kreće, te po meni najniže moguće dno na 1295 bodova jer je isto na 50 fiba od ovog rasta te na 0,618 udaljenosti od prethodnog dna (vidi sliku)….
Podsjećam da je rast koji je nakon pada iz 4 mjeseca prošle godine počeo također identičnim patternom LD-a (leading diagonale), te je nakon dijela rasta jedinice index pao na 50 fiba…
Dugoročna prognoza je i dalje bulčina….

…mala isparavka ne radi se o udaljenost 0,618


Gledajući Amere (SPX) vidljivo je da je RSI i dalje iznad probijene padajuće linije (na mjesečnom grafu)…
Potpora RSI-u bi mogla biti danas testirana tijekom dana….
Vidljiv je i kanal u kojem se sada index kreće, te po meni najniže moguće dno na 1295 bodova jer je isto na 50 fiba od ovog rasta te na 0,618 udaljenosti od prethodnog dna (vidi sliku)….
Podsjećam da je rast koji je nakon pada iz 4 mjeseca prošle godine počeo također identičnim patternom LD-a (leading diagonale), te je nakon dijela rasta jedinice index pao na 50 fiba…
Dugoročna prognoza je i dalje bulčina….

…mala isparvka …. ne radi se o udaljenosti 0,618 već o 0,764 (drugi fibov broj)….

Ameri kao da opet rade HS, obrnuti..
Ako bude tako, target po njemu je poprilicno visoko

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

@DELUX

Lako moguće.. Odlično uočeno.. [thumbsup]
0.5 rasta u zadnjih mjesec dana je taman na vrhu lijevog ramena..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Ameri kao da opet rade HS, obrnuti..
Ako bude tako, target po njemu je poprilicno visoko


uvek si imal ostro oko… [thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

@Khmm

@caccone

hvala dečki [thumbsup]

imam još jeda obrnuti HS za nasdaq, uocen prije više od pola godine, za sada sve ide po planu
vec sam ga postao dva puta, al evo pogledajte

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

@DELUX

Moguće.. Volio bih da su ramena malo dublja, al’ mislim da je ok.. Baš me zanima..

Inače, imaš identičnu situaciju kao na S&P-u s obrnutim h&s i na NASDAQ-u..
Mislim na zadnja 2-3 mjeseca..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Gledajući futurese za američki index s&p 500 danas se trguje oko 1302 boda. Znači danas odmah na početku trgovanja index, će sa jučerašnjih 1314,75 pasti na oko 1305 (dno je oko 1302).

Mislim, da je vrijeme, da počinju malo rasti (da se zaradi neka lova) [sad]

Mogli bi mogli završiti korekciju sa time što su odradili zig-zag wxyxz. Sljedeći minimalan target rasta iznosi oko 1365-1370.

ATPL postaje zanimljivo

Za atpl imam loš pogled, no to je samo moje mišljenje
probao sam nekim metodama izracunati vrijeme i cijenu

po meni to ide ovako, al buduci da se u zadnje vrijeme cesto piše o drukanju i navlacenju, ne zelim da moje grafove shvacate kao neke preporuke

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Za atpl imam loš pogled, no to je samo moje mišljenje
probao sam nekim metodama izracunati vrijeme i cijenu

po meni to ide ovako, al buduci da se u zadnje vrijeme cesto piše o drukanju i navlacenju, ne zelim da moje grafove shvacate kao neke preporuke


Napokon jedna istina, svaka čast. Govorim im to danima ali jok… !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!


ATPL postaje zanimljivo

Zbog ravnoteže grafa i pogleda koji se ne vidi prethodno (ABC) !!

I very much love INGRA !!

Tko prati index sp 500.

Kao što sam napisao index je stvarno pao sa 1314 na 1302 što je bilo vjerovatno dno. Sada je već porastao na 1311.

Ako se radi o IHS-u, kao što trvrdi delux – target toga iznosi 1429. [cool]

belje- zanimljiva situacija, nakon proboja padajuceg trokuta, a zatim i prve razine potpore, moguc odbijanac prema gornjoj granici trenda …međutim prerano je jos govoriti treba pricekati sutrasnje trgovanje da bude jasnije vidljivo jer je na 90 kn jak otpor…

Na VLDS simetrični trokut.
Target oko 21kn.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

New Report

Close