Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Argument i nije neki…
Prva divergencija do veljače (koja je bila, stoji) je odrađena padom u ožujku, a gledano rhove veljača – dosadašnji travanj – divergencije još nema jer cijena nije prešla staru. [wink]

A ako već gledate Amere, pogledajte Russell 2000 (IWM (NYS) na jtraderu), tamo već ima divergencije na RSI.
[wink]


Gledajući strane indekse kako se "tehnički" pate , može se reći da vjerojatno od sutra tek kreće prava korekcija. Čisto sumnjam da će crobex ovog puta odolit zbivanjima na svjetskim burzama.

Tako da više nije pitanje da li će indeksi i dionice padat, već koliko će padat. A tehnički sve upućuje da će pad kod nas bit brutalan. Pogotovo kad se vrati Ina u redovni promet.


ma jeli?
a kad će zvzd na 6 k?
ili viro na 700 kn?

jesi prodao mozda?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Gledajući strane indekse kako se "tehnički" pate , može se reći da vjerojatno od sutra tek kreće prava korekcija. Čisto sumnjam da će crobex ovog puta odolit zbivanjima na svjetskim burzama.

Tako da više nije pitanje da li će indeksi i dionice padat, već koliko će padat. A tehnički sve upućuje da će pad kod nas bit brutalan. Pogotovo kad se vrati Ina u redovni promet.


ma jeli?
a kad će zvzd na 6 k?
ili viro na 700 kn?

jesi prodao mozda?
[/quote]

Ova pitanja nemaju veze s onim o čemu sam ja pisao, al evo odgovorit ću:

Crobex će rast kad se popravi makroekonomska situacija u zemlji tj kad počne rast bdp, a svjedoci smo da je nedavno prognoza rasta bdp-a korigirana na niže. Ja ne zatvaram oči pred realnim problemima. Ova zemlja tj naše tvrtke se doslovno pate ostvarit nekakvu dobit i rast prihoda, a onih malo firmi koji uopće konstantno ostvaruju dobit ( među njima i viro i zvzd ) nisu dovoljne da natjeraju ulagače da ulažu u hrvatske dionice. Dapače, raiffeisen omf čak prodaje dionice vira. Tako se ponaša i većina malih ulagača koji ako uopće ulažu, ulažu uglavnom u balone i medijski isfurane priče u nadi da će dotična dionica poletit 50 il 100 posto u par dana.

Drugo, zvzd i viro će dosegnut navedene cijene kad im se poprave fundamenti tj kad im dobit naraste. Kad će to bit ja ne znam, nisam ni tvrdio da znam, samo tvrdim da će jednog dana tako bit i da su kao takve dobro ulaganje. A kako ja ulažem trenutno u pojedine dionice stvarno nije tema ovog topica.

Ja sam samo napisao šta očekujem kratkoročno od crobexa, ne znam zašto se odmah izvrću ove riječi i postavljaju nekakve nebulozne insinuacije.

never surrender

Crobex kao i većina dionica ima padajući trend.
Samo je pitanje dana kada će grafovi svoje napraviti .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Koncenzus o padu….. zanimljivo / indikativno.


Koncenzus o padu….. zanimljivo / indikativno.

Da, Šef i loris.. Stvarno indikativno..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



Koncenzus o padu….. zanimljivo / indikativno.

Da, Šef i loris.. Stvarno indikativno..
[/quote]
Pa kazem indikativno je samo je pitanje kako ce te to tumaciti.



Koncenzus o padu….. zanimljivo / indikativno.

Da, Šef i loris.. Stvarno indikativno..
[/quote]

Koliko vidim kolega isto mislimo za većinu dionica koje ste iznjeli jučer i danas pretpostavljate minus, samo ste za VIRO napisali pozitivan trend, a za koji se i ja slažem.
Problem za Viro vidim u cijelom negativnom trendu kroz Crobex, pa se pitam dali će biti snage za rast ?
Osim Vira dosta povoljan graf ima i LKRI, ULPL i TISK čak i IGH pa ništa od toga .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris

O VPIK-u sam pisao.. Pobrkali ste lončiće..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



@loris

O VPIK-u sam pisao.. Pobrkali ste lončiće..

Istina, i dobar graf.
Međutim zanimljiva je situacija u kojoj me kolege nagrađuju jedinicama za grafove.
Iako znamo da će kako danas tako i sutra Crobex biti minus dobijem jedinicu ???
Osim INGRE do sada nisam ništa promašio, ali zašto ?
Pa stalno su vikali kupi knjige i malo nauči o TA i fundamentima.
Iako su oni mislili da ih neću uzeti za ozbiljno upravo sam to napravio i vidi čuda , graf radi !
Ovdje, preko poslovnog sam knjige naručio, pročitao i primjenio !
Napomena : graf radi samo kod normalnog trgovanja, kod eforija ili kontrole neke dionice od velikih nikakv graf ne radi.

OK kolega KHMM, daleko je to od precinih analiza koje vi imate, analiza koje znaju gdje je dno, a gdje vrh, ali trendovi dobro funkcioniraju [thumbsup], meni dovoljno .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris

Ma bitno je da ste vi zadovoljni.. [sealed]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


..dosta povoljan graf ima i LKRI, ULPL i TISK čak i IGH pa ništa od toga .

to se zove – analiza [thumbsup]

moreš li nam nabacit jedan od tih povoljnih grafova, volila bi vidit LKRI
za tisak znam di ide, uvik kontra jednog kolege

ATPL

ATPL – širi pogled

je li ovako bolje?


Crobex kao i većina dionica ima padajući trend.
Samo je pitanje dana kada će grafovi svoje napraviti .

Ako sada vidis Crobex i padajuci trend (cilj? bi ja to nazvao) onda sto ne kazes zemljacima gdi je Crobex na put…posto dobre analize i to mogu pokazati.

Vidim da se TA znanje poboljsalo u HR i forumima…ali jos je dugi put do master degree

New Report

Close